3Д тури провідними музеями світу🖼

in Team Ukraine11 months ago

Із початком карантину у 2020 році, і до епідеміологічної ситуації, яку ми маємо зараз, музеї уже не мають змоги працювати у звичному режимі, як це було раніше. Вони то відкривають свої двері, то закривають. Пристосовуючись до цієї ситуації, музеї «переходять» в онлайн-режим. А саме, створюють 3д тури.
img_0.40638122432517104.jpg( кадр із 3д туру Лувром)
Найпотужніші музейні центри світу, звісно, мають обширну базу для створення 3д турів й оцифровування своїх колекцій. Першим серед них згадується Лувр - один із найзнаменитіших у світі, перлина світової культури. В умовах карантину музей повністю оцифрував власну колекцію витворів мистецтв. Наразі в базі даних колекції налічуються 480 000 артефактів. Скульптури, картини, меблі, прикраси та інше можна розглянути, просто зайшовши на офіційний сайт. Кожен об’єкт має не лише зображення, а й опис та характеристики ( назва колекції, габарити, матеріал, рік створення, історію). Глядачі також мають змогу пройтись по віртуальній карті та переглянути об’єкти із різних зал.
♟Посилання: "Online tours" https://www.louvre.fr/en/online-tours#virtual-tours
Ватикан («музей музеїв») «з Божою допомогою» та кваліфікованих працівників розробив 3д тур Сікстинською капелою та іншими римськими музеями, в які щедро вкладалися Папи. Віртуальні прогулянки залами ренесансної історії та надбаннями римлян і греків дійсно захоплює. Все дуже детально пропрацьовано, а зручна, плавна навігація додає до всього враження, начебто ти дійсно там.
♟Посилання: "Virtual tours" https://m.museivaticani.va/content/museivaticani-mobile/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html?fbclid=IwAR0jTFIorXyJFFDsYvLliObj_aNSOvMX7BkFGEz9_XqPB_ZQ_7Uf4tKQao4

Національний музей природознавства також створив дуже круту віртуальну екскурсію залами. Виставка під тематикою «Фантастичних створінь…» дозволяє не тільки роздивитись екземпляри, а й прочитати саму інформацію заходу (виходить майже повноцінна екскурсія) та її основний посил. Звісно, на експонати різний тваринок, жучків та комах можна також подивитись. Я як же без того, щоб не роздивитись величезний скелет кита у вестирлюді?
♟Посилання: https://www.nhm.ac.uk/visit/virtual-museum.html?fbclid=IwAR0jTFIorXyJFFDsYvLliObj_aNSOvMX7BkFGEz9_XqPB_ZQ_7Uf4tKQao4
Тож, європейські музеї майорять цікавими виставками, експозиціями та 3д турами. Все, чого душа забажає. Це дуже круто, що люди, сидячи вдома, не деградують, а мають змогу підвищувати свій культурний рівень. Та головне - усі електронні ресурси музеїв є безкоштовними, що значно розширює аудиторію глядачів. Звичайно ж, це не те, що «в живу» відвідати заклад, відчути атмосферу, але, все ж таки, хоч щось. І це чудово, що музеї пророблять таку роботу.
img_0.9845694559709272.jpg( кадр із 3д туру Лувром)