Głosowanie na najlepszy post podróżniczy tygodnia na HIVE #198

in PL-TravelFeed2 months ago

Read this post on TravelFeed.io for the best experience


Głosowanie na najlepszy post podróżniczy mijającego tygodnia tagu #PL-TRAVELFEED, to są wasze posty i waszą decyzją są wybierane demokratycznie najlepsze posty z opublikowanych w ubiegłym tygodniu, wszystko zależy od Twojego głosu.

PL198.jpg

UWAGA WIĘCEJ PUNKTÓW DO ROZDANIA, SPRAWDŹ PUNKT 1 REGULAMINU

W TYM TYGODNIU MACIE DO WYBORU NASTĘPUJĄCE POSTY:

@hallmannLatvija nadaje 2022. Dzień 5
19801.png"Plan na niedzielę był prosty: wrócić nad morze. Ale nie do Jūrmali, która jest dość daleko od naszego miejsca zamieszkania, tylko do wioski Vecāķi. Teoretyczne ze stacji Brasa to zaledwie 16 minut drogi."
@kowalscy-teamOdkryłem tysiące kości - Tajemnicza jaskinia
19802.png"W latach 17.06.1942 r. Jaskinię odkrył Kazimierz Kowalski. Latem 2017 r. prace eksploracyjne podjęli członkowie KKTJ pogłębiając wszystkie ciągi jaskini i odkrywając kolejno ciąg do drugiego otworu, Skośną Salę i Korytarz pod Lipą."
@rsphotosA short trip to Jelenia Góra
19803.png"Kilka lat temu miałem okazję pojechać do Jeleniej Góry na krótkie zwiedzanie. Same miasto posiada niecałe 80 tys. mieszkańców (cała aglomeracja nieco ponad 200 tys.) i otoczone jest przez różne góry: od północy Kaczawskie, od wschodu Rudawy Janowickie, od południa Karkonosze i od zachodu Izerskie."
@marianomarianoBorneo - Arrive in Semporna town looking for a boat to Bodghaya Island
19804.png"Kolejnym celem po miasteczku Tawau była miejscowość o nazwie Semporna. Wybór nie był przypadkowy, bo to właśnie z tej miejscowości wypływają łodzie na atol powulkaniczny Pulau Bohey Dulang oraz Pulau Tetagan."
@hallmannLatvija nadaje 2022. Dzień 6
19805.png"Jako, że wciąż mieliśmy sporo czasu do odlotu a słońce wyglądało zza chmur, to przeszliśmy się trochę po Vecridze. Trochę… bo niestety chodzenie po kocich łbach z walizkami nie należy do najwygodniejszych. Ostatecznie przystanęliśmy w Ezītis Miglā (Jeżyk we mgle) na Palasta iela."
@rsphotosTop view of the city of Jelenia Góra and its surroundings
19806.png"Dziś będą widoki z góry na miasto Jelenia Góra oraz jej okolicę. Podobnie jak w Szklarskiej Porębie tak i tutaj odwiedziłem dwa punkty widokowe, a dokładnie to wszedłem na górę dwóch wież z tarasem widokowym. Można z nich podziwiać widoki dookoła. Jest to drugi i ostatni post dotyczący tego miasta."
@klub-wloczykijowCzworo Włóczykijów i Pies. Klekociny - Czerniawa Sucha - Jałowiec - Kolisty Groń - Mędralowa
19807.png"Plan przygotowałem tak by przejść większość trasy kursowej. Trasy kursowe są dość krótkie i zwykle nie są pętlami. Moja trasa "naprawiła" te dwie niedogodności dodając Kolisty Groń i Mędralową, ale kosztem rezygnacji z Lachów Gronia. Parking darmowy w Koszarawie Bystra, pod przełęczą Klekociny."
@olusiuMy long weekend in Rome no.12 - Colosseum
19808.png"Gdy pada hasło Rzym pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam do głowy to bez wątpienia jest Koloseum. W Polsce funkcjonuje powiedzenie „być w Rzymie i nie widzieć papieża”, ale obecnie w wyniku przemian dziejowych i znacznemu upadkowi autorytetu kościoła to powiedzenie powinno brzmieć raczej „być w Rzymie i nie widzieć Koloseum”."
@marianomarianoA trip to the island of Sibuan and other surrounding islands - Palau Sibuan, Semporna, Sabah, Borneo
19809.png"Poszukiwania przewodnika i łodzi, aby dostać się na rajskie wysepki, między innymi Sibuan nie było trudne. W zasadzie to ona sam nas znalazł i przyjechał rano pod hotel, aby zabrać nas na miłą wycieczkę. Cała przyjemność kosztowała około 50 Euro od osoby."
@klub-wloczykijowPowsinogi i Kolędziołki beskidzkie. Magurka Ponikiewska - Groń Jana Pawła II - Leskowiec - Iłowiec
19810.png""Powsinogi i Kolędziołki Beskidzkie" to tytuły ballad Emila Zegadłowicza. Skąd to odniesienie? Punkt startowy naszej wyprawy na Leskowiec to parking Czartak w Gorzeniu Górnym. W tej miejscowości pod Wadowicami żył i tworzył poeta i pisarz 20-lecia międzywojennego, Emila Zegadłowicza."

