В'їзд молодого в двір молодої. Викуп. Бої. Традиційне українське весілля.

in Team Ukraine11 months ago

Під’їхавши до двору молодої, поїзд молодого застає ворота в двір зачиненими та забарикадованими деревом або возом. І коло цих барикад стоять хлопці з палицями, які не збираються пропускати молодого.
Коли молодий просить впустити його по-хорошому і отримує відмову, тоді починається штурм боярами барикад і зав’язується умовний бій, під час якого бояри відступають. Тоді бояри починають вести перемовини. З поїзду молодого обирають двох старостів “переговорників”, яких впускають в обійстя. У дворі вони підходять до столу, на якому лежать хліб та сіль. З хати виходять на перемовини два старости з боку молодої. Дві сторони стають по обидва боки стола. Вони обмінюються буханцями хліба і тричі цілуються. Потім п’ють горілку, яку наливають старости молодого. Далі один зі старостів молодого бере пива і йде до хати молодої де просить дозволу увійти. Випивши трохи пива і почастувавши всіх гостей, мати молодої дає згоду. З цього моменту перемовини про дозвіл впустити молодого в двір вважають завершеними. Хлопці, які стояли в обороні, отримують від молодого горілки та ритуального хліба відступають, розчищають барикади і відчиняють ворота перед поїздом молодого.
Коли поїзд молодого входить в двір, на зустріч йому виходить мати молодої у вивернутому кожусі, а в руках вона несе миску з водою та вівсом. Вони зустрічаються біля столу, де мати дає йому цю миску з вівсом. Молодий підносить миску до рота, наче п’є, потім кидає її через голову назад, а старший боярин намагається на льоту розбити її палицею. Після цього теща частує молодого та всю його свиту горілкою і запрошує до хати.
Перед тим як увійти до хати, відбувається ще один обряд. Дві свашки, одна з боку молодого, інша з боку молодої – підходять до порогу хати. Кожна тримає в руках запалену свічку та хліб з сіллю. Правою ногою свашки стають на поріг, зліплюють свої свічки докупи, утворюючи тим самим один вогонь та тричі цілуються.
Після цього старший староста бере білу намітку, кладе в неї три калачі та разом з двома старостами з поїзду молодого входять до хати. Він кладе хліб на стіл. Мати молодої бере ці калачі, а замість них кладе свої, а старший боярин і староста відносять їх у сіни. Роблять цей обряд тричі в повній тиші.
Після цього в хату заходить молодий.

17.jpeg
К.ТРУТОВСЬКИЙ. ВЕСІЛЬНИЙ ВИКУП

Sort:  

Congratulations @ua-ethnology! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 800 upvotes.
Your next target is to reach 900 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP