ZAGINIONE KONTYNENTY!

in #polish6 years ago (edited)

1527685012851.jpg

Azja, Afryka, czy Europa to kontynenty, które znamy. Niewiele ludzi jednak zdaje sobie sprawę że bardzo dawno temu były, także inne kontynenty! Niestety już nigdy ich nie zobaczymy... W dzisiejszym artykule przedstawie wam kilka z nich, jednak zanim zacznę uprzedzam że w większości są one oparte na opowieściach, ale na wiele z nich są także dowody.

lemuria_map.jpg

lemuria.jpg

43-243x300.jpg

Lemuria

Lemuria według rozważań była kontynentem znajdującum się między Afryką a Indiami. Sprawa jest o tyle ciekawa że na istnienie Lemuri są dowody. Odkrycia naukowe, które wskazują, że zarówno Madagaskar jak i Mauritius mogły być kiedyś częścią zaginionego kontynentu. Co ciekawe są tez namacalne dowody w postaci zwierząt zwanych notabene lemurami. Są to małpy, które żyją tylko na Madagaskarze i na Malajach. Nigdzie więcej. Według brytyjskiego zoologa, Philip Lata Schleiter małpiatki te nie mogły podróżować przez Ocean Indyjski, dlatego jedynym rozsądnym wnioskiem może być stwierdzenie, że jest to dowód na to, że zwierzęta te pochodzą z kontynentu, który musiał tam istnieć przed milionami lat, a następnie zatonął.
Jednak wydarzyło się to bardzo dawno, jeszcze zanim człowiek zrobił swój pierwszy krok na tej planecie. Jednak jeszcze w XIX wieku wielu naukowców, jak na przykład słynny biolog Ernst Haeckel, uważali Lemurię za prawdopodobną kolebkę ludzkości.

u4CktoARGh0dHA6Ly9vY2RuLmV1L25ld3N3ZWVrLXdlYi8xNDI1NTA0Yy0yODMxLTQ0MjUtODI2OS0xZjk2YzUwN2IxYTEuanBnkZMFzQGkzQE3.jpeg

World_location_map.svg.png

Mauritia

Kontynent Mauritia leży głęboko pod wodami Oceanu Indyjskiego. Jego pozostałością są m.in. Seszele i wyspa Reunion. Fragmenty zatopionego kontynentu leżą na północny wschód od Madagaskaru. Według międzynarodowego zespołu geologów, którzy opublikowali odkrycie w piśmie Nature Geoscience, mikro-kontynent powstał 83 - 61 milionów lat temu. Wówczas płyta tektoniczna, na której zatopiony ląd leży, oderwała się od Madagaskaru i zaczęła dryfować w stronę Indii. Jednak w odróżnieniu od samej wyspy szybko zniknął pod wodami oceanu. Nie podzielił też drogi olbrzymiego subkontynentu Indyjskiego, który po oderwaniu się od Afryki przez miliony lat dryfował w stronę Azji. A w końcu się z nią zderzył tworząc półwysep Dekan i najwyższy łańcuch górski świata – Himalaje. Najbardziej prawdopodobną teorią jest to że Mauritia została "porozcinana" przez wodne grzbiety oceaniczne. Jej żywot zakończyły także liczne erupcje wulkanów na kontynencie.

