Rocky vs Deniz Cakmak - Tatiller ve Verimlilik Üzerine

in #dlikelast year

Shared From Dlike

Yaklaşık 5 gündür tatil yapıyorum. Aranıza dönmek için sabırsızlanıyorum. Sizi merak ediyorum. Ne durumdasınız? Tatil deyince neler aklınıza gelir? Sizin tatilden beklentiniz nedir? 

Sizi bilmiyorum. Benim de tatil anlayışım değişti. Beş gündür 1000 metre bile yürümemişimdir.  Tatilim şundan ibaret: 

YemekSepeti - YouTube - Gündem -  Kahve - Yatak - YemekSepeti ….


Dünya sorunlarına göz gezdir, kahveni iç, yat ve tekrar yemeğini söyle.  Mükemmel derecede rahatladım. Neredeyse, iş yapmamak için çaba sarf ediyorum. Çünkü, uzun bir süre yoğundum.  Yaklaşık 16 konu ile ilgileniyorum. Yanlış olduğunu bildiğim halde bunları yürütmeliyim. Bu durum beni gerçekten yoruyor. Başarı için tek işle ilgilenmeli insan. Dinlenmeyen insanın verimliliği düşüyor.  Bir iş yaparken sürekli olarak neden diye soruyor. Oysa birazcık tatil yapsa çok daha verimli çalışacak. Yalnız, tatil için zamanı yok. Zamanı olunca da enerjisi olmuyor. Enerjisi olursa başka yerden eksikleri çıkıyor. Belki de anlattığım durumu yaşıyorsunuzdur.

 Tatilden beklentim, kafamı ve vücudumu rahatlatacağım aktiviteler yapmaktır. Çok büyük beklentilerim yok. Yalnızca, hiçbir konuyu düşünmeden birazcık beklemek bile yetiyor. Düşünmeden yaşamak için yoğun çaba harcıyorum. 

Uzun zamandır film izlemedim.  Herhangi bir diziye ayıracak vaktim zaten yok.  Bir yerden bir yere giderken bile kaybedeceğim vakti düşünüyorum.  Bu kafadan çıkmak için tamamen serseri gibi yaşamak gerekiyor. Bazen, birazcık serserilik iyidir. 

Bazen bir trene binip rastgele bir yere gitmek istiyorum.  Diğer yandan, o trene gidecek enerjim yok. Eğer enerjim olsa bu kafada olmazdım.  Planlarla yaşamaya alışmaya başladım. Dinlendiğimi söyleyebilirim. Kafamın rahatladığını hissediyorum. Beş gündür keyifliydim.  İşlere ve hayata dönmek için kendimi motive ettim.


Gündemdeki virüsten etkilendiğimi söyleyebilirim.  Uzak yerlere gitme fikrimden hemen vazgeçiyorum. Kalabalığa karışmanın pek sırası değil gibi...  Neydi o? Wuhan? Corona? Her neyse işte… Bir yazı yazarak aranızda dönmek için can atıyorum. Her şey küçük bir adımla başlar. Öyleyse hadi başlayalım.  Harekete geç!

“Bütün büyük işler, bir adımla başlar.” Çiçero  

Deniz Çakmak, dönüyor!  

Eye of the tiger  ile kendimize gelelim. Hedeflerini hatırla ve yolunda yürü! Harekete geç!


Shared On DLIKE

Sort:  

benim tatilden beklentim aslında tüm zamanlardan beklentim, istemediğim şeyi yapmama özgürlüğü:)

Deniz Çakmak, dönüyor!

ne güzel, keşke herkes dönse✌

Merhaba dostum, sana Steemit blok zincirinde çalışan bir platforma tanıtmak istedim. Belki de duymuşsundur. Uygulamaya Appics denir. Instagram'a benzer şekilde çalışır, ancak Steemit kuralları ile. Türk topluluğunu genişletmek istedim ama Türkçem o kadar iyi değil. Özellikle bunun için bir Telegram Sunucusu ve Discord Sunucusu yaptım.

