Krótka historyjka.

in Polish HIVE2 months ago

Gdy miałem ~10 lat, rodzice kupili mi pewnego razu zeszyt do szkoły. Zeszyt był w większości granatowy, a na środku była flaga Wielkiej Brytanii ale z odwróconymi kolorami, tj. tam gdzie powinien być granatowy, był czerwony, a tam gdzie powinien być czerwony, był granatowy. Ja jako dziecko wziąłem to na poważnie i nie wziąłem pod uwagę, że ktoś mógł to zrobić specjalnie tylko że jest głupi i nie wie jak wygląda flaga Wielkiej Brytanii. Śmieszne jest to, że o ile dobrze pamiętam, używałem tego zeszytu na lekcjach... niemieckiego.

Rodziców wkurzało, że non stop gadałem o tym zeszycie i chyba mama mi powiedziała, żebym napisał do tej firmy w tej sprawie skoro tak mi to przeszkadza. Na zeszycie była nazwa i email firmy - była to firma "Patio".

Nie miałem wtedy jeszcze własnego maila, więc wszedłem na maila siostry i napisałem do firmy Patio, że wprowadzają dzieci w błąd i przekazują złe informacje.

Kilka dni później wróciłem do domu, nie pamiętam czy ze szkoły czy z dworu (notabene strasznie mnie wkurza małopolska gwara, gdzie mówi się nie "dwór" tylko "pole"), a tam siostra i rodzice w euforii. Siostra weszła na email i przeczytała odpowiedź od firmy Patio. Firma udzieliła śmiesznie poważnej odpowiedzi mnie jako dziecku, przeprosili za wprowadzanie dzieci w błąd i w ramach rekompensaty zaproponowali, że wyślą mi paczkę z rzeczami. Siostra pod moją nieobecność podała adres do wysyłki paczki i ja już zostałem o tym tylko poinformowany. Szkoda, że nie mogłem sam pierwszy przeczytać tej odpowiedzi.

Kilka dni później do domu przyszła bardzo bogata paczka, pełna zeszytów, skoroszytów, długopisów, kredek, mazaków, flamastrów i kilku innych rzeczy. Razem z siostrą używaliśmy tych rzeczy przez kilka lat. Można więc powiedzieć, że to były pierwsze zarobione pieniądze w moim życiu.

Koniec historii.

Decentr Browser reflink: https://referral.decentr.net/?referralCode=xVO39w39

Photos are free for commercial use from pixabay.com

Sort:  

Niezłe! Uratowałeś świat

Świat nie potrzebuje być przeze mnie ratowany.