GŁOSOWANIE NA NAJLEPSZY POST TYGODNIA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO WEDŁUG PONIŻSZYCH ZASADACH:

 1. Głosowanie odbywa się według zasady 5-4-3-2-1, czyli najlepszy post 5 pkt, drugi post - 4 pkt, trzeci post - 3 pkt, itd;

 2. Autor(zy) najlepszych postów w poprzednim tygodniu dodatkowo mogą rozdzielić w dowolny sposób pulę 3 punktów, natomiast autorzy wyróżnionych postów mogą rozdzielić w dowolny sposób pulę 2 punktów.

 3. W przypadku więcej niż jednego postu tego samego autora, gdy głosujący nie wskaże konkretnego postu punkty będą zaliczane do pierwszego w kolejności postu;

 4. Autor zgłoszonego tekstu nie może głosować na swoje posty, za udział w głosowaniu jego post otrzyma dodatkowe 3 pkt (w przypadku większej liczby zgłoszonych postów, dodatkowe punkty przypisane zostaną pierwszemu z opublikowanych postów);

 5. Posty, które opublikowali przez Travelfeed.io otrzymują dodatkowo 2 pkt;

 6. Głosować można do niedzieli 2 października 2022 roku do godziny 18;

 7. Wygrywają posty, które otrzymały największą liczbą punktów w swojej kategorii;

 8. W sobotę wieczorem ukaże się post w którym ogłoszony zostanie "Najlepsze podróżnicze posty tygodnia” oraz dwa wyróżnione posty;

PODZIAŁ NAGRÓD DLA NAJLEPSZEGO POSTU, POSTÓW WYRÓŻNIONYCH I GŁOSUJĄCYCH

Zasady nagradzania, autorzy najlepszych postów tygodnia tagu #pl-travelfeed oprócz prestiżowego tytułu "Najlepszy post tygodnia" otrzymują nagrody po 40% zarobków postu w którym zostanie to ogłoszone, autorzy dwóch wyróżnionych postów otrzymują po 20% zarobków postu w którym zostanie to ogłoszone.

Proszę głosować w komentarzach pod postem.

Zanim przejdę do postów, które zostały opublikowane na tagu #pl-travelfeed w mijającym tygodniu, chciałbym przypomnieć, żeby używać tagów #polish i #pl-travelfeed pośród pierwszych pięciu, w przeciwnym wypadku, może się zdarzyć, że ciekawy post umknie naszej uwadze. Szkoda, żeby takie ciekawe posty przechodziły bez echa. Nie zapominajcie, że używając tagów #polish i #pl-travelfeed musi być choć w części po polsku.

