dBlog.pl - Engrave dla polskiej społeczności. Za darmo!

in #pl-projekty2 years ago (edited)

Polska społeczność była pierwszą, która usłyszała o projekcie Engrave - platformie blogowej zbudowanej na blockchainie Steem. Dzięki temu, od samego początku dostawałem bardzo dużo wartościowego feedbacku na jego temat.

Teraz chciałbym iść o krok dalej i zaproponować polskiej społeczności możliwość tworzenia własnych blogów opartych na Steem za darmo. Bez prowizji. Dożywotnio!

dBlog.pl, czyli polska wersja Engrave

Specjalnie na potrzeby polskich warunków zakupiłem krótką i dobrze brzmiącą domenę oraz uruchomiłem polski serwis. Adresy blogów w subdomenie dblog.pl będą wyglądały o niebo lepiej, prawda? Zachęcam do skorzystania i zarezerwowania sobie nazwy bloga już teraz! Chciałbym podreślić jednocześnie, że nazwa bloga nie musi zawierać w sobie nazwy użytkownika - może być dowolna. Chyba lepiej zdecydować się na slonecznepodroze.dblog.pl niz nicniezgrublem.dblog.pl ;)

Niestety panel zarządzania blogiem jest nadal po angielsku, ale jako, że nadchodzą poważne zmiany, to nie będę go tłumaczył. Niedługo wszystko będzie wyglądać zupełnie inaczej!

Nie marnujmy Steem Power

Ilość Steem Power na koncie @engrave regularnie rośnie. Aktualnie posiadamy ponad 7000 SP - taka ilość ma już znaczenie i chciałbym, żeby mogła wspierać polską społeczność. Założenie jest jednak takie, że @engrave wynagradza swoich użytkowników...

Zdaję sobie natomiast sprawę, że prowizja 15% jest wysoka, szczególnie przy aktualnie niskich cenach tokenu STEEM oraz SBD. Dlatego też wychodzę z prostą propozycją:


Dla każdego użytkownika z Polskiej społeczności, który przez następne 7 dni wyrazi chęć korzystania z platformy dBlog oraz otrzymywania głosów z konta @engrave, proponuję dożywotnio darmowe konto, bez prowizji, bez ukrytych opłat :)


Jedynymi warunkami otrzymywania upvote będzie oczywiście odpowiednia jakość artykułów oraz dodawanie wpisów przez platformę dBlog. Sama platforma nie będzie pobierała żadnych prowizji, ale posty dodane przez inne platformy nie będą pojawiały się na blogu i kwalifikowały do upvotów.

Kuratorzy tematycznych blogów

W niedalekiej przyszłości, (która może np. przynieść "trochę większą ilość SP" ;) ), będziemy poszukiwać kuratorów do tematycznych blogów, podobnie jak ma to miejsce na tematycznych tagach. Kuratorzy tacy dostaną możliwość głosowania za pomocą Wise, który najprawdopodobniej zostanie natywnie zintegrowany i jedyne co będzie trzeba zrobić, to użyć przycisku "Wise Vote" na blogu :)

Nadchodzące zmiany

Nieustannie rozwijam Engrave'a - w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się sporo zmian, m.in. możliwość tworzenia kilku blogów korzystając z jednego konta oraz współpraca bloggerów (postowanie na wspólne konto, moderacja itp). Nadchodzące zmiany będą oczywiście dostępne dla osób, które załapią się na "darmowe premium" ;)

Pojawi się zupełnie nowy panel autora, który będzie miał znacznie więcej możliwości.

Zmiany dotkną także kategorii na blogach - przestaną być one zależne od tagów. Każdy wpis będzie można dodać do wielu kategorii. Umożliwię także import artykułów z innych platform, żeby tworzyć sensownie wyglądające blogi z już dodanych artykułów.

Wise-team

Zachęcam także do głosowania na naszego witnessa, który powstał z połączenia sił moich oraz @noisy'iego. Staramy się dostarczać projekty i rozwiązania przydatne społeczności Steem, a także dbać o stabilność sieci posiadając własnego node'a. Głosowanie nic was nie kosztuje, a nam pozwoli piąć się do góry na liście witnessów, jednocześnie zwiększając ilość Steem Power na koncie @engrave, którym to chcemy m.in. nagradzać polską społeczność. Żeby zagłosować wystarczy kliknąć na obrazek poniżej, który przekierowuje do Steemconnect.


Zainteresowane osoby mogą zostawić komentarz pod tym wpisem, a ja zrobię co trzeba, aby dla tej osoby korzystanie z platformy było darmowe.


Pierwotnie opublikowano na Oficjalny dBlog. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Sort:  

Wyrażam chęć przejścia na dblog.pl :)
Nowego posta z przyjemnością dodam z nowej platformy.

Świetnie! Podeślę potwierdzenie, gdy prowizja będzie już wyłączona :)

Dobra nazwa @bowess ;)

Właśnie niedobra. Dopiero po fakcie mnie oświeciło. :(

Mogę Ci zmienić ręcznie :)

Czary-mary już wolne. :)

Prowizja zdjęta :)

Zatem wstępnie też się melduję na pokładzie :)
https://cezarys.dblog.pl/

@nicniezgrublem rozwija czerwony dywan

@nicniezgrublem czy można prosić o potwierdzenie zdjęcia prowizji? Bo inni podostawali, a ja tu jak to brzydkie kaczątko :(

Już potwierdzałem tutaj :) Masz dożywotnie premium :)

Aaaa, faktycznie :) Od ilości komentarzy dostałem oczopląsów i mi umknęło :) Dzięki wielkie :)

Super! Na dniach dołączę do użytkowników :)

Bardzo się cieszę i zachęcam do kontaktu w razie czego! Dam jeszcze znać w momencie, gdy wyłączę prowizję.

https://bsmntd.dblog.pl/ Czy ewentualna opcja późniejszego przejścia na własną domenę jest lub będzie w przyszłości?

Pięknie, taki ruch powinien przyciągnąć polskich blogerów.
Ja już zarezerwowałem swoją domenę https://mys.dblog.pl/ wygląda ona o niebo lepiej niż steemit.com/@mys

Dzięki :) Osobiście jestem zadowolony z tej domeny, nazwy blogów wyglądają całkiem przyjaźnie i łatwiej je zapamiętać.

Świetna sprawa.teraz mogę pomyśleć o własnym blogu.

Prowizja zdjęta :)

Dziękuję bardzo

Posted using Partiko Android

Cieszę się :) Przygotowujemy fajny szablon, który może się dobrze sprawdzić z tematyką twoich wpisów :)

Wygląda to bardzo ciekawie :) I duży plus za subdomeny :) Rozumiem, że posty dodane przez dblog będą się pojawiać na innych interface'ach, jak np steemit czy busy? I jeśli tak, to z jakimi tagami, skoro kategorie mają działać niezależnie od tagów polskiej społeczności?

Dzięki za miłe słowa :) Do każdego artykułu możesz dodać tagi, tak samo jak na innych interfejsach, po prostu na dblog.pl masz dodatkowo kategorie, dzięki czemu twój blog może wyglądać tak jak ty sobie tego życzysz, a nie jak jednolita ściana niepowiązanych ze sobą artykułów :)

Tylko dla ścisłości - w obecnej wersji każda kategoria to jeden tag, ale w nadchodzącej będą one działać niezależnie, co da dużo większe możliwości konfiguracji blogów.

OK, a co z tymi postami na innych interfaceach? Dodając nowy wpis z dblog będzie się on pojawiał np na steemit czy busy?

Tak, wpisy dodane z dBlog.pl normalnie trafiają do blockchainu, przez co są i będą widoczne na innych interfejsach. Pod tym kątem platforma działa jak kolejny interfejs z dodatkowymi ficzerami :)

Prowizja zdjęta :)

Dobrze się składa, bo akurat ostatnio myśleliśmy, by zrobić nową stronę FTMiW w oparciu o Steem. Chętnie skorzystamy!

Super! Dla was na pewno przydatną opcją będzie możliwość dodania własnego szablonu :)

Jeszcze jak! :)

Taka też opcja będzie wkrótce dostępna :)

jestem i ja :)
https://echo.dblog.pl/

pozazdrościłam pibykowi i drugi blog założyłam - https://innopis.dblog.pl/

Prowizja zdjęta na obu blogach :)

Kto pierwszy ten lepszy - na początku najlepsze nazwy są wolne, z czasem będzie tylko trudniej :D

Prowizja zdjęta :)

To dopisz mnie do listy chętnych https://eos.dblog.pl i https://starepapiery.dblog.pl - dwa oddzielne kompletnie tematy, więc i dwa blogi - mam nadzieję że mi wybaczysz pazerność 😛
I dzięki za ciekawą inicjatywę i niezłe narzędzie!

Nie ma żadnego problemu :) Pewnie będę jeszcze musiał napisać coś odnośnie kategorii, bo ich konfiguracja nie dla wszystkich jest oczywista, ale to się okażę, zobaczymy co ludzie powiedzą :) Chociaż tak jak pisałem w poście - aktualne rozwiązanie zostanie zastąpione niebawem przez inne ;)

Faktycznie mam wrażenie, że niektórych kategorii jakby brakuje - np. dla krypto

Chyba mówisz teraz o kategorii bloga, którą wybiera się podczas jego zakładania? Ja mam na myśli kategorie, które sobie konfigurujesz w panelu i które są widoczne w górnej belce na blogu ;)

Prowizja zdjęta na obu blogach :)

https://vfxyz.dblog.pl
Czy będziesz w stanie przerzucić teksty z engrave?

Da się zrobić :)

Chyba samo się zaciągnęło, albo jesteś demonem prędkości ;).

Prowizja zdjęta :)

Ja też się piszę swiatprowrestlingu.dblog.pl

Świetnie! Zapraszam :)

Prowizja zdjęta :)

Super, miło Cię widzieć z nami :)

Prowizja zdjęta :)

Dla każdego użytkownika z Polskiej społeczności, który przez następne 7 dni wyrazi chęć korzystania z platformy dBlog oraz otrzymywania głosów z konta @engrave, proponuję dożywotnio darmowe konto, bez prowizji, bez ukrytych opłat :)

Wyrażam chęć! :)
https://pignys.dblog.pl

This post is supported by $0.24 @tipU upvote funded by @zielonepogotowie :)
@tipU voting service guide | For investors.

Soon you will be able to sell/rent your blog space for other bloggers ads.

Co to dokładnie znaczy? [po angielsku jakoś tam śmigam, więc nie chodzi mi o tłumaczenie na jpolski ;) ]

To znaczy, że będzie wewnętrzny market wymiany treści. Jeśli ktoś będzie prowadził fajnego bloga z dużą ilością odwiedzin, to będzie mógł np. dać ogłoszenie, że za powiedzmy 1 STEEM wyświetla czyjś artykuł na głównej stronie swojego bloga przez cały dzień. Albo ty będziesz mógł dać ogłoszenie, że poszukujesz miejsca na swoje artykuły i oddajesz 5% dla kogoś, kto je weźmie do siebie na bloga ;) Takie tam rzeczy, które można zrealizować dzięki natywnym funkcjom blockchainu Steem (beneficiaries, czy po prostu zwykłe transfery) :)

Soon you will be able to upload and edit custom themes

Na jakiej zasadzie będą działać te szablony?

Na takiej samej zasadzie jak w każdym innym CMSie - teraz możesz wybrać wygląd swojego bloga spośród trzech szablonów (kolejne się robią). W przyszłości, jeśli potrafisz programować, będziesz mógł sobie taki szablon zrobić sam. Przykładem mocno dopasowanego szablonu jest gameeit.com, to też stoi na silniku Engrave'a ;) No i docelowo chcemy otworzyć także market na to, gdzie będziesz mógł kupić lub wynająć szablon od kogoś, kto potrafi go zrobić ;)

Aaaa, no to bardzo ciekawe, ciekawe :) Sam siedzę w wordpressie jako admin serwisu i serwera vps na którym to wszytko stoi, więc coś się tam orientuję.

Świetna decyzja no i fajnie, że rozwijasz to tak szybko :)

Chciałbym, żeby środki na koncie @engrave trafiały także do polskiej społeczności i uważam, że brak prowizji dla adopterów jest dobrym rozwiązaniem dla obu stron :)

Kiedyś posiadałem bloga w domenie blog.pl

Potrafisz skusić użytkownika ;)

teatime.dblog.pl

Kiedyś posiadałem bloga w domenie blog.pl

Próbuję ją odkupić, ale to nie takie proste ;)

Fajnie, że dołączyłeś!

Prowizja zdjęta :)

Mam i ja :)
Jutro będę się więc bawić w konfigurację 😉

Super :) W razie czego jestem do dyspozycji :)

Zgłaszam się :)

Zakładaj bloga, a ja zrobię co trzeba, żeby zdjąć prowizję :)

Prowizja zdjęta :)

Jestem chętny i od razu pytanie... Chciałbym się skupić na 3 tematykach - ojcostwo, gry i pozostałe różne sprawy. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie tego w ramach jednego bloga?

Możesz stworzyć jednego bloga i zrobić w nim trzy różne kategorie, żeby się wygodnie przeglądało, albo poczekać trochę i założyć trzy oddzielne blogi :) To już od Ciebie zależy, czy jesteś w stanie wpromować wszystkie trzy, czy lepiej skupić się na jednym :) Co prawda niedługo będzie możliwość zakładania wielu blogów, ale trzeba też pamiętać, że co za dużo, to nie zdrowo :D

Oczywiście premium włączone także dla Ciebie :)

!tip 0.2 hide

Z chęcią kolejny post napiszę na https://lesiopm.dblog.pl/ pozdrawiam

Super! Włączyłem premium :)

To ja tez poprosze konto bezprowizyjne :)

https://statler.dblog.pl

Dobra robota!

Również zgłaszam chęć. Z przyjemnością sprawdzę dblog.pl :)

Załóż więc bloga, a ja włączę premium wtedy :)

Premium włączone :)

w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się sporo zmian, m.in. (...) współpraca bloggerów (postowanie na wspólne konto, moderacja itp).

To brzmi ciekawie. Tylko jak w praktyce to wygląda? Że jak ja publikuję to pojawia się na dajmy na to na KBK.DBLOG.PL i na moim koncie Steem, a jak współpracownik publikuje to post pojawia się na KBK.DBLOG.PL i na jego koncie Steem? Tak?

Będą dwie opcje współpracy:

  • na jednym blogu pojawiają się treści z dwóch kont (tak jak to przedstawiłeś)
  • treści trafiają na wspólne konto Steem, ale jako właściciel bloga masz możliwość moderacji tych treści przed dodaniem, tak jak to działa na @glodniwiedzy

A ja mam takie pytanie czy istnieją jakieś ograniczenia odnośnie treści tam dodawanych? (oczywiście wiadomo, że wszystko co jest niezgodne z prawem odpada ale czy poza tym masz jakieś ograniczenia? np. treści nsfw, narkotyki i tym podobne?)

Mi osobiście treści nsfw, o ile są zgodne z prawem, nie przeszkadzają. Na pewno jednak nie będziemy takich blogów promować i pokazywać ich na stronie głównej platformy.

Bardziej chodzi mi tylko o fakt udostępnienia subdomeny i nie pobierania opłat za takiego bloga.

utknęłam na wyborze nazwy :)

zatem na razie tylko pogratuluje pomysłu oraz profesjonalności projektu.
chyba macie teraz dużo pracy przy ręcznym ogarnianiu tematu (yyy.. no trudno, zabrzmiało jak to zabrzmiało :D)

Załóż jakikolwiek (za jakiś czas będzie możliwość zmiany) i będzie z głowy :)

dziękuję za odpowiedz, wielka ulga :)
chyba sie udało, dumałam dwa dni i wymyśliłam sobie oryginalna nazwę :)

Congratulations @nicniezgrublem!
Your post was mentioned in the Steem Hit Parade in the following category:

  • Comments - Ranked 3 with 92 comments

No dobra wolę zarezerwować :)

https://astromaniak.dblog.pl/

No i fajnie :) Premium włączone i dla Ciebie ;)

Zrobiłem sobie konto notatki.dblog.pl, jeszcze nie wiem co tam będzie, ale jest szansa że będzie się działo :P

Świetnie :) Właśnie włączyłem premium dla Ciebie :)

Dobrze, czas wrócić, wyrażam chęć przejścia na dblog.pl

Blog założony, komentarz jest - premium włączone :D

Skoro wszyscy mają, to czemu ja miałabym nie mieć?
https://anshia.dblog.pl
Ah, ten owczy pęd!

Premium oczywiście poszło także do Ciebie :) Można śmiało korzystać!

My również chcielibyśmy skorzystać z Twojej propozycji. Super sprawa z tym blogiem.

Cześć, miło mi, oczywiście włączyłem premium i dla was :)

Super :) bardzo dziękujemy!

Bardzo dobry pomysł z tą inicjatywą :)
Niestety ostatnio nie mam czasu na pisanie ambitniejszych tekstów (takie życie), bo chętnie bym założył tam sobie bloga. A tak trochę bez sensu mieć pusty profil. Jeszcze zobaczymy :)

EDIT. Założyłem tam bloga. Może to mi da "kopa" do cięższej pracy :)

Cieszę się, że się w końcu zdecydowałeś :) Oczywiście widziałem bloga i włączyłem premium :)

To ja też się zapisuję :)

https://kinoilektura.dblog.pl/

Świetnie! Oczywiście włączone dożywotnie premium!

Mogę zarezerwować archeo.dblog.pl ? (Materiały mam cały czas w przygotowaniu). Dziękuję. :)

Jasne, że możesz :) Widzę nawet, że już to zrobiłeś, więc włączyłem Ci premium :)

Założyłem jednego: https://jacekw.dblog.pl. Ale pewnie założę jeszcze dwa :)

Swoją drogą, ładna domena :)

Fakt, domena jest całkiem fajna :) A premium oczywiście włączone i dla Ciebie :)

Czy jest gdzieś feed analogiczny jak na steemit.com? Pierwsze co chciałem zrobić to przejrzeć blogi osób, które obserwuję w Steem :)

Nie ma, ale zastanawiam się aktualnie jak to dobrze zrobić, skoro tych blogów będzie można mieć więcej niż jeden. Raczej pójdę w stronę followołania blogów, a nie kont Steem, do czego będzie potrzebny wewnetrzny mechanizm.

Obecnie korzystam z interfejsu steempeak jednak przyznaję że wasz pomysł prezentuje się po prostu świetnie! i bardzo dobrze się zapowiada. Na pewno w najbliższych dniach przysiądę do szerszego zapoznania się z platformą.

Dzięki za miłe słowa :) Właśnie sęk w tym, że chcemy zerwać z tą modą na tworzenie kolejnych generycznych frontendów, które w większości poza fontami nie różnią się zbytnio od siebie (steempeak jest tutaj akurat wyjątkiem). Uważam, że Steem musi się specjalizować, a do tej pory nie było steemowej platformy blogowej z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję zapełnić tę niszę i ściągnąć tutaj ludzi, którzy chcą mieć swój kawałek sieci w postaci własnego bloga. W razie czego można śmiało pytać - odpowiem na każde pytanie i chętnie przyjmę feedback ;)

Zgodzę się z Tobą, że faktycznie na steem brakuje bloga z prawdziwego zdarzenia dlatego też mocno kibicuje rozwojowi waszego projektu. Co do ściągania tutaj ludzi to też jest problem ;/ po moim wpisie o steemit liczyłem, że przynajmniej z 3-4 osoby ruszą tutaj choćby z ciekawości jednak na fb odzew praktycznie zerowy... i ciężko mi określić co jest tego przyczyną. Jednak spoglądając z konta krzywej dyfuzji innowacji możemy jeszcze trochę poczekać na przejście do szerszej adaptacji nie mniej trzeba robić swoje i tego Tobie jak i całemu zespołowi życzę :)

Po głębszym zastanowieniu i obgadaniu do końca sprawy z moją "ekipą" chciałbym zgłosić 3 blogi Szymonwsieci.dblog.pl Blockchaingames.dblog.pl oraz FreeWay.dblog.pl z tym, że chciałbym te blogi w 1 koncie gdy będzie już taka możliwość
tylko mam pytanie co z moim obecnym kontem na steem ? czy ono zostanie "wchłonięte" wraz z obecnym poziomem czy oznacza to zupełnie nowe czyste konto ?

Hej! Włączyłem Ci premium - jak udostępnimy możliwość zakładania kolejnych blogów, to oczywiście wszystkie będziesz miał bez prowizji.

Na dblog logujesz się swoim zwykłym kontem Steem. Możesz na nie dodawać treści także za pomocą innych interfejsów, ale nie będą się one pojawiały na blogu (tylko te dodane przez dblog). Artykuły dodane przez dblog będą także widoczne na innych interfejsach. W przyszłości umożliwię także import już dodanych wcześniej artykułów, więc blog będzie dużo lepiej wyglądał.

Pozdrawiam

Apologies in advance for the spam. This is an automated comment to reduce the voting power of @fulltimegeek, a flat earth retard who is flagging reputable users like @themadcurator, @themarkymark and myself because he's a whiny little bitch who is throwing a hissy fit.

Please support these users and follow @themadcurator and @themarkymark.

Thank you for your attention.

W końcu wymyśliłam nazwę! Zgłaszam swój blog ;)
https://julietlucy.dblog.pl/

Super, włączyłem Ci premium oczywiście :)

Dziękuję :)

Zegar tyka, więc zgłaszam się ;) hallmann.dblog.pl

Super, premium oczywiście dodane :)

Przepraszam, że tak długo - prowizja oczywiście zdjęta :)

No to rzutem na taśmę: kbk.dblog.pl :)

Premium włączone :)

Dawno mnie nie było, ale właśnie zakończyłem czasochłonny temat i próbuję powrócić do życia sprzed paru miesięcy, m.in do pisania na blogu.
Wydaje mi się że też byłoby dla mnie lepiej przejść na dblog - ale do końca nie wiem jakie są różnice

Dostajesz bloga w subdomenie (lub jeśli masz swoją, to możesz podpiąć) i do wyboru (aktualnie) trzy szablony. Generalnie blogujesz sobie i masz bloga w pełni zintegrowanego z Steem, ale jako "oddzielną stronę".

Ok, ale jaka jest różnica między engrave a dblog?
poza tym że jedno jest dla polskiej społeczności

Aktualnie niczym poza tym, o czym napisałeś. W przyszłości pewnie jakieś większe zmiany się pojawią (typu zmienione tagowanie itp). Jeśli chcesz pisać polskie treści, to polecam dblog

Ok, w takim razie czy ja sam mogę zrobić w jakiś sposób transfer istniejącego bloga?

Jeśli możesz skonfigurować domenę, to po prostu zarejestruj się na dblog, ustaw odpowiednie przekierowanie (będziesz miał informację o IP w trakcie konfiguracji) i daj znać.

Jak wszyscy to wszyscy - ja też. Poproszę o tego loda pod nazwą: https://przemiany.dblog.pl/ Proszę mi go nie zjeść tylko zarejestrować. Dziękuję.