A šup s nima do Trezoru!

in #cesky5 months ago (edited)
Tak nám ceny těch cryptocoinů opět stoupají. A co až se BTC přehoupne přes 20k USD? Nastane FOMO a vyplní se prognózy o ATH nad 80k USD? Nevím, uvidíme, doufám... ;)

Každopádně již mám v kryptu více než pár drobných a delší dobu jsem plánoval nákup HW peněženky. Takže minulý týden padlo rozhodnutí o koupi Trezor One. Díval jsem se ještě na Ledger Nano S, ale za prvé jsem maximalizoval slevu (kombinace Black Friday, zvýhodněného balíčku a kurzu BTC, kterým jsem platil) a za druhé jsem patriot (kdo neví, Trezor je český výrobek).

Balíček dorazil včera. Cestou jsem 1 kousek vyložil u @ibelin, druhý jsem dnes rozbalil já, no a třetí je nyní volný. Takže pokud má někdo z vás zájem o Trezor One v bílé barvě, tak ho nabídnu nejprve na pár dní zde. Pokud si někdo zdejší chce udělat předvánoční radost, tak si onen Trezor cením na jakékoliv mnou držené krypto v hodnotě tisícikoruny.

A co jsem tedy koupil?

Trezor poctivě zabalený, krabička přelepena na dvou místech bezpečnostním páskem s hologramem, vše zataveno v igelitu...

image.png

Krabička je opravdu festovně zalepena, ale jakmile se do ní dostanete, vypadne na vás obsah:

  • Trezor One
  • MiniUSB kabel
  • Poutko
  • Getting Started "manuálek"
  • 2 kartičky pro zaznamenání Recovery Seed
  • 4 samolepky

image.png

image.png

V tuto chvíli již mám v Trezoru peněženku pro BTC a LTC a u obou coinů jsem si na ni něco poslal.

Trezor bude sloužit opravdu jako trezor, tzn. budu na něj odkládat HODL coiny a budu doufat, že mi jednou splatí hypotéku, stanou se mým důchodovým pilířem a podobně ;)

image.png

A jelikož jsem během "uvedení do provozu" fotil a dělal printscreeny, připravím pro vás ještě takový "Jak na to" post.

Poznámka na závěr: Ač je Trezor z dílny SatoshiLabs český produkt, připravte se na to, že Trezor samotný, web, peněženka, no prostě všechno na vás bude mluvit jen a pouze anglicky.

Sort:  

Your current Rank (75) in the battle Arena of Holybread has granted you an Upvote of 10%

Hezky pěkně. Pouvažuju ;)

@tipu curate

Děkuju pěkně ;)

Your current Rank (75) in the battle Arena of Holybread has granted you an Upvote of 11%

Za kolik se prodává ten rezor normálně? Taky uvažuju udělat si Vánoce... Navzdory tomu, že Hive a Steem musím omezit. Žere mi čas, který nejsem ochoten na něj dále dávat.
Ale potřeboval bych pomoc s aktivací. Snad to pochopím z Tvého dalšího článku. Nejde až tak o mou neschopnost, ale o malou sebedůvěru právě v tomhle.
Odkud jsi? Kvůli dostupnosti.

Koupíš ho i na Alze, standard cena tam je 1590,-
To zprovoznění je opravdu intuitivní a myslím, že jsi už absolvoval horší "hightech" záležitosti.
Jinak jsem východočech a neměl bych problém si udělat výlet do Prahy, ale letos to už z časových důvodů nedám. Musel bys asi požádat někoho z pražských včelek, případně v případě problémů vydržet až do ledna.

Já koupil Ledger nano x v akci za 1850 přímo z Francie. Za 5 dnů byl doma

Tak ať ti ten důchod vyjde.

Co se stane s uloženými kryptoměnami, když se Trezor porouchá?

BTC se dá obnovit i v softwarové peněžence. Jak jeto s ostatními coiny nevím. Jinak se dá obnovit v novém Trezoru pomocí Seedu

Díky za info ;-)

Není zač.

V případě poruchy, ztráty následuje obnova pomocí Recovery Seedu v novém Trezoru, případně jak píše @zirky, je možné použít jinou peněženku, která používá stejný standard (BIP39).
Objevuju nové a nepoznané, takže to bude další článek ;)

Díky za info ;)