Це тимчасово чи клімат змінюється?

in Team Ukraine7 months ago

Через село, звідки родом моя мама, протікає невелика гірська річка Бережниця. Її русло проходить біля самого подвір’я моєї покійної бабусі. Ця річка, як мабуть будь-яка гірська річка, з характером. Весною, коли танули сніги, вона різко прибувала і рвала всі мости та лавки, прокладені через неї. Така сама ситуація була і після проливних дощів. Інколи дощі могли пройти в горах і люди в селі навіть нічого не підозрювали. А вода піднімалася настільки різко, що могла несподівано навіть захопити людину. Наскільки я знаю, від цього ніхто не постраждав.

Влітку річка міліла настільки, що її можна було перейти, стрибаючи по каменях. Правда, нерідко такі стрибки супроводжувалися падінням у воду.

Протягом років річка прибувала і відривала шматок землі від бабиного подвір’я, добравшись до стайні. Що ми тільки не робили, нічого не допомагало. Потрібно було купувати бетонні плити і укріплювати берег. Це було дорого, а бабуся померла і в хаті вже ніхто не жив. Зрештою нам довелося продати хату.

Проте ми зберегли контакти з родичами в цьому селі. Вчора один із них зателефонував і в ході розмови обмовився, що через відсутність опадів річка сильно обміліла. Хтось із селян зробив невелику дамбу з каміння, щоб підібрати рівень води аби напувати свою худобу. В результаті, нижче по течії, після дамби, річка пересохла взагалі. Вперше.

Наш прикарпатський регіон завжди був багатий на опади. Однак кілька останніх років їх кількість критично зменшилася. Літо і осінь тепер дуже сухі. В криницях навколишніх сіл рівень води упав настільки, що не всі можуть ними користуватися.

Цікаво, це тимчасове відхилення,яких в історії мабуть було чимало, чи це справді зміна клімату і наш регіон перетворюється на більш посушливий?

Sort:  

Клімат уже змінився, і цей процес не зупиняється. Ми щодня робимо для цього дуже багато - сміття, пластик, автомобілі з двигунами внутрішнього згорання. Ми викидаємо їжу, витрачаємо воду і інші ресурси так, ніби нашим дітям ця планета не буде потрібна. А насправді може виявитись, що наслідки нашого отакого життя ми встигнемо відчути на собі. Уже відчуваємо.

Думаю, тепер наповнення річки водою буде таким відхиленням, як раніше було пересихання.

Можливо. Людство сильно схоже на вірус, який руйнує організм, в якому сам і живе.

Точно

So why don't you kill yourself if you think humanity is like a virus? What the fuck do you live for and talk about the future of the children, if they are a virus?

Lol. Humanity = Virus. Despicable. You should exterminate yourself if you consider yourself a viral infection.

When Ukraine idiots aren't pushing Orcs and Pig racism, they freely promote and push man made climate change.

Думаю, тепер наповнення річки водою буде таким відхиленням, як раніше було пересихання.

Ummm, it was indeed a problem of too much water in the recent past, but don't let that be any indication or consequence of one dry season, one dry season means more than any historical trend.


The rewards earned on this comment will go directly to the people( @o1eh ) sharing the post on Twitter as long as they are registered with @poshtoken. Sign up at https://hiveposh.com.

Yay! 🤗
Your content has been boosted with Ecency Points, by @o1eh.
Use Ecency daily to boost your growth on platform!

Support Ecency
Vote for new Proposal
Delegate HP and earn more