Jestem bezpieczny!

in #polish7 months ago

Teraz mnie milicja przy pustym paczko macie nie zamandatuje za maseczko zbrodnię. Znalazłem model maseczki wielorazowego użytku.
DSC_0041.JPG

Sort:  

Widzę, że dzisiaj się udało wykonać okropną zbrodnię odebrania paczki bez mandatu. Sumienie nie gryzie? :D

Jestem już zatwardziałym recydywistą :)

Maska bez nałożonej maseczki to panie będzie mandacik to poważne sprawy powiedzmy 500 hivow ;D

Dzięki :) właśnie w weekend będę pisał odwołanie więc przyda się jako wzór. ale ogólne od 5 grudnia ponoć trudniej się wybronić bo rozporządzenia mają już pozory legalności według części prawników. ja na szczęście zbrodnię popełniłem przed 5 :)

5 grudnia ponoć trudniej się wybronić bo rozporządzenia

Nic z tego bo jest porozumienie i solidna akcja z prawnikami. No to jest zbrodnia na światową propagandę:)

Nie mówię, że tak jest mówię tylko że coraz bardziej poprawiają swoje dyrdymały. i nawet jak nie będzie to dalej zgodne z konstytucją (a raczej nie jest) to do puki trybunał nie uzna że nie jest zgodne, to prawo niestety obowiązuje... tak jak było z ta nieszczęsną aborcją od początku wszyscy wiedzieli, że to nie zgodne ale trybunał nawet nie odważył się podjąć sprawy. Obecnie ciągle nie opublikowali wyroku więc nic się nie zmieniło dalej można zabić dziecko z zespołem Downa. I tak samo może być z maskami (od tego 5 grudnia) bo wcześniej to faktycznie nawet nie było pozorów legalności

Takie maseczki to rozumiem, chronią zdecydowanie lepiej

Przez to chyba się gorzej oddycha niż przez zwykłą. Ps. Na necie da się kupić maseczki z "firanki" - nie chronią ale są zgodne z wymaganiami bo zasłaniają usta i nos ;)

mi nie chodzi o oddychanie a o pokazanie ludziom jakie mamy absurdy :) Do sklepu mogę zakładać z grzeczności, bo może faktycznie są tam silnie wystraszeni i schorowani i choć wiem że słabo maska pomaga, to niech się przynajmniej nie stresują. Ale jak idę pustym chodnikiem czy wysiadam na chwile z auta po paczkę to zakładanie czegokolwiek jest absurdalne.

Owszem. Pamiętam początek pandemii i wtedy ludzie nie zakładali maseczki bo nie było obowiązku nawet w komunikacji miejskiej. Ja w czasie zachorowań często chodzę w maseczce antysmogowej (węglowej), ale uważam, że ubieranie maseczki na otwartej przestrzeni to głupota. Po co? Ludzie słuchają to co mówią rządzący ale sami się nad tym nie zastanawiają.
Pamiętam też jedną sytuację. Byłem z rodziną na spacerze i szliśmy polną drogą, w weekendy dużo ludzi tam spaceruje. Mijaliśmy ludzi co kawałeczek chyba to była niedziela. Na następny dzień został wprowadzony nakaz maseczek i nikogo nie było na drodze. Spotkaliśmy jedną babkę i ona do nas, że maseczki nie mamy, a musimy mieć. Jakoś dzień wcześniej nikomu nie przeszkadzało. Ludzie chodzili bez maseczek w tłumie, a nagle ktoś powiedział, że trzeba ubrać i nagle świat się zmienił. Jeden dzień, jedna wypowiedź, a jak się zmieniło nastawienie ludzi. co najmniej tak jakby pandemia codziennie pochłaniała tysiące ludzi. A musimy pamiętać, że wtedy zachorowania dzienne były liczone w dziesiątkach.

Congratulations @czcibor360! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 3500 upvotes. Your next target is to reach 3750 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @hivebuzz:

Feedback from the January 1st Hive Power Up Day
Happy New Year - Project Activity Update