Райське минуле Сахари

in QUAC3 years ago

pexels-pixabay-210186.jpg

Чи можете ви повірити в те, що Сахара колись була справжнім раєм? Там текли ріки, було багато озер, а вся ця місцевість була вкрита саванами і навіть лісами. Там жили люди, які займалися землеробством, бо в цьому регіоні тоді був надзвичайно сприятливий для вирощування різноманітних культур клімат?

Звідки вчені знають про це? Ну, перші здогадки про те, що найбільше пустеля на Землі колись була, мабуть, чи не найсприятливішим для проживання людей регіоном, у вчених з'явилися давно, коли вони під шарами піску знайшли залишки древніх лісів, які точно не могли б рости пустелі. Потім вони знайшли сховані в пісках русла давніх рік, які текли на схід, в сторону Нілу, та висохлі озера. Ну а фінальною крапкою стали знайдені в пустелі наскельні малюнки, де показується життя людей там. На них, наприклад, намальовані жирафи. Ці тварини, як відомо, не живуть в пустелі, бо вони там би не вижили.

pexels-taryn-elliott-4253829.jpg

Клімат у Сахарі змінився на засушливий десь близького шести тисяч років тому. Лише впродовж кількох століть (що дуже мало за геологічними мірками) обширні родючі рівнини вкрилися пісками і стали пустелею, через брак вологи. Чому є перестали падати дощі? Вчені пояснюють це змінами у куті обертання Землі, які були надто незначними, щоб вплинути на планету загалом, але сильно вплинули на ту частину Африки, яка розташована дуже близько до екватора. І навіть більше, за останніми дослідженнями, така зміна клімату для цього регіону відбувається не вперше. Вчені кажуть, що вологі періоди тривають в Сахарі близько п'яти тисяч років і міняються на засушливі тривалість близько 20 тисяч років. То ж, враховуючи те, що останній засушливий період розпочався на півночі Африки шість тисяч років тому, то всього через якихось чотирнадцять тися років тому Сахара знову стане квітучим раєм. То ж якщо любитель дуже довгострокових інвестицій, то саме час купити там земельну ділянку. 😁

pexels-pixabay-259273.jpg


Джерело зображення 1

Фото 2 автора Taryn Elliott з Pexels

Джерело зображення 3


Джерело 1, джерело 2