Не ягода, не овоч, не фрукт

in Team Ukraine3 years ago (edited)

Привіт з Італії!!!
Тут ще повним ходом іде літо. Адже італійці рахують трохи по іншому ніж ми. В них літо закінчується 21 вересня. Але всі признаки осені вже дуже помітні. Дні стають коротші. Сонце вже нижче і не таке пекуче. Ночі стали значно холодніші і в повітрі відчувається осінній подих. Хоч дерева ще зелені.
Для мене початок осені асоціюється з дозріванням фруктів, що повязані з цією порою року.

Screenshot_20210907-201948_Instagram.jpg

Це виноград, яблука, груші, інжир.

Screenshot_20210907-202859_Facebook.jpg

Трохи пізніше визріває гранат. Це благодатна пора.

Screenshot_20210907-202937_Facebook.jpg

Рум'яні яблука гріються на сонечку і ще більше червоніють, наливаючись соком, чекаючи коли їх зірвуть.

received_233902262079361.jpeg

Screenshot_20210907-203137_Facebook.jpg

З цим плодом я вперше познайомилася давно, коли ми разом з сім'єю їздили на відпочинок в Сочі, де жила моя свекруха. У дворі росло дерево не дерево, а розлогий кущ з великими
шершавими листками. Було рясно від фіолетових плодів . Мені сподобався інжир і я кожного дня ходила зранку зривати на сніданок цією смакоту.

Screenshot_20210907-203230_Facebook.jpg

Коли я вперше приїхала до Італії то побачила, що ці дерева ростуть скрізь. На подвір'ях, уздовж доріг. Щоб аж дуже їх зривали італійці я не бачила. Деколи достиглі плоди просто падають на землю. А це така смакота!

20210417_095923.jpg

Інжир відомий з давніх часів. Цим плодом наїдалися ще у стародавньому світі.Інжир та інжирне дерево відомі під безліччю назв: фіги, фігове дерево, смокви, смоківниця, винна ягода, тутовий фікус.
Плоди мають грушеподібну форму від зеленого до темно фіолетового кольору. Зверху плоди покриті щільною шкіркою , а всередині мякоть з безліччю маленьких насінин. При поїданні ці насінини потріскують під зубами і створюють незвичайне відчуття ніжності і хрускотіння.
Смак не подібний ні на один інший. Не можливо передати словами. Поєднується злегка кислий, коли не досить стиглі плоди з надзвичайно солодким, коли інжир вже досить стиглий.

Screenshot_20210907-202140_Instagram.jpg

Фіги й виноград в біблійні часи вирощувалися поруч і потрапили до Вічної книги в якості символів миру, вічного життя, здоров’я, щастя.
Як ви знаєте з Біблії перші люди Адам і Єва фіговими листками прикривали свою наготу. І , напевно чули нераз притчу про неплідну смоківницю у винограднику, яка лунала з уст Ісусе Христа і описана в Новому Завіті.

FB_IMG_1630996247188.jpg

Інжир дуже корисний для здоров'я. В ньому міститься багато природніх цукрів, вітамінів, мінералів і розчинних волокон. Тому, споживаючи інжир, ми забезпечуємо свій організм цілим набором необхідних нам вітамінів і мінералів. Завдяки високому вмісту калію, інжир позитивно впливає на серцево судинну і нервову системи. Фермент фіцин запобігає утворенню тромбів і знижує рівень холестерину в крові.
Добре інжир впливає на шлунково кишковий тракт завдяки високому вмісту клітковини. Високий вміст заліза забезпечує високий рівень гемоглобіну крові і рекомендовано хворим на анемію. Про корисні якості інжиру можна писати багато. Тому що це справжній кладезь. Недарма інжир поправу називають плодом довголіття, здоров’я і вічного життя.

FB_IMG_1630996256524.jpg

Інжир тяжко класифікувати. Це і не фрукт, і не овоч, і не ягода. Це просто інжир!
Їжмо його в сирому вигляді,щойно зірвавши з дерева. Додаваймо до салатів. Кладім поруч сирної нарізки.
Хто не знайомий з цим плодом раджу познайомитись. В Україні інжир росте на півдні і на Закарпатті. А також продається в супермаркетах.

Sort:  

Дуже цікава стаття, дякую за вичерпну інформацію)))

Я завжди готова ділитися в спільноті своїми спостереженнями і враженнями. Дякую за прочитання. ❤🌹💋

Круто... Я пробувала лише у сушеному вигляді... А тепер страшенно захотілося свіжого:)

Фіки продаються в супермаркетах Львова. Трошки ціна кусається. Одна штука десь зо 20 гривень. Але це ж ,, заморський" фрукт! Можна себе порадувати і спробувати смак!

Обов'язково спробую:)