Eurokołchoz! mam tego dość! cz.2

in #polish9 months ago

light-bulb-503881_1920.jpg
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! Stefan Kisielewski
Tak też można by podsumować cały ten obowiązek rejestracji w BDO a tym samym zakończyć wpis… Ale ja Wam napiszę jak to wygląda od kuchni i przez co musi przejść przedsiębiorca. Gdy tylko dowiedziałem się, że istnieje takie coś jak BDO i, że czasu na rejestrację zostało kilka dni, a kara może sięgnąć do 1mln zł. Postanowiłem działać napisałem do pani księgowej, bo ona zawsze zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Jakież było moje zdziwienie gdy mi odpisała, że sprawa jest tak skomplikowana że ona nie potrafi mi pomóc. Dała mi telefon do dyżurnego ekologa. Zadzwoniłem pan ekolog osobiście wydał się bardzo miły jednak stwierdził że sama baza BDO to tylko dodatek a sam obowiązek rejestracji każdego odpadu i opakowania był już wcześniej. W tym monecie przeżyłem coś co się nazywa efekt Mandeli. Czyli żyłem w świecie równoległym gdzie każdy segreguje śmieci po czym frakcje bezwartościowe odbierane są przez specjalne firmy, a te wartościowe każdy na własną rękę jedzie na skup aby je sprzedać. Na to co powiedziałem pan ekolog stwierdził że właściwie dobrze robiłem ale źle bo na każdy odpad musi być papierek, gdyż te informacje są potrzebne w bazie odpadów. Powiedział z grubsza co mam wypełnić itp. No ale ja postanowiłem jeszcze się upewnić czy da się z tego wymigać. Okazało się, że przepisy są nieprecyzyjne i tak naprawdę, to nawet sami urzędnicy nie wiedzą kto powinien się rejestrować a kto nie i co trzeba ewidencjonować a czego nie. Krążą dwie wersje jedna według, której zwykła wymiana żarówki w firmie wymaga wypisania karty odpadu lub zlecenie wymiany żarówki specjalistycznej firmie, która prowadzi ewidencje zużytych żarówek. Natomiast druga wersja mówi, że odpady przypominające komunalne można wyrzucić do zwykłego kosza i nie trzeba ich ewidencjonować. A ewidencji podlega jedynie to co nie znajduje się na liście odpadów komunalnych. W moim wypadku jest to wyłącznie złom żelazny. Reszta albo przypomina odpady komunalne albo mieści się w limicie. Na przykład taki zużyty toner 100kg rocznie. mam też szczęście z opakowaniami gdyż pozyskałem dwa samochody używanych opakowań a te już nie podlegają pod ewidencję. Gdybym kupił nowe kartony to musiał bym prowadzić dla nich ewidencję i finalnie opłacić haracz za te wszystkie, które do mnie nie wróciły.
Na razie wypełnię więc pod lepszą opcję. Jeśli maiła by wejść ta gorsza interpretacja to chyba czas szybko szukać firmy słupa na umowę o konserwację wszystkiego i sprzątanie warsztatu oraz biura…

DDD.png

Przykładowa strona, jedna z 32... x milion deklaracji.... klimat naprawdę raduje się gdy toczymy papierową wojnę o jego dobrostan.

dddd.JPG

Wydrukowałem na obu stronach więc tylko 16 kartek.

A więc od stycznia aby być zgodnie z eko sztuką będę musiał codziennie po skończonej pracy ważyć ścinki blachy i wprowadzać do bazy. Kwestie transportu mojego złomu też przypominają niezłą farsę aczkolwiek nie zgłębiłem jeszcze tematu. Z grubsza trzeba wypełniać karty przekazania w bazie BDO. Zgłosić przejazd samochodu ze złomem zaznaczając trasę, datę i godzinę przejazdu. Na skupie złomu jeśli waga będzie się różniła o 2% to skup odmówi przyjęcia ze względu na nieścisłości. Trzeba będzie się więc zalogować do bazy poprawić kartę przekazania i wrócić na złomowisko. po czym pan na złomie wpisze się w bazie jako właściciel złomu i w tym momencie nasze konto odpadów zostanie szczęśliwie wyzerowane... :)
Wyzerowane zostaną też konta przedsiębiorców od nawału nowej pracy. W efekcie czego w sklepach będzie drożyzna, ale decydenci światowi znajdą na to lekarstwo chętnie zatrudnią naszych pracowników u siebie a w zamian sprzedadzą nam w sklepach swoje produkty.

Obraz Jonny Lindner z Pixabay

Sort:  

Z BDO to jest dramat, bo oczywiście nikt nic nie wie, a przykaz i straszenie konsekwencjami wszędzie. Plus i piwo, bo wiem co czujesz...

!BEER

Myślałem, co jest powodem niszczenia działalności gospodarczej w Polsce i unii.
To, banki.
Niszczą wszystko, aby zabrać środki do życia, i uzależnić ludzi, od wyczarowanych z powietrza środków.
BANKSTERKA zawsze zarabia.

Tak, wydaje mi się że na samym końcu o to własnie chodzi. te wszystkie bzdurne przepisy są tylko narzędziem napychania kasy Bankom znaczy banksterom :)Hey @czcibor360, here is a little bit of BEER from @nicniezgrublem for you. Enjoy it!

Congratulations @czcibor360! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 5000 upvotes. Your next target is to reach 6000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Congratulations @czcibor360! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!