Мислення та почуття, інформаційний простір і юнгіанська типологія...

in Team Ukraine3 years ago

image.png

У типології К. Юнга, установки, сформовані по слабкій функції є стійкими і не аналізуються; людина не здатна творчо підігнати їх під ситуацію, діючи завжди по шаблону, який був запропонований раніше під час виховання батьками або запозичений від інших авторитетів, в тому числі і з телебачення.

Останнім часом в інформаційному просторі виникає стільки суперечливих думок і точок зору від так званих “експертів”, що одним словом, без перебільшення, це — хаос.
Потік пропаганди з одного боку і контрпропаганди з іншого; розуміння, що контрпропаганда не несе фактичної і правдивої інформації в більшості випадків, але є необхідною на рівні державної політики; розуміння, що навіть, здавалось, неполітичні новини із галузей науки і культури почали нести в собі сліди політики, відповідно — пропаганди, відповідно — брехні... Усе це починає мене серйозно обурювати, бо я бачу, як це засмічення інформаційного простору руйнує окрему людину. Неможливо незалежно розвиватись під потоком брехні. Залежність, це служба чужим інтересам. Неможливо приймати корисні для себе рішення під потоком наглих маніпуляцій.
Поверхневе знання психології дає можливість вчасно розпізнати брехню і маніпуляцію, або хоча б розуміти, в яких питаннях ми особливо вразливі до них. І діяти нарешті заради власного блага і блага суспільства.
В психології є поняття установки. Установка, це порядок дій, які задаються людині одноразово чи формуються впродовж тривалого часу і які людина виконуватиме в певній ситуації без критичного осмислення.
Логіки схильні до формування емоційних установок. Інтуїти — до просторових. Докладніше про те, хто такі Логіки, Етики, Інтуїти, та Сенсорики, я можливо докладніше напишу пізніше (або можливо посилання на якісне джерело буде достатньо), але суть явища описується простим прикладом:
Якщо перед раціоналом, що ставить інтелект і логіку понад усе, розплакатись, то він засумнівається в своїй позиції. Його, буває, стримує страх викликати бурю емоцій своїм рішенням. Він боїться, що його рішення когось засмутить. Він не контролює власних емоцій.
І навпаки, якщо емоційній людині, Етику, почати логічно, послідовно, аналізувати ситуацію вона сприйме такий аналіз на віру, без критичного осмислення зі свого боку, тому що мислення і логіка, це не її улюблений інструмент, не основна психічна функція. Етики частіше переживають, чи “правильні” їх рішення саме з точки зору логіки, а їх думки ходять по колу.

Якщо десь в соціалках чи в ЗМІ кричать і зляться, чи плачуть і жаліються — Логікам варто триматись осторонь. Тут не на їхньому “рідному” каналі сприйняття відбувається комунікація. Ними легко зманіпулювати в цих питаннях, взяти на жалість чи спровокувати на агресію.
Етикам варто триматись подалі тих засобів масової інформації, де, здавалось би, ведеться інтелектуальна бесіда, пояснюються причинно-наслідкові зв’язки, питання доцільності тощо. Бо їм складно буде піддати сумніву силу аргументів, що озвучуються.
Це все жодним чином не значить, що котрась із функцій “краща” за іншу. Можна сказати, Логіка дає світові глибину, а Етика — широту. У всіх аспектах життя нам потрібно і одне, і інше.

Іншими словами, Логікам варто довіряти лише оцінкам їхніх близьких друзів-Етиків стосовно того, що приємно чи образливо (в емоційному вимірі), що красиво чи некрасиво, що весело і що сумно.
Етикам варто довіряти лише близьким друзям-Логікам у питаннях аналізу фактів, причин та наслідків, прагматичних рішень, які вимагають відсторонитись від емоцій.

Sort:  

Congratulations @todkrank! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 50 upvotes.
Your next target is to reach 100 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Feedback from the April 1st Hive Power Up Day
Hive Power Up Day - April 1st 2021 - Hive Power Delegation

Неможливо незалежно розвиватись під потоком брехні.

Немає нічого неможливого :) Часом достатньо просто вимкнути телебачення, чи перевести розмову на іншу тему. Тільки ми самі вирішуємо, як буде складатись наше життя.

Не звично побачити тут людину, яка не тільки знає вчення Юнга а й може опираючись на ці знання дивитись на світ та людей аналізуючи їх та себе. З приводу типів, радий був би переглянути посилання. До речі, правду говорять що в зрілому віці трапляється зворотній перехрест і те що в сучасному сприйнятті Хрест Юнга розширений до 6 напрямків?


Link to vote for @cranium as a witness


Вот знайшов досить короткий документ: http://socionic.info/pdf/aa-p103.pdf
але він про надбудову над типологією Юнга.
Щодо можливості свідомого і самостійного управління своїм життям - я розчарований у людях. Стільки прикладів промитих мізків - традиційною релігією, офіційною позицією влади, вихованням, чим завгодно - і то безповоротно, без питань і шансу переосмислити цінності, що мій оптимізм убитий.
Щодо, власне, оригінальної типології Юнга, дихотомій завжди бути три. Thinking-Feeling, Senses-Intuition, Extroversion-Introversion, а чому латиницею це все написав, бо до сих пір не знаю, як правильно перекласти Feeling: почуття чи відчуття чи емоції.
Тобто так, напрямів 6, і з них виникають вісім типів.
І дійсно, тип, це не приговор, і цілком природно втомлюватись наприклад від азарту і постійного захоплення новими ідеями (екстравертна інтуїція) і переміститись на інтровертну сенсорику: насолоду від комфорту, зручного м'якого одягу, і вкусної хавушки - безпосередніх матеріальних потреб.

Дякую за ресурс, прекрасний коментар та чітке експертне пояснення понять. У відповідь поділюсь своїм упередженим спостереженням, не сприймайье близько до серця :)

Щодо можливості свідомого і самостійного управління своїм життям - я розчарований у людях. Стільки прикладів промитих мізків - традиційною релігією, офіційною позицією влади, вихованням, чим завгодно - і то безповоротно, без питань і шансу переосмислити цінності, що мій оптимізм убитий.

Цей аналіз дуже схожий на своєрідну критику, а хто ми такі, щоб критикувати інших. Та і фіксація на негативі, коли поряд скільки всього прекрасного, мене б змусила задуматись...

Link to vote for @cranium as a witness


Так я ж не всіх і не все під одну грєбьонку)