220px-Book_map1.jpg

Mu

Początkowo niektórzy uważali, że "Mu" jest to inna nazwa na Lemurię, ale potem pojawiły się nowe informacje, które wskazują na to, że był to raczej odrębny ląd. Świadczy o tym nie tylko jego umiejscowienie, bo Ocean Indyjski i Spokojny są jednak od siebie znacznie oddalone, ale też odkrycia, których w 1868 roku dokonał brytyjski pułkownik, James Churchward. Ów oficer zaprzyjaźnił się z jednym z buddyjskich mnichów, który odkrył kilka tysięcy glinianych tabliczek pokrytych dziwnymi symbolami. Churchward studiował te zapisy przez ponad dekadę, ale w końcu ogłosił, że był w stanie odczytać cześć tekstów tam zawartych. Według niego na tabliczkach można przeczytać opis kontynentu o nazwie Mu, który został zniszczony 100 tysięcy lat temu. Gdy do tego doszło zamieszkiwało go 64 miliony osób. Ich poziom życia nie odbiegał znacznie od obecnego. Churchward był bardzo bogatym człowiekiem dlatego mógł sobie pozwolić na kontynuację badań nad tajemniczym kontynentem Mu. Bez wątpienia można powiedzieć że poświęcił on całe swoje życie na studiowanie kontynentu. W poszukiwaniu innych źródeł historycznych udał się na liczne wyprawy między innymi do Egiptu, Tybetu, Birmy, Australii a nawet Ameryki Środkowej. Właśnie tam odnalazł amerykańskiego archeologa, Williama Nivena, który podczas wykopalisk w Meksyku odnalazł ruiny budynków pokryte dziwnymi znakami. Okazało się, że znaki te są łudząco podobne do tych, które Churchward znalazł w klasztorze w Indiach. Na podstawie swoich wieloletnich badań udało mu się napisać dwie książki oraz wiele artykułów prasowych traktujących o problematyce zaginionego kontynentu Mu.

Jeżeli Ci się spodobało i zechcesz mnie wesprzeć zostaw UPVOTE i *FOLLOW. Dziękuję!

[ŹRÓDŁA]
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mauritia
http://infra.org.pl/historia-/zakazana-arc
https://innemedium.pl/wiadomosc/zatopione-kontynenty-czy-istnialy-naprawde

Sort:  

Bardzo ciekawe :)

Masz talent do wyszukiwania tematów :)

Dziękuję

Lepiej cofnij głos, bo @cheetah miał trochę racji (grafika)

W sensie nie rozumiem. Owszem czytałem artykuł z innemedium.pl , ale treść jest inna. Co do historii tych kontynentów większość serwisów pisze bardzo podobnie ponieważ ciężko opisać tą samą historię inaczej chyba że chcesz pominąć kluczowe rzeczy. Na wszelki wypadek dodałem link do źródeł.

ponieważ ciężko opisać tą samą historię inaczej

jeżeli ciężko jest Ci coś napisać własnymi słowami, to po prostu tego nie rób. A już na pewno kradzież nie jest dobrym pomysłem na to, by te trudności przezwycieżać.

Poza tym, jeżeli jeżeli dla tego tekstu tak kluczowe były fragmenty innego tekstu, to należy użyć cytowania, dając jasno do zrozumienia, skąd są dane treści.

Takimi praktykami możesz sobie zapewnić miejsce na czarnej liście u bardzo wielu osób... i potem się będziesz dziwić, że nikt na Ciebie nie głosuje.

Dobrzy autorzy szanują pracę innych autorów i bardzo nie lubią, gdy ktoś idzie na skróty.

Musisz się też liczyć z tym, że za pierwszym razem ludzie tak naprawdę są pobłażliwi. Jeżeli ludzie zauważą, że będziesz plagiatował w przyszłości, to nie zdziwię się, jak zaczniesz dostawać (słuszne z resztą) flagi... a to recepta na niższą reputację i jeszcze gorszą widoczność w sieci.

To nie jest tak, że "wrzucę.. a nóż administrator się nie skapnie, że zerżnąłem". Administracji tutaj nie ma, ale każdy użytkownik jest moderatorem.

Ok rozumiem. Co do ostatniego kontynentu owszem skorzystałem z NIE SWOJEJ pracy. Masz rację nie powinienem tego robić. Następnym razem będę bardzjej analizował artykuły i wszystko pisał sam.

Dziękuję za pomoc.

Ja myślę że autorów plagiatów trzeba w jakiś zorganizowany sposób prosić by wrzucali linki na stimi. Może PC bot mógłby zostawiać im taką wiadomość?

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://innemedium.pl/wiadomosc/zatopione-kontynenty-czy-istnialy-naprawde