Meld Gold – zlatý digitální token na Algorandu

in #hive-1284646 months ago

Jsou kryptoměny digitálním zlatem? Může být zlato digitální?

Zlato slouží jako uchovatel hodnoty po tisíce let. Před jedenácti lety, jako příčina hospodářské krize a zejména reakce na tradiční bankovní systém se objevily první kryptoměny v čele s bitcoinem. O bitcoinu se hovoří jako o digitálním zlatu a svými kvalitami k němu má v mnoha věcech blízko. Zároveň, podobně jako zlato, nekoreluje s klasickými akciovými trhy a může v dobách krize sloužit jako uchovatel hodnoty.

Zlato má ale oproti kryptoměnám několik nevýhod. Je obtížné s ním manipulovat a posílat ho na větší vzdálenosti a také je hůře dělitelný. Kryptoměny můžete rozdělit na drobné části a ty poslat během pár sekund na druhou stranu zeměkoule.

image.png
Foto: Pixabay

Digitalizace zlata

Právě digitalizace a blockchain mohou být řešením těchto nevýhod zlata. Technologie kryptoměn umožňuje mít nad zlatem neustálý dohled díky otevřené účetní knize, kterou blockchain je. A rozdělení zlata s jeho následným zasíláním je výsledkem této technologické změny.

Meld Gold transformuje zlato do digitálního majetku na blockchainu Algorand

Australská společnost Meld Gold má v úmyslu revolučním způsobem změnit nákupu a prodeje zlata. Meld Gold si vybrala Algorand jako nejvhodnější blockchain pro propojení jednotlivých účastníků obchodu se zlatem: zprostředkovatelů, prodejců a kupujících. Tito se tak mohou potkávat virtuálně a obchodovat se zlatem mnohem efektivněji a bezpečněji.

Výhody Algorandu pro využití transformace zlata

Bezpečnost

Algorand je založený na algoritmu Pure Proof-of-Stake a zajišťuje maximální bezpečnost proti různým druhům virtuálních útoků. Díky zapojení Verifiable Random Functions a tedy náhodnému a bezpečnému výběru navrhovatele bloku a komise k jeho schválení, které jsou vždy nové a pro ostatní uchazeče neznámé až do momentu propagace bloku je Algorand velice bezpečným řešením.

Transparentnost

Transakce jsou předem zmapovány a následně trackovány na blockchainu

Přístupnost

Zákazníci mohou jednoduše nakupovat/prodávat Meld Gold prostřednictvím vlastní digitální peněženky nebo osobně prostřednictvím OTC prodejců, zatímco burzy mohou zvýšit likviditu prostřednictvím různých vstupních a výstupních ramp kryptoměn.

„Meld v podstatě vytváří kryptoměnovou vstupní a výstupní bránu pro zlatý průmysl: celý zlatý trh bude nyní propojen s retailovým investičním průmyslem,“ řekl Henrik Andersson, hlavní investiční ředitel Apollo Capital, předního australského kryptoměnového fondu. "Potenciální dopad je obrovský: to je jen začátek smazání linií mezi tradičními a digitálními financemi."

Zdroj: algorand.com

Algorand se již osvědčil jako účinný blockchain pro tokenizaci různých aktiv. Za zmínku stojí třeba nově vybudovaná národní digitální měna Marshallových ostrovů.


O společnosti Meld Gold

Meld Gold je decentralizovaný „token zlatého průmyslu“, který propojuje dodavatele zlata se sítí obchodních partnerů a zákazníky. Token je navržen speciálně pro snížení bariér přeměny zlata na digitálně propojenou a kryptografií zabezpečenou stabilní minci. Spotřebitelé budou moci obchodovat s fyzickými zlatými i digitálními tokeny se sítí zúčastněných partnerů, což jim umožní využívat výhod zlata a zároveň převzít vlastnictví jejich hodnoty. Více informací naleznete na stránkách Meld Gold.

Algorand

Algorand blockchain je založený na konsensuálním algoritmu Pure Proof-of-stake, který ojedinělým způsobem řeší tzv. blockchainové trilemma. Tedy škálování, decentralizaci a bezpečnost. Tvůrcem Algorandu je přední světový kryptograf a držitel Turingova ocenění Silvio Micali.