Startup w 7 dni - Dan Norris. Lekcje z książki. (odświeżona wersja)

in #pl-artykuly4 years ago


Fajnie, że jesteś!


Dzisiejszy tytuł to "Startup w 7 dni. Od mocnego startu do szybkiego sukcesu". Autor książki daje wiele cennych porad dla osób, które prowadzą lub planują założyć startup. Są to reguły gry, o których każdy założyciel powinien pamiętać.


Parę słów o autorze


Dan Norris jest pisarzem, przedsiębiorcą oraz założycielem WP Curve.


“Anyone can create a job for themselves. But not everyone can change the world” 


Najważniejsze lekcje z książki

 • Przeanalizuj dokładnie rynek i znajdź często napotykane nieporozumienia pomiędzy klientami i firmą. Rozwiązuj problemy tam, gdzie ludzie już płacą za rozwiązania.


 • Istnieje ogromna próżnia między "pomysłem" a "udanym biznesem". Prawidłowe wykonanie jest tym, co odróżnia startupy odnoszące sukces od reszty. Nie wybieraj rozwiązań, których nie możesz szybko wdrożyć i modyfikować. Podejmuj działania, które umożliwią Ci bycie elastycznym w pracy.


 • Nie ma sensu zakładać firmy, która będzie wykonywała pracę, której nie lubisz. Skup się na wykonywaniu działań w obszarze Twoich pasji, które wiesz, że możesz monetyzować.


 • Założyciele startupów powinni mieć ambicję rozwinięcia do rozmiarów dużej firmy. Jeśli nie masz takich ambicji, to, co tworzysz, nie jest startupem. W tym przypadku Twoim głównym celem powinien być jak najszybszy rozrost firmy przy jednoczesnym utrzymaniu rentowności.


 • Musisz być w stanie dostrzec moment, w którym możesz zatrudnić pracowników lub systemy, aby zastąpiły Cię i nadal generować zyski. Ustal, co będzie zautomatyzowane, a co zostanie zrobione ręcznie w Twojej firmie. W tym momencie zaczynasz tworzyć prawdziwy biznes. Wymaga to zaufania wobec pracowników. Dlatego tak ważne jest zatrudnianie kompetentnych osób.


 • Pytania dotyczące wyboru dopuszczalnej nazwy firmy:
  a. Czy nie jest zajęta?
  b. Czy jest prosta do zapamiętania?
  c. Czy łatwo jest ją wypowiedzieć na głos?
  d. Czy podoba Ci się?
  e. Czy ma związek z Twoim pomysłem?
  Nazwa każdej z 25 najlepszych marek na świecie ma 12 lub mniej znaków.


 • Prowadź webinary, podcasty oraz udzielaj się w grupach związanych z Twoją branżą. Daj się poznać swoim przyszłym klientom. Budując wizerunek eksperta pozyskasz także firmy chętne do współpracy.


 • Musisz wiedzieć, co sprawi, że Twoja firma będzie wyjątkowa. Znajdź coś, co ją wyróżni. Nie kopiuj konkurencji. Niech klienci, zauważą cechy charakterystyczne dla waszej działalności. Twój produkt musi odróżniać się. Powinien pozwolić Ci przyciągnąć uwagę ludzi, dzięki swojej unikalnej wartości.


 • Żadna kwota nie jest warta pracy z "trudnym" klientem. Jeśli widzisz, że musicie wkładać coraz więcej pracy w jedną osobę, a ona wciąż zgłasza niezadowolenie, odpuśćcie. Skup się na grupie "najlepszych" 20% klientów, którzy przynoszą 80% dochodów.


 • Zbuduj listę metod marketingowych, które wybierzesz. Przygotuj plan na pierwsze dwa tygodnie swojej działalności. Opracuj dokładnie kroki, które podejmiesz, aby dać o sobie znać klientom.


 • Upewnij się, że czynności, które będziesz wykonywać będą Cię spełniały. W przeciwnym razie ludzie, którzy rzeczywiście będą czerpać przyjemność z tych zadań, prześcigną Cię i odniosą sukces w biznesie “miażdżąc” Cię po drodze.


 • Zastanów się, jakie masz umiejętności, z czego możesz być znany, a co najważniejsze, gdzie możesz dostarczyć największą wartość. Skup się na swoich mocnych stronach i je wyeksponuj. Nie skupiaj się na zarabianiu, pomyśl o poprawie jakości życia klientów.


 • Nie stawiaj sobie “szalonych” celów, ponieważ mogą Cię demotywować. Skup się na realistycznym miesięcznym tempie wzrostu. Innymi słowy małe kroki zamiast skoków nad przepaścią. • Startup w 7 dni

  Zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę, jeśli planujemy założyć startup. Dan Norris w swojej książce podkreśla kluczowe wartości, którymi powinien kierować się początkujący przedsiębiorca. Dzięki, że jesteś! Do usłyszenia! :)
  Link do mojego bloga: https://kamykworld.pl
  Sort:  

  Hi! I am a robot. I just upvoted you! Readers might be interested in similar content by the same author:
  https://steemit.com/pl-artykuly/@kamyk/startup-w-7-dni-dan-norris-najwazniejsze-lekcje-z-ksiazki