Můj trénink

in Česky!4 months ago

Byl dost dlouho celkem chaos...Teda ne že by to bylo úplně nahodilý, mělo to určitej rytmus a jistý mantinely, ale nebylo jich tolik, kolik by si asi zasloužil.

Já jsem se dlouhou dobu (několik let v podstatě) zabejval tím, jak naprogramovat (ono se tomu fakt tak říká) svůj trénink tak, aby šlo efektivně protínat jednotlivý disciplíny do sebe, ale zjistil jsem, že to asi bude slepá ulička. Ono teda ne že by to nešlo vůbec. Já jsem se i tak naučil hromadu věcí a v jinech jsem se udržel na slušný úrovni, ale je to na mě (alespoň zatím) příliš komplikovaný a časově náročný (kdybych to měl jako full-time job, dokážu si to vcelku představit).

Takže jsem po letech udělal takovej stop stav a od října se rozhodl, že to vezmu pěkně jedno po druhým. Prvním projektem je maraton, kterej jsem si slíbil na letošní rok, ale jak vidíte, rok 2020 měl jiný plány (ne že bych si teda nějak zvlášť myslel, že rok 2021 bude křišťálově čistej, ale hádám, že tenhle rok byl dostatečným poučením pro nás všechny - i samotný organizátory akcí a příští rok už to nějak vychytáme). Rok to teda teď budu mít o běhání, vytrvalosti, nějaký tý rychlosti, hodně dopřednýho pohybu a všechno ostatní jde "do údržby". To znamená, že se tomu budu věnovat taky, ale v omezeným časovým pásmu...

Což nějakej čas bolelo a chvíli jsem se vzpíral, protože člověk přeci jen chce ukazovat jiný věci, než je souhrn dne z garminu. Nicméně běh je taky krásnej pohyb. Je v něm i určitá rytmika, vyžaduje nějakou základní sílu, flexibilitu, koordinaci, i odpich (explosivní sílu). Ono se stačí podívat na takovýho Kipchogeho. Ten člověk letí!

Lechtat ego stojkama, dřepama na 1 noze a vůbec nějakou kalistenikou obecně si budu zase za nějakých plus minus 340 dní. Teď zkrátka hlavně běhám, za rok to zavřu, hodim běh do údržby (nebo teda celou vytrvalost) a otevřu další šuplík. A tak pořád dokola, dokud nenajdu způsob, jak ty jednotlivý body pospojovat. Je čas otočit minci a podívat se na ní z druhý strany (z hlediska chaosu už jsem to viděl, zkusim to z hlediska řádu).

IMG_20201020_155618.jpg

Jak vidíte, zatím jsem toho zase tolik nenaběhal. Ale je třeba neustále v hlavě držet "bigger picture". Jsem někde ve třetím týdnu přípravy, předtím jsem měl cca 3 měsíce v podstatě úplnej voraz a to nejhorší co bych pro sebe mohl v týhle fázi udělat je, že se pokusim to "zlomit" a rychle se vrátit tam, kde jsem s během skončil. Navíc trénuju fakt denně (byť třeba neběhám. Úplný volno jsem zatím neměl), takže je třeba dělat malý krůčky. Hezky v klidu. Postupně. Ne to urvat první měsíc a pak to další tři nějak dokopat, totálně se přetrénovat a za půl roku zhebnout s nějakým únavovým zraněním...

Tak mi držte palce a já se jdu proběhnout. :)

Sort:  

Hodně dobrý, maraton uběhnout to chce nějakej trénink. Já sem začal s běháním před třema týdnama a sem rád, že uběhnu 4km :D

Proto si na to dávám rok, ale já mám za sebou teda i pár půlmaratonů, takže nějakej základ tam je :)

Hele každej někde začínal. Já teď taky běhám cca 3-6 km. Potřebuju to zase rozběhnout. Nějakej základ, abych se chytil zase a měl na čem stavět :)

Congratulations @bodie7! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 1000 comments. Your next target is to reach 1500 comments.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @hivebuzz:

October 2020 is the World Mental Heath Month