Zachęcamy do publikowania postów przy użyciu travelfeed.io (wielopoziomowej platformy blogowej dla podróżników). Publikując tam posty wspierasz rozwój @pl-travelfeed, gdyż niewielki procent zarobionych przez Twój post środków wzbogaca Hive Power tego konta. Ponad to co miesiąc travelfeed.io wypłaca @pl-travelfeed płynne środki, które są wynagrodzeniem za kurację polskich treści. Środki te są wykorzystywane na nagrody w cotygodniowych konkursach na NAJLEPSZY POST TAGU #PL-TRAVELFEED.

WAŻNE!!!

Kiedy publikujecie post w travelfeed.io oprócz wyboru Polish zwróć uwagę na zakładkę gdzie to ma być opublikowane. Po prawej stronie na dole jest zakładka "VISIBILITY", gdzie znajdziecie wszystkie platformy na których Was post będzie opublikowany, po rozwinięciu "HIVE" zobaczysz kilka funkcji, a na końcu wybór communities, nie wiem dlaczego z automatu wybrany jest "Haveyoubeenhere", trzeba zmienić na PL-TRAVELFEED.

ZAPRASZAM NA CZAT PL-TRAVELFEED

Posty do cotygodniowego głosowania mogą być zgłaszane przez cały tydzień, do niedzieli wieczór, kiedy to jest publikowany kolejny post podsumowujący tydzień na tagu #pl-travelfeed. Zapraszam do publikowania, gdyż podróże nie muszą być dalekie i kosztowne, post ze spaceru po rodzinnym mieście ciekawie napisany i udokumentowany ładnymi zdjęciami może być równie wartościowy jak post z dalekich zakątków świata, nie zapominajcie o zasadzie 250 słów.

Jeżeli przeoczyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.

Poniżej znajdziecie ważne posty dzięki, którym łatwiej opanujecie publikowanie na Travelfeed.io

Przewodnik jak zacząć z TravelFeed.io

Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

Pamiętaj o zmianie języka na polski, tylko takie posty możemy kurować.

Chcesz wesprzeć @pl-travelfeed?

 1. Obserwuj @pl-travelfeed

 2. Dołącz do trailu @pl-travelfeed na Steemauto i HiveVote dzięki temu nie przeoczysz żadnego dobrego postu podróżniczego, a dodatkowo zarobisz na kuracji.

 3. Zapraszamy do śledzenia profili TravelFeed Polska w "tradycyjnych" mediach społecznościowych: Facebook, Twitter oraz na Instagramie!!! Wszędzie tam publikowane są wszystkie posty z tagu #pl-travelfeed w celu zwabienia innych twórców na platformę.

Czym jest TravelFeed?

TravelFeed to społeczność zorganizowana najpierw wokół tagu #travelfeed, a obecnie wokół platformy Travelfeed.io, tworzona przez podróżników, dla podróżników. Jeżeli na piszesz o podróżach lub lubisz o nich czytać to społeczność Travelfeed.io jest stworzona właśnie dla Ciebie! Celem TravelFeed jest wspieranie twórców wkładających wysiłek w jakość swoich relacji, promowanie wysokiej jakości treści, a także integrowanie ze sobą wędrujących członków Steem i Hive. Społeczność ta zrodziła się dzięki inicjatywie @jpphotography, @for91days i @rimicane, natomiast polskie konto @pl-travelfeed prowadzą @lesiopm i @rozku.

Aplikacja Travelfeed

Przypominam, że można teraz pobrać i zainstalować na smartphonie wygodną i funkcjonalną aplikację Travelfeed na Androida z Google Play Store.


