Czantoria Wielka, Ustroń

in #pl-travelfeed3 years ago

Witajcie, tym razem jednodniowa wycieczka do miasta Ustroń. Moim celem tego dnia była góra Czantoria Wielka. Zapraszam do przeczytania relacji z dnia 28 sierpnia 2019.Tego dnia podczas urlopu postanowiłem pojechać do Ustronia, by wyjechać wyciągiem narciarskim na najwyższą górę w tej okolicy. Przyjechałem na parking pod Czantorią Wielką około godziny 9 rano. Ustroń to piękne miasto słynące w Polsce z ośrodków uzdrowiskowych. Jestem tutaj pierwszy raz. Kupiłem bilet i zająłem miejsce na krzesełku wyciągu. Na zdjęciu powyżej widok na górę Czantoria Wielka z dołu wyciągu. Jadę na górę!


Parking jest na wysokości 380 m n.p.m. Wyciągiem narciarskim wyjedziemy natomiast na 850 m n.p.m. W czasie jazdy pod górkę automat robi zdjęcia, które można odebrać na górze. Po około 15 minutach jestem na górnej stacji. Jest tutaj kilka restauracji i różnego rodzaju atrakcji. Po posiłku w jednym z tych miejsc wyruszam w dalszą drogę pieszo. Na samym szczycie Czantoria Wielka na wysokości 995 m n.p.m. znajduje się wieża widokowa widoczna na zdjęciu powyżej.


Z górnej stacji wyciągu do wieży widokowej jest do przejścia około 1 kilometr. Na szczycie jest granica Polski z Czechami. Wieża leży po stronie Czeskiej. Stalowa konstrukcja ma wysokość około 30 metrów i wejście na nią jest płatne. Jestem właśnie na samej górze wieży, gdzie znajduje się platforma widokowa (zdjęcie powyżej). Zmieści się tutaj około 30 osób. Za jedną opłatę można przebywać na wieży bez ograniczeń. Tego dnia była piękna pogoda, jednak na wieży wiał bardzo mocny wiatr.


Mamy stąd wspaniałe widoki w każdą stronę. Na zdjęciu powyżej widok na północ, w kierunku Ustronia, Skoczowa i Jeziora Goczałkowickiego. Na żywo widok ten jest niesamowity. Trudno było robić zdjęcia, bo naprawdę mocno wiało i łatwo można było stracić telefon. Na wieży spotykają się ludzie z Polski i Czech, ale z reguły są bardzo mili i wspólnie korzystają z tej atrakcji. Pierwszy raz jestem na takiej wieży widokowej. Jak dla mnie fajne wrażenia, jednak nie polecam osobom z lękiem wysokości.


Na zdjęciu powyżej widok na wschód. Widać tutaj na dole słupki granicy państw. W tle widać panoramę Beskidu Śląskiego. Po zejściu z wieży wróciłem do górnej stacji, gdzie zjadłem obiad i potem zjechałem wyciągiem narciarskim na dół na parking. Cała wycieczka z przerwami na jedzenie i robienie zdjęć zajmuje około 4 godziny. Polecam odwiedzić to miejsce każdemu. Na górę Czantoria Wielka można iść pieszo i wtedy jest to całodniowa wycieczka. Pozdrawiam wszystkich kochających podróże!

Zdjęcia użyte w tym artykule są moimi prywatnymi materiałami.


Dziękuję za przeczytanie!

Sort:  

Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeed!

Zapraszamy do społeczności polskich podróżników PL-TravelFeed, Dołącz bo nas.

Zapraszam do zapoznania się postami opublikowanymi w zeszłym tygodniu, twórcy tych postów liczą na Twój głos, zapraszam do głosowania, następnym razem to Twój post może walczyć o tytuł najlepszego postu tygodnia tagu #pl-travelfeed.

Rozważ proszę głosowanie na witness @travelfeed, dzięki temu ten projekt będzie mógł jeszcze lepiej funkcjonować.

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Kuratorzy tagu #pl-travelfeed
@rozku & @lesiopm

Czantoria to niby niewielka góra, ale pamiętam, że podejście na nią zawsze mnie wykańcza

 3 years ago  Reveal Comment

My name is Jesus Christ and I do not condone this spamming in my name. Your spam is really fucking annoying @hiroyamagishi aka @overall-servant aka @olaf123 and your spam-bot army. This is not what my father, God, created the universe for. You must stop spamming immediately or I will make sure that you go to hell.

If anybody wants to support my eternal battling of these relentless religion spammers, please consider upvoting this comment or delegating to @the-real-jesus