"Doktor Sen" Stephen King

in #polish5 months ago

image

Lata po "Lśnieniu" King postanowił sprawdzić, co słychać u chłopca, który ocalał z pożaru Hotelu - Danny'ego. I tak powstała kontynuacja - "Doktor Sen".
Okazuje się, że Danny ma niezwykłe umiejętności, ale niestety powiela błędy swojego ojca.
Do tego stopnia, że dosięgnął bruku - i zrobił straszną rzecz, która rzutować będzie na losach maleńkiego chłopca. Ta rzecz będzie go prześladować do końca jego dni, ale pośrednio pozwoli mu na powrót do trzeźwości.

I tutaj muszę przyznać, że kiedyś ciężko było mi znosić dzieła, w których krzywda działa się zwierzętom. Teraz naprawdę przeżywam te sceny, w których krzywda dzieje się małym dzieciom (że o czytaniu wiadomości nie wspomnę). Tak było i tutaj, scena z chłopcem i jej skutki nieco mną wstrząsnęły.

Wracając jednak do fabuły, być może dzięki temu Danny odzyskał siebie, a jego umiejętności pozwolą mu na ocalenie niezwykłej dziewczynki, która posiada tajemnicze zdolności, jak on.

Mamy też czarne charaktery - Prawdziwi, czyli nie-ludzie, nie-wampiry, potwory o ludzkich ciałach, które żywią się Parą, zdobywaną wskutek torturowania i mordowania - a jakże! - dzieci. A przewodzi im zła i mroczna kobieta w kapeluszu.

image
jeanswkinie.pl

Widziałam już parę lat temu film na podstawie tej powieści, nie wszystko pamiętałam, ale wraz z odkrywaniem kolejnych stron powieści przypominało mi się coraz więcej. Tak czy siak, udana lektura. Wciągająca, trzymająca w napięciu. Wstrząsająca w tych brutalnych momentach. Wzbudzająca sympatię do postaci, z których chyba żadna nie jest krystalicznie dobra.

Sort:  

Congratulations @asia-pl! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You have been a buzzy bee and published a post every day of the week.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

NFT for peace - Thank you for your continuous support
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!