View this post on TravelFeed for the best experience.
Sort:  

5 pkt - @olusiu My long weekend in Rome no.12 - Colosseum
4 pkt - @klub-wloczykijow Czworo Włóczykijów i Pies. Klekociny - Czerniawa Sucha - Jałowiec - Kolisty Groń - Mędralowa
3 pkt - @kowalscy-team Odkryłem tysiące kości - Tajemnicza jaskinia
2 pkt - @rsphotos Top view of the city of Jelenia Góra and its surroundings
1 pkt - @hallmann Latvija nadaje 2022. Dzień 5

dziękuj e za głos. Jak masz blisko w Beskid Żywiecki, to polecam pasmo Jałowca

@rsphotos - 1 p.
@olusiu - 2 p.
@marianomariano - 3 p.
@klub-wloczykijow - 4 p.
@hallmann - 5 p.

pozdrawiam i zapraszam do obserwowania

😅

5 pkt - @hallmann - Latvija dzień 5
4 pkt - @rsphotos - A short trip to Jelenia Góra
3 pkt - @klub-wloczykijow - czworo włóczykijów i pies
2 pkt - @olusiu
1 pkt - @kowalscy-team

5 pkt - @rsphotos - Top view of the city of Jelenia Góra and its surroundings
4 pkt - @klub-wloczykijow - Czworo Włóczykijów i Pies. Klekociny - Czerniawa Sucha - Jałowiec - Kolisty Groń - Mędralowa
3 pkt - @hallmann - Latvija nadaje 2022. Dzień 5
2 pkt - @kowalscy-team - Odkryłem tysiące kości - Tajemnicza jaskinia
1 pkt - @olusiu - My long weekend in Rome no.12 - Colosseum

mam 3 dodatkowe pkt za wygraną w zeszłym tygodniu. To chyba każdemu się dostanie:

5pkt - @rsphotos za widoki z Jasnej ;-) tzn Jeleniej Góry (post #2). Trochę przedreptałem okoliczne góry (Kaczawskie, Rudawy Janowickie, Karkonosze i Izerskie), ale przez JG tylko przejeżdżałem i nie wpadłem na pomysł by się tam zatrzymać...
4pkt - @hallmann za trud chodzenia z walizkami po kocich łbach (post #2)
3pkt - @kowalscy-team za kości w jaskini (mam nadzieję, że nie są to kości poprzednich eksploratorów...)
2pkt - @olusiu za Coloseo

1pkt - @marianomariano za Borneo (post #1)

Pozostałe 3 pkt - po jednym dla @marianomariano @hallmann i @rsphotos za trud napisania dwóch postów w jednym tygodniu (tzn. pkt wędrują do postów nie wspomnianych powyżej)

5 pkt - @hallmann Latvija dzień 5
4 pkt - @klub-wloczykijow 4 włóczykijów i pies
3 pkt - @rsphotos short trip to Jelenia Góra
2 pkt - @kowalscy-team
1 pkt - @marianomariano Sibuan

Congratulations, your post has been added to Pinmapple! 🎉🥳🍍

Did you know you have your own profile map?
And every post has their own map too!

Want to have your post on the map too?

 • Go to Pinmapple
 • Click the get code button
 • Click on the map where your post should be (zoom in if needed)
 • Copy and paste the generated code in your post (Hive only)
 • Congrats, your post is now on the map!

Congratulations @pl-travelfeed! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Thanks for using TravelFeed!
@lesiopm (TravelFeed team)

PS: TravelFeed is in social media to reach more people, follow us on Facebook, Instagram, and Twitter.

Congratulations @pl-travelfeed! You received a personal badge!

You powered-up at least 10 HIVE on Hive Power Up Day!
Wait until the end of Power Up Day to find out the size of your Power-Bee.
May the Hive Power be with you!

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Month Challenge 2022-09 - Winners List
Be ready for the 10th edition of the Hive Power Up Month!
Hive Power Up Day - October 1st 2022

Congratulations @pl-travelfeed! You received a personal badge!

You powered-up at least 10 HIVE on Hive Power Up Day! This entitles you to a level 1 badge.
Participate in the next Power Up Day and try to power-up more HIVE to get a bigger Power-Bee.
May the Hive Power be with you!

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Month Challenge 2022-09 - Winners List
Be ready for the 10th edition of the Hive Power Up Month!
Hive Power Up Day - October 1st 2022