Відродження Української Православної Церкви

in Team Ukraine2 years ago

30 років тому, в кінці червня 1992 року було утворено Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Це саме та релігійна організація, яка на багато наступних років уособила боротьбу українського народу за власну помісну церкву.

Що тільки не робила РПЦ московського патріархату, щоб не втратити своєї монопольної окупаціної влади над церковним життям України. Набір традиційний - погрози, шантаж, позбавлення сану проукраїнських священників.

Але 25-26 червняу Володимирському соборі Києва, під час Собору відбулося об’єднання Української Православної Церкви на чолі з митрополитом Київським і всієї України Філаретом (Денисенком) та Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з Патріархом Київським і всієї України Мстиславом (Скрипником).

Першим Патріархом об’єднаної Церкви став Мстислав (Скрипник), небіж національного героя України Симона Петлюри.

Собор утворив Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату та Вищу Церковну Раду. Також було скасовано антиканонічне приєднання Київської митрополії до Московського патріархату 1686 року.

30 червня, під час візиту делегації новоствореної Української Православної Церкви Київського Патріархату на Фанар відбулась історична зустріч Вселенського Патріарха Варфоломія та митрополита Київського Філарета. На ній Вселенський Патріарх підтвердив, що Материнська Церква, Константинопольський Патріархат, вважає, що її донька — Московський Патріархат — має ту канонічну територію, яка існувала в неї до 1686 року. Підпорядкування Київської Митрополії Московській Церкві було здійснено Патріархом Діонісієм IV без згоди та затвердження Святим і Священним Синодом Великої Церкви Христової. Це дало змогу УПЦ (КП) на законних підставах існувати в Незалежній Україні незалежно від москви. Проіснувала ця церква до грудня 2018 року, коли вже 6 січня 2019 року була визнана самостійною церквою після підписання та отримання томосу про автокефалію від Вселенського Патріархату.


Джерело світлини
Візит делегації Української Православної Церкви Київського Патріархату на Фанар, 30 червня 1992 року.

Sort:  

Дивуюсь, як у нас на українському заході і досі люди ходять до московської церкви (

Можливо, після нашої перемоги така ситуація зміниться. Є багато прикладів навіть в Карпатах, коли люди ходять до московської церкви, бо батюшка хороший.

Yay! 🤗
Your content has been boosted with Ecency Points, by @ua-ethnology.
Use Ecency daily to boost your growth on platform!

Support Ecency
Vote for new Proposal
Delegate HP and earn more