Eğer ilgin var sa, bana Telegram'da (itsonursezer) yaz orda devam konusuruz.

Slm Onur ;)

Congratulations @denizcakmak! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 8000 upvotes. Your next target is to reach 9000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard Ranking update - A better rich list comparator

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

Hocam o virüsten etkilendiginize emin misiniz?

Evet, kötü etkilendim. :) Uzaklara gitme isteğimi törpüledi. "İnsanın gidebileceği en güzel yer kendi evidir." diyor şair... :)
Gece gece gülümsedim. @queqtra Yüzün daima gülsün.

Hocam o wuhan virüsüne nasıl enfekte oldunuz? Ben hala inanamadım şuan herhangi bir yerde tedavi görüyor musunuz? Sağlık durumunuz nasıl? Sizinde daima yüzünüz gülsün inşallah 😊

Varlığından kötü etkilendim. Bulaşma ihtimali dolayısıyla uzaklara gitmek anlamlı gelmiyor. Aslında bir yandan uçak biletlerine bakıyorum. Yaklaşık 1 hafta kadar da boş vaktim var. Param da yok sayılmaz. Bunlara rağmen gitmek anlamsız geliyor. Şair, bu konuya değiniyor. Bulaşma ihtimali bile üzücü... Aman hocam, dillendirerek çağırmayalım. :)

Hocam bulasmadiysa güzel öncelikle. Evet benimde mecburen ayın 7 sinde istanbul havalimanından uçağım var. Cidden korku içindeyim yarın bu uçuş için maske filan almak istiyorum. İşiniz yoksa kesinlikle avm, alışveriş merkezleri, havalimanlari, limanlardan, plajlardan kesinlikle uxak durun. Zaten wuhan virüs salgını dışında bir grip salgını var bu da normal gripten güçlü bir şey tabii ki öldürmüyor ama süründürüyor:) Olabildiğince minimal bir dönem geçirmek sağlık açısından daha yararlı

Hem para kazanarak hem de canların açlıktan kurtarmak ister misiniz?

Hemde sadece beğeni atarak? Steemit benzeri bir platform. Paylaşım yapana ve beğenene anında bedava hydro ve bat coin veriyor. Ikiside borsada biliyorsunuz. Sistemi cok kolay her 10dk bir oy verme hakkı veriyor. Yani bir saat içinde 6 oy verebilirsiniz. Kazanılan hydro coin 1$ tamamlayınca hemen çekilebiliyor. Ayrıca postun bir ömrü yok her beğeni ile kazanç yine geliyor. Siteye üye olduktan sonra yazarlık başvurusu yapıyorsunuz 6 saat içinde onaylaniyor. Referans olarak steemit.com adresini verirseniz daha kısa sürede onay geliyor. Ayrıca detaylı bir youtube linki var. Ordan kafanıza takılanlar olursa izlersiniz. Link referanslıdır. Ne kadar aktif olursanız hem siz kazanacaksınız hemde canlara mama alınacak. Referanslı linkten kayıt olursanız çok iyi yaparsınız. https://www.publish0x.com/?a=WZdPAQweKg

Steemit gibi platformları incelerken üye olmuştum. Bu nedenle size destek olamayacağım.
Eğer sitede bir yazınız varsa onu beğenebilirim. https://www.publish0x.com/@denizcakmak
Takip etmeniz halinde sizi bulabilirim. iyi çalışmalar :)

Yakında voice gelecek diye biliyorum. Birçok benzer oluşum gördüm. Umarım, biri tutar. Beğendim ve destekliyorum. Anlamlı buluyorum. Yolunuz açık olsun :)

Evet voiceye kayıt oldum. Tr discord sunucusu oluşturmuştu bir arkadaş isterseniz size davet gönderebilirim. Steemit eskisi gibi umutsuz bir vaka değil onunda bir umudu var :)

gruba ikinci üyeyim :) Keşke bir güç gelse ve hepsi yürüse...
Bunu gerçekten isterim. Bazılarını uzaktan izlemeye devam edeceğim. Değişime açık olmak gerek! Göreceğiz...

 last year Reveal Comment