Finansal özgürlük için fazla riskli işlemler v1

in LeoFinance3 years ago

Herkese selam, ben @keepcalmandread

Yarın haftanın ilk işlem gününe giriyoruz.

Merkez bankası başkanı görevden alındığı için. Ve faiz karşıtı söylemlerden dolayı, yarın bist100 genelinde düşüş bekliyorum. Unutmadan gezi parkı olayları ve istanbul sözleşmesi = hukuksuzluk = + risk primi.

USD TRY kurunda ise anormal bozulmalar kaçınılmaz...

O zaman pozisyonumuzu şöyle güncelliyoruz...

Şimdi bulabildiğimiz kadar nakit ile; eksi hesap bakiyeleri,nakit avanslar, krediler vb. araçlardan müsait olanları btc türk e transfer ediyoruz...

İşlemler açık olmadığı için dolar alamıyoruz. Bu yüzden USDT kullanarak arada oluşacak farktan faydalanmayı hedefliyoruz.

FTX üzerinden TRY shortluyoruz ama buralar mermiye kafa atanlarla dolu. çok dillendirip insanları uçuk kayıplara sürüklemeyelim.

usdt.JPG

Sabah saat 09:00 a alarm kuruyoruz. Muhtemelen 8.30 civarında bir fiyattan satarak parayı transfer ettiğimiz yerlere geri iade ediyoruz. Oluşan komisyon vb. harcamalarımızı düşüyoruz kalan miktarı borsa hesabımıza transfer ediyoruz.

( 8.30 skoru, az önce sığ diye adlandırılan Aysa borsasından gelen fiyat, beklentimizin sebebi kendileri... )

Bist içerisinde fk oranları düşük olduğu halde eksiye geçecek hisselere bölüyoruz. ( yüksek risk içerir )

Ben şahsen yakın tarihlerde temettü verecekleri almayı planlıyorum...

F/K düşük ve temettü veren hisseleri, geçmişe dayanan analizlerine bakarak, kademeli olarak topluyorum. Min.5 - max.10 yıl gibi bir sürede maliyetlerimi sıfıra indirebileceğim hissler arıyorum. Gelecekten beklentim, trade işlemlerden yakaladığım bakiyeleri, bedelsiz hisse ve temettü veren arkadaşlardan optimum seviyede toplamak.

Bunları tespit ettiğimde tekrar geri dönerim. YTD.

Yukarıda bahsettiğim konular hakkında bir bilgim mevcut değildir. Tavsiye verme şansım malesef yok. Sadece deneye yanıla kendimce bir strateji oluşturmaya çalışıyorum.

Herkese keyifli günler :)