Na Slovensku. Чи складна словацька мова.

in #busy4 years ago

Думаю, буду все ж таки писати більше. Маю багато про що розповісти вам, мої шановні друзі.
Ми маємо шикарну можливість споглядати життя у Евросоюзі зі свого свіжого погляду. Ми у Словакії вже два місяця. Я буду поступово писати про те що ми тут робимо, і яке тут життя. Загалом скажу, що ми задоволені. Хоч багато моїх стереотипів про Евросоюз розбилися об реальність. До цього хочу зразу зазначити, я в жодному разі не розчарований. Просто деякі елементи життя не співпадають з ілюзіями нав'язаними пресою. Насправді все круто, насправді все простіше ніж думалося раніше.

Хочу декілька слів сказати про словацьку мову.
Словаки використовують латиницю (англійські літери :) ). Ну мають закарючки над літерами. Наприклад Inovácie, ktoré zmenili svet. До цього швидко звикаеш. Це дуже зручно у побуті. В мене стоїть три клавіатури на планшеті з якого зара набираю цей текст: українська, англійська та словацька. А виглядає це як дві клавіатури. Коли треба набрати символ Ý, то не треба переключитися на словацьку, достатньо звтиснути літеру Y, і з'являється ії варіанти. То по факту це одна "европейська клавіатура".
Також латиниця полегшує локалізацію усіх побутових пристроїв та софта.

Стосовно порозуміння зі словаками. Якщо ви турист у Словакії і знаєте українську, то проблем з порозуміням не буде. Просто кажіть українською повільно. На простому побутовому рівні мови дуже схожі. В готель ви поселитися без проблем, пиво та їжу також замовити легко буде.
А от для життя і роботи мову треба вчити. Це не складно. З кожним днем ми все більше знаємо та чуємо слів. Дивимося словацький Ютуб, намагаємося спілкуватися зі словаками. Ну і вчимо граматику, вона схожа на нашу. Навіть простіше.

Як приемний бонус.
З вивченням словацької приходить розуміння чеської мови.

Sort:  

Thank you so much for sharing this amazing post with us!

Have you heard about Partiko? It’s a really convenient mobile app for Steem! With Partiko, you can easily see what’s going on in the Steem community, make posts and comments (no beneficiary cut forever!), and always stayed connected with your followers via push notification!

Partiko also rewards you with Partiko Points (3000 Partiko Point bonus when you first use it!), and Partiko Points can be converted into Steem tokens. You can earn Partiko Points easily by making posts and comments using Partiko.

We also noticed that your Steem Power is low. We will be very happy to delegate 15 Steem Power to you once you have made a post using Partiko! With more Steem Power, you can make more posts and comments, and earn more rewards!

If that all sounds interesting, you can:

Thank you so much for reading this message!

Congratulations @ungvarian! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 4000 upvotes. Your next target is to reach 5000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard - Witness Update
SteemitBoard to support the german speaking community meetups
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Congratulations @ungvarian! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!