You are viewing a single comment's thread from:

RE: Aslan Parçası ile Sohbetler - Karl Ivan Zincir

Belki şunu düşünememişlerdir: Bir insan niye kendini çeker? :) Teknoloji dili etkiliyor. Özçekim konusu bu kadar yaygın değildi tabi. Teknolojinin hızına yetişemiyoruz. Bazen uçan insanları izliyorum. Ciddi ciddi uçuyor adamlar... Uçarak bir yerden bir yere gidebiliyorlar.

Özellikle şuna hayranım. Adama imreniyorum :) Özendim, uçmak istiyorum.

"TDK, uçmak konusuna nasıl yaklaşıyor acaba?" diye düşünüp baktım.
ucmak-tdk.png
Yine bir insana dair bilgi yok. Ama youtube üzerinde izlediğim adam bildiğin uçuyor. :) Sanırım, teknoloji uçuyor. Benim de kafamı kurcalıyor. Ben de çıkamadım içinden.

@emrebeyler bakın Peyami Safa burada da var :) Yine, soyut konularla ilgileniyor. Belki de değişen konu zamandı. Belki onların zamanında fotoğraf bu kadar yaygın olmadığı için pek dikkat edilen bir detay olmayabilir. Herhangi bir bilgim yok, sadece tahmin yürütüyorum.
internet ve iktisat üzerine bir yazı karalamıştım. Orada da hayret etmiştim. Bizim vazgeçilmez olarak gördüğümüz internet bile çok eski bir geçmişe sahip değil. Teknoloji çok hızlı ilerliyor ve biz ona uyum sağlamak konusunda geri kalabiliyoruz. Kurumlar da insanlardan oluşuyor. Muhtemelen onlarda da aynı sorun var. Bu konuyu araştırıyor olacağım. Bu konunun takipçisi olacağım :) Bir gün cevap bulursam bir yazı içerisinde geçiririm.