Дякую, чи вся сила зворотного зв'язку (UA)

in Team Ukraine3 years ago

Сьогодні я на власній шкурі переконався наскільки важливий і приємний зворотній зв'язок, що дають нам наші повідомлення на HIVE. Особливо коли цей зворотній звязок наскільки корисний та щирий. За майже 4 роки публікацій на блокчейні я пережив багато різних емоцій, які мені дарували ті, чи інші події.


IMG_20210206_162252.jpg


Сьогодні зранку на мене чекав не менший сюрприз. Цим сюрпризом був коментар від активного учасника української спільноти #HIVE - @nazavzhdy. Для мене цей коментар був справжнім подарунком.


image.png


В такі моменти розумієш наскільки важливо мати зворотній зв'язок у тих справах, що ти робиш. Особливо коли цей зв'язок допомагає в певних аспектах, а не носить формальний характер, яким ми часто зловживаємо. @nazavzhdy, дякую що поділились своїм досвідом та знаннями, чи значно допомогли мені, давши націлену «наводку» на гарні інструменти, за допомогою яких мені буде простіше розібратись із своїми думками.


На завершення, поділюсь дилемою яка вже не один тиждень ніби переслідує мене тими чи іншими відголосками що повертають до неї. Дилему можна сформулювати наступним чином: «Що обрати концентрацію на одній конкретній справі (своїй ніші) і намагатись стати в ній найкращим, чи намагатись розвиватись усестороннє». Ніби відповідь напрошується сама по собі, але не все так однозначно. Думаю, усесторонній розвиток недооцінений і можливість розвиватись в декількох напрямках не є такою абсолютно програшною.


О, нарешті викресталізував для себе цю дилему. Коли розумієш, що тобі не дає спокою і можеш це записати, аналізувати стає значно простіше.


All photos were taken with the camera of the phone Xiaomi Redmi Note 7 and processed in the graphic editor Snapseed.

  • Всі фото зроблені за допомогою камери телефону Xiaomi Redmi Note 7 і оброблені в графічному редакторі Snapseed.

Link to vote for @cranium as a witness


Useful link

Exchanges
Binance | Poloniex | Huobi | Cryptex24 | Ionomi | Okex | Bitwired | Qtrade | Kuna
Cryptogames
Doctor Who | Oceanplanet | c24 games | Splinterlands | Cryptobrewmaster | Exodegame | Rabona
Cryptoblogs
HIVE | STEEM | lbry.tv | noise.cash


Без имени1.jpg


Sort:  

Спасибі за подяку!

Щодо дилеми, то мені відомі кілька відповідей на неї.

По-перше, є концепція "люди-сканери". Це про тих людей, які постійно прагнуть чогось нового, і їм важко обрати між безліччю справ, що їх цікавлять. Якщо ця тема близька, то вона описана в книзі Барбари Шер "Відмовляюся вибирати". Багатьом людям в світі допомогло розуміння того, що обирати - не обов'язково.

Друга концепція є на сьогодні передовою концепцією розвитку особистості. Це концепція "Т-людини". Дуже просто ця концепція описана тут:
Т-образные люди: кто они такие и входите ли вы в их число
Більш глибоко тут:
Т-люди: глубокие прикладники, но с широким кругозором
Левенчук пише доволі важко для тих, хто ще не підготовлений до його текстів, але це найкраще, що є з системного мислення та системного підходу до життя.

Якщо підсумувати, то людина XXI сторіччя:

  • є експертом у своїй вузькій галузі інтересу: справжнім експертом, а не таким, яких зараз багато розвелося;
  • при цьому вона має ґрунтовну підготовку з фундаментальних, базових областей знань;
  • безперервно навчається протягом всього життя;
  • здатна без проблем "перенавчатися" в разі необхідності - цьому сприяє ґрунтовна базова підготовка: якщо така підготовка є, то "перенавчання" потребує не так вже й багато, бо основа, фундамент закладені.

Щодо концентрації та фокусу - то вони необхідні в будь-якому випадку, і для глибокого занурювання у вузьку дисципліну, і для отримання базових різнобічних знань.

Ну і по-третє ))
Сьогодні у передових закладах освіти, наприклад у Стенфорді, практикують глибоке навчання не суміжним дисциплінам. Скажімо, один студент може вивчати фізику і ботаніку, або щось подібне до цього. Чому так?
Тому що неочевидні, підривні відкриття та прориви відбуваються на стику різних, не пов'язаних між собою на перший погляд дисциплін.
Міждисциплінарність сьогодні рулить.

Десь так приблизно. Сподіваюся, усе це трохи внесе ясності до описаної в пості дилеми ))

Дякую за ще один дивовижний коментар! Книгу додав до списку запланованих. Після дозорів спробую знайти аудіоверсію. Піду читати концепцію Т-людини.

До речі, пора записати цілі виявилась гарним інструментом, що допоміг нарешті перейти від абстрактного до конкретного. Ще раз Дякую!

Link to vote for @cranium as a witness


Так, зворотний зв'язок - це мегаважливо. Особливо конструктивний. Особисто мені з цим щастить на часто (якщо говорити про професійну діяльність). Люди або просто кажуть "дякую", а потім критикують за спиною, або просто кажуть "це погано", не поснюючи, чому.
Мені здається, у нас не розвинена культура "помилок". Тобто помилка вважається не цінним досвідом, а повним провалом. Тож з одного боку не всі люблять вказувати на помилки, а з іншого - не всі люблять таку критику, бо беруть то близько до серця.
Дякую, що надихнули на роздуми :)

Дякую, що надихнули на роздуми :)

Все частіше і частіше чую щось подібне. Думаю, не спроста. Дякую за ще один знак, на який треба звернути увагу.

Link to vote for @cranium as a witness


Hi!
The chary-token from @achimmertens is for people which make charity in any way!
What is your charity-project?????

Thanks for just asking me to stop using the tag. (in this post I just forgot to remove it) Returning the flag. Everything we do has consequences.

The problem is that, on the one hand, people donate to humanitarian projects and, on the other, people use it to enrich themselves.
That's sad and that's how @achimmertens chary token can't work.
(There are certainly a few people who do not know when to use the chary-token ...)