Dosť bolo nadšených pochval..

in #busy3 years ago

IMG_20180603_081653.jpg

IMG_20180603_110333.jpg

O našem výletu na Slovensko jsem se zatím zmiňoval jen v superlativech. Cesta byla fajn, svatba byla fajn, lidi byli milí, jídlo báječné...co jsem ale zatím nehodnotil, bylo ubytování. Přátelé, na Slovensku jsem byl několikrát, většinou jsem šoupal nohou po nějakých kopcích. Ať už to bylo ve Vysokých či Nízkých Tatrách, Roháčích nebo práve Slovenském ráji, vždycky jsem bydlel pod stanem. Kvalita stanu odpovídala vždy mé momentální finanční situaci (popř. fiannční situaci přátel, kteří mi ho zapůjčili) a když do něj podlážkou teklo (většinou), nemohl jsem říct ani popel.

Jak víte, nejsem už nejmladší, navíc jel svišť s námi, takže jsme se s ženuškou rozhodli, že využijeme možnosti a vezmeme si jednu z rezervovaných chatek. To, že se otálení nevyplácí, se mi potvrdilo už mnohokrát, člověk je však nepoučitelný tvor a tak ani tentokrát jsem nereagoval obratem. Když jsem tedy potvrdil, že bychom se rádi ubytovali v chatce, místo už bylo jen v těch, které patrně pamatují ještě Gustáva Husáka v jinošských letech (nejstarší zářez ve střeše jsem našel datovaný z roku 1986..ty starší možná někdo očistil..i když, podle stavu celé ubykace mám za to, že zásadním úklidem se v ní nikdo nezabýval, co stojí na svém místě).

IMG_20180603_104538.jpg
Ty bílé věci na stropě, jsou žvýkačky..nekecám!

IMG_20180603_105814.jpg

IMG_20180603_105758.jpg

Už jsem zmíňoval, svatba se konala na samé hranici Slovenského ráje a pro svatební hosty (z velké části dorazivší z české dálavy) bylo zajištěno ubytování v Autokempu Podlesokhttp://www.podlesok.sk/en/ . Z oficiální stránky tohoto bohem zapomenutého koutku na vás září heslo "Welcome to Paradise" ( "Vítejte v ráji"). Tomu jsem se fakt od srdce zasmál. Pokud se rozhlédnete kolem, tak by byl slogan pravdivý, pokud vlezete do chatky, má to od pravdy hodně daleko:-) Udělal jsem pár fotek, nechávám bez komentáře. Ostatně komenáře můžete (pokud byste se tímto směrem chystali na prázdniny) najít celkem snadno na netu Za sebe bych vám doporučil, sežeňte si na cestu kamarády a pronajměte si jednu z pěti novějších chatek Javorina (Cottage Javorina), stojí sice 100 EUR na noc, ale vyspí se vás tam 6, máte sprchu i záchod a ledničku a nemusíte se plazit po kempu a hledat veřejnou umývárku. Naše kemping chatka stála na noc 50 EUR, ale za dveřmi nás po příjezdu vítal šváb a snad poprvé za tu dobu, co jezdíme s dítětem jsem se ženušce v duchu omlouval, že peřinku pro sviště táhneme sólo sebou.

IMG_20180603_105821.jpg

IMG_20180603_105828.jpg

Jediné, co si vážně zaslouží popisku je sprcha a systém, který v ní nějaký kulišák vymyslel. Sprcha je připojená k pidi průtokovému ohřívači, který je přidělaný k umývadélku před sprchovým koutem. Nejen, že kohoutek, který je k tomuto umývadlu přidělán je delší než samotné umývadlo, čili si vodu musíte pouštět bokem, ale ovládání nad umývadlem je jediné, které celá spracha má..takže se svléknete do naha, sundáte si brýle a vlezete do sprchy a tam mžouráte tak dlouho, až si uvědomíte, že musíte otevřít sprchový kout a vodu si pustit od umývadla..no systém jedna báseň.

Sám jsem starý zálesák a i když to bylo i pro mě trochu "zu viel", dal jsem to bez problémů. Příjemně mě překvapila ženuška, která ani nepípla a svůj zmijí jazýček výjimečně nechala za zuby. Říkala pak, že je to svatba mého kamaráda a nechtěla mi jí kazit..milé. Ženuška jiného kamaráda z vedlejší chatky to obrečela..Asi se to dá vydržet, ale za sebe bych vám určitě doporučil buď tu dražší chatku nebo vlastní stan, obzvlášť po tůře by se mi do té špíny fakt vracet nechtělo.

PS: Kdyby někdo tušil, co je "žatkulákové vínko" nechť se prosím o informaci podělí! :-)
PS 2: Pokud byste se přeci jen rozhodli Autokemping Podlesok pro své ubytování využít, vězte, že musíte dorazit do 21:00, pak už nenajdete živou duši (kromě ostatních ubytovaných), která by vám otevřela závoru a pustila s autem dovnitř. Pěší samozřejmě podlezou..:-))

Sort:  

Tak celkem masakr. :D. I když mi z těch fotek trochu běhal mráz po zádech, musel jsem se i smát. Ani nevím proč. A to nebylo škodolibě, opravdu ne.

Však ono se to dalo přežít..jen si člověk říká, jak drzý musí jeden být, aby někomu pronajal pastoušku za balík..prostě s drzostí nejdál dojdeš, ze zkušenosti vím, že lidé jsou často jako ovce a nechají si kdeco líbit.

Tak, občas se nezadaří, no, ale je to 3:1..a vedou pozitivní posty! :-))