Karl Ivan Zincir - Uğur Böceği ve Fırsatlar Üzerine

in #freewriters7 months ago

Yeni Bir Gün! Güne Başlarken...

Uyandı, kahve makinesini çalıştırdı ve pencereden bakınıyordu. Bulutlara baktı. Gökyüzünü süzdü. Uzaklara gitme isteği mi geliyordu? Geliyordu ama nasıl gidecekti? Yapılması gereken işleri olmasa burada durur muydu?

traveler-statue-blue-sky-voyager-4576180.jpg
Photo by deniz cakmak from Pexels
Pexels
Buca Kaynaklar

Uzakları düşündü, uzaklara gitme isteğini düşündü. Kahve makinesinin sesini dinlerken uzakları düşündü. Bir şeyleri yanlış yapıyordu. Uzaklar neden güzel görünüyordu? Uzak yerlere gitme isteği neden onu kemiriyordu? Hayatın içine karışma isteği, onu neden çekiyordu? Düşünürken saçlarına dokundu, kafasını kaşıdı. Bir gün elbet cevabı bulacaktı.

Uğur Böceği ve Fırsatlar

Makine bitişe yaklaşırken pencereye bakakaldı. Heyecanlandı, kendinden geçti. Bir uğur böceği gelmişti. Gelip onun penceresini tercih etmişti. Onu hemen içeri almalıydı. Kahve makinesi ise bitişe gelmişti. Bittikten sonra taşabilirdi. Şunu kapatıp hemen seni içeri alacağım küçük serseri diye seslendi.

Kahve makinesini kapatıp fotoğraf makinesini aldı. Ne kadar da çok makine kullanıyoruz böyle diye 13 salise kadar sorguladı. Döndükten sonra uğur böceğini göremedi. Üzülmüştü, onu kaçırmıştı. Belki de tutunacak bir dal arıyordu ve o an ihtiyacı vardı. Evinde uğur böceğine de yer vardı. Keşke onu elime alıp biraz dolaştırsaydım diye içinden geçirdi. Fırsat kaçmıştı... Fırsat, penceresine kadar gelip geri gitmişti.

Onu içeri almalıydım, dedi. Almalıydım işte. Uğur böceği, zengin kalkışı yapıp gitmişti. Gerçek bir iş insanı gibi geldi, oturdu ve geri gitti. Kimseye ikinci teklifi yapacak kadar vakti yoktu. O an oradaysan ve hazırsan kazanırdın. Kazanamadıysan zamanını bekleyeceksin. Hazır değilsen, hazırlanacaksın.

Vakti geldiğinde hepsini yapacaksın. Gezeceksin, göreceksin, yaşayacaksın.
Vakti geldiğinde ise çalışacaksın. İşini vakitlice yapacaksın. Öğrenmek gereken tek konu bu dedi.
Şimdi, otur masa başına aslan parçası...

Gün daha yeni başlıyor!
"Söz ucuz, tecrübe pahalı, aksiyon bedava!"

Karl Ivan Zincir Serisi

Karl, herkes gibi yaşıyor ve kendi gibi yazıyordu.

Karl Ivan Zincir.png
Source

Karl Ivan Zincir İle Sohbetler -
(1) Bir Dakika 16 Saniye Sessizlik
(2) Sarımsaklar ve Sesler
(3) Aslan Parçası ile Sohbetler

Yazar: http://denizcakmak.com.tr/

Sort:  

Congratulations, your post has been upvoted by @dsc-r2cornell, which is the curating account for @R2cornell's Discord Community.

Manually curated by @jasonmunapasee

r2cornell_curation_banner.png


Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c2-turkish topluluk hesabından oy ve reblog almıştır. @c-squared hesabı topluluk witness'ı olarak faaliyet göstermektedir. Projemizi desteklemek isterseniz bize buradan witness oyunuzu verebilirsiniz.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and reblogged by the @c2-turkish community account after manual review.
@c-squared runs a community witness. Please consider using one of your witness votes on us here