Czy utrzymałem się w 1 lidze w grze Rabona?

tabela 1 liga.jpg

Czy spadłem z 1 ligi?

Zgadujcie czy udało mi sie utrzymać w pierwszym sezonie po awansie do 1 ligi w grze @rabona?

utrzymanie.jpg

A jednak! Coż za niespodzianka. Utrzymanie zawdzięczam udanemu początkowi sezonu. Chyba rywale zlekceważyli beniaminka, bo sezon zacząłem od 3 wygranych z rzędu. Niestety później oponenci pokazali mi moje miejsce w szeregu, ale cel został zrealizowany. Problem w tym, że mój awans do 1 ligi zbiegł się z odmłodzeniem składu i w kolejnym sezonie grali już nieco słabsi zawodnicy. Nadzieja jednak umiera ostatnia, więc prezes klubu wywierał na nas presję, aby pozostać w lidze. Czy się udało?

Drugi sezon

Moja drużyna grała w kratkę. Potrafiła pokonać faworyta na wyjeździe i tracić punkty z teoretycznie słabszymi rywalami. W połowie sezonu było źle, a nawet badzo źle. Zajmowaliśmy miejsce w strefie spadkowej i po mału godziliśmy się z tym, że wrócimy do drugiej ligi. Niespodziewanie złapaliśmy drugi oddech i na kolejkę przed końcem tabela wyglądała następująco.

Ostatnia kolejka.jpg

Na moje nieszczęście kalendarz ligi ustawiał chyba sam Fryzjer, bo prawie wszystkie drużyny, które miały 33 punkty grały ze sobą i co gorsze te, które były w tabeli niżej ode mnie grały u siebie, a ja swój ostatni mecz na wyjeździe. Muszę zajrzeć w ten kod Rabony, bo to chyba nie przypadek. :P Inne wyniki nie miałyby znaczenia, gdybym zdobył punkt w swoim meczu, ale przegrałem z kretesem 0-3 i musiałem liczyć na los czy też na uczciwość Fryzjera. I tu się niestety zawiodłem, bo wydrukował najgorsze wyniki z możliwych!

1 liga 2 sezon.jpg

Kibice płakali całą noc i złożyli protest, ale działacze Rabona ZPN go odrzucili. :D Ciekawostka; w przypadku tej samej liczby punktów liczy się bilans brankowy, a nie bezpośredni mecz. Gdyby zasady były inne to bym się utrzymał, bo z zespołem The Hunters zdobyłem 4 punkty.

Różnice miedzy drugą a pierwszą ligą.

Po awansie pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to wzrost frekwencji na trybunach i tym samym wzrost dochodów z biletów i sklepowych pamiątek. W 1 lidze nie ma już drużyn NPC i jest zdecydowanie mniej nieaktywnych managerów. Większość zespołów ma Training Center na poziomach od 7 wzwyż, więc o punkty na wyjeździe jest dużo trudniej. Co oczywiste zawodnicy mają również wyższe umiejętności i zdarza się, że grasz przeciwko piłkarzom nawet powyżej OS 90. Jak się utrzymać? Przede wszystkim trzeba dobrze zaplanować sezon w którym awansujesz, żebyś nie miał tego samego problemu co ja i po awansie nie odmładzał składu. Wytrenowanie nowych graczy do takiego poziomu, żeby zastąpili pierwszy skład trwa kilka sezonów i to nie 2-3 tylko bardziej 5-6. Obecnie mam Youth Academy na maksymalnym poziomie 15, więc moja szkółka piłkarska produkuje całkiem niezłych juniorów.

Powrót do 2 ligi

Po spadku wróciłem na stare śmieci. Widzę, że nic się niezmieniło, bo pojawiły się dobrze znane mi drużyny, z którymi walczyłem przez 15 sezonów, w tym oczywiście wspaniały ŁKS Goczałkowice Zdrój.

2 liga.jpg

Czy uda się awansować? Jak tego nie zrobimy to nieodbieram telefonu od prezesa klubu. Na 9 kolejek przed końcem sezonu zajmujemy pozycję lidera i mamy bardzo dobry kalendarz. Nie wiem tylko czy nie popsuje go Fryzjer, który lubi namieszać w końcówce sezonu. :P

Sort:  
Loading...