Sbíráte "kešky"?

in Česky!2 months ago

Geocaching je zábavná hra, při které objevujete nejen "poklady", které uložili do přírody další lidé, ale také poznáváte místa, která byste jinak nenavštívili.

Ono už samo o sobě vytáhnout paty z domu a jít někam do přírody je akt hodný obdivu, obzvláště v dnešní "gaučingově-covidové" době. Člověk radši tráví čas u Netflixu, čtením diskusí nebo sociálních sítí a na tu procházku ven si prostě čas nechce najít. Tedy jak kdo samozřejmě.

Kdysi jsem pár kešek našel, ale že bych tomu úplně propadl se říct nedá. Neříkám, že mě to nebavilo, ale určitě jsem zase neskákal nadšením. Spíš jsem to chtěl zkusit.

Tento víkend zkusím dát geocachingu druhou šanci. Po víkendu, pokud se tedy zadaří, případně napíšu jak mi to šlo, případně nějaké tipy a triky, jak na to.

Výhodou "kešek" je hlavně to, že to je zábava rozšířená celosvětově. Takže nejen že můžete najít nějakou krabičku u vás za barákem nebo na Mácháči, ale také na své dovolené v Itálii nebo Maroku. Zkrátka, nadšenci této hry nastrkali krabičky s odměnami všude po světě.

A co vy? Jste fandové geocashingu, nebo vás tato kratochvíle minula obloukem?

Sort:  

Já kešky hledám moc ráda. Dělám to většinou tak, že jakmile jedu na nějaké nové místo, naplánuju si cca 15km okruh podle kešek a ten si zlehka proběhnu. Užívám si tady to, že se podívám na jiná místa, než kam chodí turisti a na která bych se normálně nepodívala. No, ale upřímně, krabička jako taková už mě pak až tak nezajímá, takže to mám fakt spojeno přímo jen s tím poznáváním okolí.

taky přístup, jo souhlas že to člověka dostane mimo tradiční turistické okruhy 👍

Občas jo, našel jsem jich tak tisícovku, ale v posledních letech mě to pustilo. Jednu dobu mě bavilo luštit opravdu těžký mysterky.

občas....tisícovku 😁 já si pod občas představím teda tak pár desítek. tak to jsi expert :)

V Praze jich je spousta na relativně malé ploše se skvělou hromadnou dopravou.

Kešky nehledám, je k tomu asi potřeba mít appku v mobilu, že?

jo je to lepší

Doporučuji neoficiální apk Cgeo.

Mě to sice minulo, ale připadá mi to jako fajn aktivita :)

Asi patnáct let vím, o co jde. Ale nikdy jsem je nehledal. Souvisí to s mým nastavením. Kdybych byl rybář, rozhodně bych nepouštěl ryby zpět do řeky. (Teda podměrečné samozřejmě ano.)
Sbírával jsem houby. Bavilo by mě hledat minerály nebo zkameněliny, případně chodit s detektorem. Ale ani nic z toho už realizovat nebudu.
!BEER

Ano, jsem kačer. Sice teď trochu méně aktivní, ale když je možnost, vždy se rád po nějakém tom pokladu poohlédnu.
Dle mého je to fajn zábava.
!WINE
!BEER
!LUV

LUV

Connect

Trade


@ritxi, you've been given LUV from @zirky.

Check the LUV in your H-E wallet. (1/3)

Já jsem registrovaný od roku 2009, mám celkem nízké member ID (6226), ale jen kolem 150 nalezených. A spoustu kešek jsem našel, ale by líný nález zaregistrovat.
Bavilo mě to tak ty první tři roky. Pak myslím, že se to stalo masovou záležitostí a kvalita keší šla docela dolů. A nebo se mi to jen zdálo.

Congratulations @ritxi! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 4000 comments.
Your next target is to reach 4500 comments.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Day - August 1st 2021 - Hive Power Delegation

Pár kešek jsem našel. Vypustil jsem do světa "cestovatele". Momentálně je ve Švýcarsku a má "nacestováno" asi 5 000 km :-)

Co to je ten cestovatel?

Je to buď "jenom" plechová placka s číslem a nápisem 'TRAWEL BUGG" nebo něco na způsob odznaku s číslem. Na přihlašovací stránce do "kešingu" je odkaz na on-line obchody, kde se to dá sehnat a koupit. Cena je kolem 100 Kč +/-

Někdy od roku 2010 jsem registrován, ale nasbíral jsem ani ne stovku...
Občas si keškama zpestříme nějaký výšlap.
Nicméně jsem si na jaře vzpomněl na geogoogly a možná jednu zrealizuju... Jako promo na Hive ;)

Je to fajn zábava. Až bude Terezka větší, tak se nejspíš taky zapojíme :-)

!BEER
!LUV

<><

<><

LUV

Connect

Trade


@ritxi, you've been given LUV from @jjprac.

Check the LUV in your H-E wallet. (7/10)