Sportování v lockdownu

in Česky!last month (edited)

Ahoj,

dnes jsem se s vámi přišla podělit o to, jak moc kreativtiy je potřeba ke kvalitnímu domácímu workoutu.

Cvičení a posilování je neodmyslitelnou částí mého současného života a ve fitku jsem trávila téměř každé ráno. Je to fajn aktivní probuzení a hlavně ta snídaně pak chutná o moc lépe. A tak se mnou zavření posiloven loni v březnu znatelně zatřáslo. Řekla jsem si, že se nedám, a začala jsem vymýšlet, jak bych mohla cvičit doma. Cvičení s vlastní váhou je fajn, ale některé cviky bez závaží prostě nejsou to pravé. V hlavě jsem si udělala seznam nejtěžších věcí v mé domácnosti a zkoušela je využít, jak jen to šlo. Moc uspokojení se teda nedostavilo.

IMG_20200323_185756.jpg

Dřepy.jpg

Naštěstí jsem se o svůj boj podělila s kamarádem, který mi nabídl, že mi půjčí své staré činky. A tak jsem si to všechno dotáhla domů.

IMG_20200324_185326.jpg

Netrvalo dlouho a fitka se zase otevřela, takže jsem to zase pracně vynosila z domu a vrátila. Tušila jsem ale, že to takhle nepůjde věčně a že s tím mým vybavením musím něco udělat a tak jsem si pomalu začala zařizovat domácí fitko v bytě 1+1. Koupila jsem si hrazdu, TRX, posilovací gumy, půjčila kettlebelly (ponožky = slide disc 😃) a přišel další lockdown. Skvělé načasování, najednou mi vůbec nevadil.

IMG_20201026_182026.jpg

A tak si tak vesele cvičím, jen mi prostě pořád chybí ty jednoručky. S nadějí jsem vlezla na stránky Decathlonu, vše vyprodáno. Všude. Nechápu, koukám na další eshopy. Vyprodáno, dodání březen. Cože? To si jako všichni doma dělají vlastní fitko? No nic, musí mi stačit můj 5litrový prací prášek. Triceps teď chvíli posilovat nemůžu, závaží pozdní sběr jsme vypily včera večer s kámoškou.

IMG_20201029_065406.jpg

Smiřuju se s tím, že činky nebudou, ještě že ty hory mi nikdo nevezme. Vyrážím na běžky, které mě teď docela chytly, a říkám si, že bych si mohla pořídit nějaké vlastní, ať nejsem časově omezená půjčovnami. A hle, vyprodáno, všechno! Tak běžky si teď asi taky nekoupím. Máme už sice domluvený výjezd s kámoškou, ale tak si je prostě ještě půjčím. Načež mi trochu rozpačitě volá, že nemůže jít, protože nemá oblečení, všechny termo legíny jsou vyprodané. Pecka 😀 Tak prostě půjdeme „jen“ na nějaký výšlap. Snad nebude mrznout, chudák nemá nesmeky, mohla by si je koupit, samozřejmě, ale to asi už ani nemá smysl zmiňovat.

Na druhou stranu, jak tak nad tím přemýšlím, našemu národu za ten rok docela stoupla úroveň. Ještě loni všichni vykupovali mouku, rýži, těstoviny a toaletní papír (ne že ten by se nehodil), letos bojujeme o činky, běžky, sportovní oblečení a nesmeky. Asi to s námi není zase až tak zlé 😃

Sort:  

Závaží pozdní sběr :D Opět pobavila, moc pěkné zamyšlení :)

Mě coby letitého "streetworkouťáka" zavření fitek nijak nezasáhlo, ale když nám pak (toho času na Azorech) zakázali vylézat z domu, musel jsem taky zaimprovizovat :D

IMG_20200414_182321.jpg

I s vlastní vahou se dají dělat divy. Třeba takové zdánlivě banální kliky je možné dělat na desítky způsobů, úchopů a obtížností (až třeba po dost extrémní verzi kliků ve stojce, ke které jsem se zatím dopracoval jen párkrát).

Musím ale říct, že na tohle kouzelné místečko tady v Krakowě jsem si opravdu hodně zvykl...

IMG_20201202_133305.jpg

...a bude to jednou těžké loučení. Fotka je z prosince z doby, kdy tu byla klasická fitka zrovna otevřená. Teď jsou zase zavřená a na "mojem" cvičišti to je hlava na hlavě :(

Za tvou kreativitu, nezdolnou vůli a tento parádní článek posílám pozdrav od TipU ;)

@tipu curate 3

Víš co mi trvalo nejdýl vymyslet na doma? Hyperextenze. Jako třeba dipy pohoda. Ale jak to udělat s hyperextenzí (a to i reverzní), to byl oříšek :D

No ty jako takový pohybový vědátor jsi to musel mít doma ještě mnohem těžší :) Jak jsi to teda vymyslel? :)

Jsou věci, který nechci úplně ukazovat, protože by je někdo mohl nedejbože opakovat :D ale někdy se k tý "kreativitě" dostanu...

Hmm, to zní tajemně :) Dobrý teaser, budu se těšit :D

To by mě taky docela zajímalo, taky jsem nad tím chvilku přemýšlela :D

Děkuju moc, Peťo!

Ty tvé popruhy v okně jsou boží :D prostě když člověk potřebuje, tak si poradí. Tak si to cvičiště ještě pořádně užívej, dneska je nádherně 😉

Jo ty gumy v okně byly občas sranda, zvlášť když zrovna někdo šel dole pod domem a viděl mě :D (beztak tam neměl co dělat, když byl zákaz vycházení :D)

😀😀😀

Podobné kouzelné místečko máme taky, i když menší. Taky nejsme Krakow ale jen malé městečko :)

Trochu z jiného soudku. Nedávno jsem sháněl pro syna Web kameru. Téměř nemožné.
Ale člověk si dokáže poradit, čehož jsi zdá se zářným příkladem.
Ať se dílo daří a sportu zdar!

Děkuju :) web kamera by mě taky nenapadla jako nedostatkové zboží, i když je to vlastně logické :) A sehnali jste nebo jste si nakonec poradili bez ní?

E-shopy prázdné, ale pomohlo Aukro. Vyšlo to o trošku dráž než e-shop, ale v pohodě

A jedno !wine , když už jste ho zužily


Cheers, @zirky You Successfully Shared 0.100 WINE With @loulou1987.
You Earned 0.100 WINE As Curation Reward.
You Utilized 3/3 Successful Calls.

wine-greeting


WINE Current Market Price : 10.000 HIVE

Moc děkuju 😀

V současné době posiluji jen taháním nákupů a manipulací s @terezka1 :-) Značně jsem zakrněl. Přitom ve sklepě mám podobné staré činky a u rodičů kolo z roku 1999. To byly časy.
Kdybys byla hodně aktivní v Actifitu, mohla by sis vydělat i na jiná posilovadla a cvičidla ;-)

https://actifit.io/market

!BEER
!WINE

Děkuju!

Taková Terezka když se dobře uchopí, tak může být taky super závaží :D Ale nikdy není pozdě staré nářadí oprášit ;)

To máš pravdu. Každopádně závaží Terezka přibývá. Už má přes pět kilo :-)


Hey @loulou1987, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.