Татуювання є мистецтвом хоча б тому що ти мене питаєш, мистецтво чи це

Поговоримо про татуювання. Вірніше, про те чому їх намагаються робити і як це у них виходить. Сподіваюся сьогодні нікому не потрібно пояснювати, що татуювання, ніколи не поширювалася на, одних лише ув'язнених, матросів і повій, а бере свій початок, як і більшість культурні феноменів, якими ми сьогодні користуємося - в Єгипті. Якщо відкинути верхній шар який відразу прийде на розум, (а саме тенденції які ми вживаємо щодня, незалежно від нашого бажання), то це візуалізується у неподобство, поп-культуру і єжи із ними. І з цією групою людей все гранично зрозуміло, не думаю, що потрібно тут що-небудь пояснювати. Але, як і в будь-якому іншому явищі, у татуювання, є як мінімум дві характеристики, які в свою чергу, стимулюють її поява на шкірі людини. Як вже можна було зрозуміти, поговорити я хочу саме про другий тип людей, ті, хто сприймає татуювання як форму реалізації сучасного мистецтва.

Щоб повномірного відповісти на питання, чи можна взагалі сприймати татуювання як мистецтво, потрібно відповісти на інше питання, - а що взагалі ми можемо сприймати як мистецтво? Якщо ми говоримо про мистецтво, як про академічному явище, то татуювання чи впишеться в ці закони жанру. А то, що все-таки вдасться пробитися туди, в стіна консервативного спільноти буде носити ремарку виключно естетичного.

У разі, якщо ми розширюємо межі компіляцією думок, де знайдеться місце будь-якого дизайну - від архітектурного до гейми, то безумовно татуювання сюди дуже органічно впишеться. Зробивши крок від естетичного і візуального, як первинного сприйняття, ми відразу потрапляємо в, досить певний, смисловий сегмент. Подібна візуалізація, якій все-таки вдається в собі поєднувати концептуалізм і художнє рішення, однозначно потрапляє в жанр перформативності. Це постійна спроба взаємодії з глядачем, через провокативні випади в його сторону, з нескінченними можливостями змістів і відсилань до культурної спадщини. При цьому татуювання залишається в предметному (фізичному) поле яке додатково підкреслює його об'єктно, і, отже, зберігаються його експонатні властивості. Незважаючи на всі ці аргументи, однозначної думки чи можна вважати татуювання повноцінним мистецтвом немає, і з цього приводу різного роду дискусії.

Так ось, що там з самими людьми то? Їх мотивацію подібного придбання, пояснити простіше, ніж намагатися декодувати смисли, вкладені в подібне тату автором. Як вже можна було зрозуміти, татуюванням вони обов'язково намагаються підкреслити свою позицію. При чому, ця позиція, постулюється не завжди прямим, читаним змістом самого малюнка на шкірі. Досить поширеним явищем є абсолютна нісенітниця. Для правильного ставлення до подібного потрібно, як і до всього, необхідний бекграунд. У подібному випадку необхідно знайомство з творчістю експресіоністів, абстракціоністів, дадаїстів etc.

Найзнаменнішою на мою думку, є наявність певної думки, позиції та / або відносини, незалежно від того чи влаштовує вона (татуювання) того що її буде спостерігати. Сам факт сміливості вираження своєї думки є безпрецедентно важливим, при цьому не тільки в татуюванні або мистецтві, але в усі сферах діяльності даного суб'єкта.

Без имени-1.jpg

Sort:  

Congratulations @tricksterlogos! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 40 posts. Your next target is to reach 50 posts.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Feedback from the February 1st Hive Power Up Day