A new excitement

in CCH2 months ago

I haven't worked in a company or workplace for a long time. Working under someone's command, in my opinion, is slavery itself. From time to time, at the request of my friends, I worked for them, even for a short time. I never turned down their demands because their approach and respect towards me was at the level I expected, and they were humanely mature.

Uzun zamandır bir kurumda veya iş yerinde çalışmıyorum. Birilerinin emri altında çalışmak bana göre esaretin ta kendisidir. Zaman zaman arkadaşlarımın ricası üzerine, kısa süreliğine de olsa onların işlerinde çalıştım. Bana yaklaşımları, saygıları beklediğim düzeyde, insani olgunlukta olduğu için taleplerini hiç geri çevirmedim.

Now I'm going to work at another friend's workplace. This time the workload is too much. I have a lot of work to spend daily. I don't have time to scratch my head. When you add my daily walk to this, it is difficult to get out of the work. That's why I can't spend enough time in Hive. But as things work out, I'll make time in Hive.

Şimdi de bir başka arkadaşımın bir iş yerinde çalışacağım. Bu kez iş yoğunluğu çok fazla. Günlük harcayacağım mesai oldukça çok. Başımı kaşıyacak zamanım yok. Buna günlük yaptığım yürüyüşü ekleyince işin içinden çıkmak zor oluyor. Bu yüzden Hive'da yeterince zaman ayıramıyorum. Ama işler yoluna girdikçe Hive de zaman ayıracağım.

The job is a very enjoyable job. It is a workplace where camping equipment, souvenirs, breakfast products, local products are sold and built on this. Constantly communicating with different people, witnessing the frenzy of foreign tourists creates different emotions in the person. I couldn't hide my surprise when I saw a Belarusian looking for a place to sleep at the top of the mountain at night.

İş oldukça zevkli bir iş. Kamp malzemeleri, hedeyelik eşya, kahvaltılık ürünleri, yöreye ait mahsüllerin satıldığı ve bunun üzerine kurgulanmış bir iş yeri. Sürekli farklı insanlarla iletişim kurmak, yabancı turistlerin çılgınlıklarına şahit olmak farklı duygular yaratıyor kişide.. İki aydır otostop çeke çeke dünyayı dolaşan Polonyalının hikayesini dinleyince çok şaşırmıştım. Gecenin vakti dağ başında yatacak yer arayan Belaruslu'yu gördüğümde de şaşkınlığımı gizleyemedim.

I hope I can come up with a solution that will post more intensively.

Umarım daha yoğun şekilde gönderi paylaşacak bir çözüm üretebilirim.

Sort:  

Yay! 🤗
Your content has been boosted with Ecency Points, by @tht.
Use Ecency daily to boost your growth on platform!

Support Ecency
Vote for new Proposal
Delegate HP and earn more

Tam anlamıyla "sabit " ve tabir ettiğin şekliyle "emir altında çalışan" birisi olarak bu yazını dikkatle ve mutlu son gelecek diye gözlerimi kırpmadan okudum. Bir zaman diliminde özgür kendi işimi yapabilmek adına ben de bir maceraya atıldım ama o zaman diliminde başaramadım. Hala konumumu koruyorum ama bakış açım hayata ve işe yönelik senin ki gibi umarım bir gün başaracağım, en azından gayretlerim ve çabalarım bu doğrultuda.

Senin yazını okurken fark ettiğim şey eğlenceli , hayat tecrübesi bol ve hikayelerle ilgili bir geçiş süreci olarak görüyorum. İnşallah eline geçen fırsatlar ve olaylar sonucunda giriş cümlelerinde hedeflediğin mevki iş veya amaçlarına ulaşırsın ve bizimle paylaşırsın. Mutlu sonlarla devam eden başarı öykünü yazacağın zaman lütfen beni etiketle , merakla bekliyorum.. 😊👏 Anı yaşamaya ve hayatın sıkıcı monotonluğunu kırmak için elinde fırsatlar var diye görüyorum çok uzaklardan.. Rastgele !

Dostum yorumun harika. Güzel dileklerin için çok teşekkürler. Dilediğin şekilde bir hayat sürmeni dilerim

Ben de teşekkür ederim 🙂 insallah hep birlikte..