Orzech włoski [#74]

in Actifitlast year (edited)

Wiosną dwa lata temu, podczas freegańskiego wypadu znalazłem wyrzucone na śmietnik drzewko. Młody orzech włoski nie był chyba dość okazały, aby kogoś zaonteresować. A może po prostu kończył się już wtedy sezon na drzewka? Tak czy inaczej zgarnąłem badyl sterczący z worka i posadziłem jeszcze tego samego wieczoru.

Tak się złożyło, że dość blisko miałem wtedy na osiedle, na którym się wychowałem. Dom rodzinny to było też wtedy pierwsze miejsce, które przyszło mi do głowy przy poszukiwaniu narzędzi. Saperkę pożyczyłem od brata i udałem się na pusty trawnik nieopodal bloku. Zwróciłem tylko uwagę, aby było to miejsce, które nie pozostaje zbyt długo w cieniu.

Po paru tygodniach zobaczyłem, że drzewo się przyjęło. Dzielnie przetrwało też swoją pierwszą zimę, mimo, że ktoś ułamał czubek. Dopiero później przyszło mi do głowy, że mógł to być celowy zabieg pielęgnacyjny wykonany, aby drzewo miało okazję się rozrosnąć na boki. Czy tak się robi? Wskazówką był dla mnie patyk wbity tuż obok młodego pnia. Ewidentnie ktoś się nim zajął.

W ubiegłym roku orzech rzeczywiście pięknie się rozgałęził, a również dorobił się eleganckiego ogrodzenia.

Wczoraj odwiedziłem rodziców i tak się złożyło, że akurat przechodziłem z ojcem obok orzecha. W rozmowie dowiedziałem się, że poznał on ostatnio sąsiada, który zaopiekował się moim orzechem. A drzewo już wypuszcza nowe pąki na wiosnę!


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


13/03/2022
19225
Daily Activity, Walking

Sort:  

Jak byłem dzieckiem to też posadziłem orzech włoski w doniczce w mieszkaniu w bloku, ale przez półtora miesiąca nic się nie wydarzyło i chyba projekt upadł. Tylko że to nie była sadzonka tylko po prostu włożyłem tam rozłupany orzech do doniczki i podlewałem.

@barreloflaughs ja też nie.

Z ciekawości: jaki % Pana diety stanowi jedzenie zdobyte w sposób freegański? Coraz częściej też śmietniki są zamykane na klucz, co utrudnia freeganizm. Jest Pan freeganinem z powodów ekonomicznych czy ekologicznych (obstawiam to drugie).

Mam też prośbę. Zastanawiamy się z @dotevo , dlaczego Blurt Power jest silniejsze niz Hive Power. Tutaj jest post, może Pan spojrzy, wiem że Pan zna dogłębnie zasady funkcjonowania blockchaina Hive.
https://blurt.blog/polish/@dotevo/blurt-a-zysk-kuratorski

Przekazuję też Panu link do ciekawej ekologicznej inwestycji: https://mosaico.ai/lasytlenowe/pl

Nie znam mechaniki Blurta, może krzywa inflacji jest inna? A może inna jest proporcja głosujących do posiadających moc. Jeśli dobrze rozumiem mechanikę HIVE wpływa to na siłę głosu. Być może @engrave będzie w stanie wyjaśnić tę kwestię?

W ciągu ostatnich miesięcy może 20% mojej diety była freegańska, ale były takie czasy, że nawet 80-90%. Główna motywacja jest ekologiczna, ale nie ukrywam, że taki styl życia pomaga też minimalizować wydatki.

Proszę nie pisz mi per Pan, jesteśmy w Internecie:)

Linka z inwestycją na pewno przejrzę, dzięki!

Niestety nie wiem, bo nie za bardzo interesuje mnie Blurt. Pewnie mają inną dystrybucję HP lub po prostu mniej ludzi ma zrobiony Power Up, przez co wydaje się, że "siła jest większa".

Nie wiedziałem że tak mnie urzeknie historia o drzewku i heroicznym czynie. :D

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 60.15 AFIT tokens for your effort in reaching 19225 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.00% upvote via @actifit account.


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial