Wygrana Bayernu, cały mecz Lewandowskiego / Kownacki z bramką

in #pl-sport6 years ago (edited)

Wygrana Bayernu, cały mecz Lewandowskiego.

Bayern Monachium wygrał u siebie z Bayerem Leverkusen 3:1. Cały mecz rozegrał Lewandowski, był to jego 200 mecz w barwach Bayernu.

Mecz zaczął się od rzutu karnego dla Bayeru, do karnego podszedł Kevin Vollland, ale Neuer obronił karnego. Nie obyło się bez kontrowersji, sędzia nakazał powtórzenie karnego. Tym razem do piłki podszedł Wendell i tym razem Neuer był bez szans.

Na odpowiedz Bayernu nie czekaliśmy zbyt długo, bramkę trafił Corentin Tolisso. w 19 minucie bramkę strzelił Arjen Robben.

W drugiej połowie Bayern całkowicie przejął kontrolę, ale wynik dalej wynosił 2:1 dla Bayernu. W 80 minucie z boiska wyleciał Karim Bellarabi, po brutalnym faulu na Rafinhi.

Była już końcówka meczu, i wynik spotkania ustalił James Rodriguez, trafił bramkę z główki po dośrodkowaniu Thagio Alcantary.

W tym meczu Bayern stracił 2 zawodników, Corentin Tolisso zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka kilku miesięczna przerwa. Z kolei Rafinhia doznał naderwania więzadła w kostce i będzie pauzował około 4 tygodnie.

5' Wendell

10' C. Tolisso

19' A. Robben

89' J. Rodríguez

Dawid Kownacki z bramką.

Sampdoria wygrała na wyjeździe z Frosinone Calcio aż 5:0.

Dawid Kownacki pojawił się na murawie w 65 minucie meczu. W 80 minucie meczu Kownacki wleciał w polę karne, został podcięty przez rywala i sędzia podyktował rzut karny.

Do karnego podszedł Dawid i pewnym strzałem w dolny róg bramki pokonał bramkarza.

Dzięki tej wygranej Sampdoria zajmuje 5 miejsce w tabeli.

Saul Niguez mógł grać dla Bayernu.

Jak podaje Calciomercato w 2016 roku Carlo Ancelotti prosił zarząd Bayernu o ściągniecie Saula.

Lecz bosowie Bayernu od razu podjęli decyzje iż Saul jest zbyt drogi dla Bayernu i jego alternatywą został Renato Sanches.

Vertonghen wsadził palca w oko Firmino.

Wyglądało to bardzo źle, ale sam Roberto Firmino za pomocą instagrama potwierdził, że z jego okiem wszystko w porządku.

Szymon Marciniak będzie sędziował mecz Polaków w Lidze Mistrzów.

UEFA wyznaczyła Szymona Marciniaka do poprowadzenia meczu 1.kolejki LM pomiędzy Crveną Zvezdą i Napoli. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 18 września o godzinie 21.