1,000,000 Steem Hesabı

in #cointurk5 years ago

Steemitte bir milyonuncu hesap üye oldu!

Her gün Steem platformuna katılan yeni kullanıcıların sayısı hızla artmaya devam ediyor. Bununla birlikte, hesap sayısından daha etkileyici olan, sahip olduğumuz etkin kullanıcı miktarıdır.

  • Her gün, Steem blockchain bir milyondan fazla işlem üretiyor. Bu, diğer tüm blokajların kombine edilmesinden daha fazla işlem sayısı demek!
  • Her gün Steem blockchain'de işlem yapan yaklaşık 60.000 farklı hesap var.
  • Steemit.com, 250.000'i aşkın benzersiz günlük ziyaretçiye ulaşıyor ve büyük ve büyüyen kullanıcı tabanlarına sahip Steem blockchain ile etkileşimde bulunan yüzlerce başka D-App var.


image source

Ethereum ile Karşılaştırınca Durum Nedir?

Etherscan.io'ya göre şu anda 33.000.000 civarında benzersiz ETH adresi var. Bununla birlikte, iki protokolün farklı şekillerde kullanılmasından dolayı Steem adreslerinin sayısını Ethereum adresleriyle karşılaştırmak zor.

Genellikle, bir çok Steem kullanıcısı kullandıkları tek bir hesap oluşturur. Ethereum'da bireysel kullanıcıların yüzlerce hatta binlerce cüzdan adresi oluşturması herkesçe yaygın bir uygulamadır. Örneğin, ETH kullanıcıları her zaman bir coin aktarımı gerçekleştirdiklerinde yeni bir cüzdan adresi oluşturmak isteyebilirler. Bazı Steem kullanıcıları birden fazla hesap oluştururken, Steem'in tabanlı bir sosyal blockchain olması nedeniyle kullanıcılar tek bir hesabı tercih etme eğilimindedir. Genellikle bu tek hesabı diğer kullanıcılarla iletişim kurmak ve Steem Power'i sonuçta ortaya çıkan etkiyle birlikte toplamak için kullanırlar. Bu nedenle, Steem hesaplarının sayısı gerçek kullanıcıların sayısının ETH adreslerinin sayısından çok daha yakındır.

Örneğin, DAppBoard'a göre Ethereum'daki muazzam sayıdaki hesaplara rağmen, Crytpokitties, Ethereum'daki en aktif uygulama olmaya devam ediyor. Sadece 2,777 etkinliğin 24 saatlik “Etkinliği” (16 Mayıs itibariyle). Karşılaştırma için, eSteem (Steem için bir mobil uygulama) son 7 gün içinde günde ortalama 9,372 işlem gerçekleştirdi. Bu, Ethereum’un en başarılı uygulamasından tam olarak üç kat fazla etkinlik demektir!

Genel Cryptocurrency Eğilimleri

Bir Cambridge çalışmasında, kripto paralı cüzdanların yaklaşık 2.9 - 5.8 milyon tekil aktif kullanıcısı olduğu ve sayının katlanarak artmaya devam ettiği tahmin ediliyor. Steem, gerçek dünyadaki uygulamalara, temsilinden dolayı bu ilgi akışından yararlanmak için iyi bir konumda. Steem'in “vaporware” projelerinin çoğundan farklı olarak, Steem zaten sıradan insanların hayatlarının her gün kullandığı çok sayıda işleyen uygulamaya sahip.

Girişim yapmak isteyenlerin “gerçek insanların” kullanabileceği uygulamalar geliştirdikleri tek yer olan Steem, aynı zamanda bir bütün olarak kripto-para ekosistemini meşrulaştırmaya da yardımcı oluyor. Busy.org, d.tube ve dlive.io gibi uygulamalar, insanların arkadaşlarına ve ailelerine kolay gelen ve rahatça alıştıkları web siteleridir. İnsanların haberlerde duydukları soyut bir kavram olan cryptocurrency yerine, Steem onu ??gerçeğe dönüştürerek internetteki diğer meşru projelere dikkat çekmeye de yardımcı oluyor.

Bunun Sonu Nereye Gidiyor?

Daha fazla girişimci, Steem hakkında bilgi edinmeye devam edecektir, dünyanın her yerinden insanlara daha da fazla değer sağlayan, giderek artan sayıda yenilikçi uygulama yaratacaktır.
Devam eden geliştirici portalı çalışmalarımız sayesinde, şu anda geliştiricilere yardımcı olmak, Steem üzerinde daha fazla işlem ve düzenleme yapmak için daha fazla fikir ve kaynak üretiyoruz. Bu yeni uygulamalar daha da fazla kullanıcı çekecek ve bu da Steem'i kendi uygulamalarını başlatmak isteyen yeni girişimcilere daha da çekici hale getirecek.

Teşekkürler

Büyümenin giderek daha da fazla büyümeye yol açtığı, çığ gibi işleyen ve bu süreçten ve bu topluluktan ne gibi şaşırtıcı uygulamaların ortaya çıkacağını görmek için inanılmaz derecede heyecanlı olan, bu olumlu günde rolümüzü oynamamızın ayrıcalıklı mutluluğunu yaşıyoruz.

Steemit Takımı

Orjinal Metin

Sort:  

Merhaba steem'e yeni katıldım. İşleyişi anlatabilir misiniz? Veya güvenilir Türkçe kaynak önerebilir misiniz?

Selam @konmaster, öncelikle hoşgeldiniz. Sayfamızdaki yazıları inceleyerek coğu şeyi öğrenebilirsiniz. Sorularınız olursa https://discord.gg/Bv5zaFH buradan discord üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

Steemit_Kusadas_Ekibi.png