Nowy regulamin YT dla twórców, czyli przymus reklam i podatek

in #polish8 months ago

Do tej pory aby włączyć reklamy na YT trzeba było osiągnąć 1000 Subskrypcji oraz 4000 godzin oglądania. Nie specjalnie miałem je chęć włączać, bo zarobionych gówno centów z niszowego kanału i tak bym pewnie nigdy nie wypłacił (limit wypłaty 250 zł). Bardziej zależało mi na zablokowanych opcjach dostępnych tylko dla "partnerów YT". Ale ostatni email z centrali to trzaśnięcie po pysku... nie dość, że nikt nie raczył napisać go po polsku (nie znam dobrze tego języka) To jeszcze robi się z małych kanałów szyderstwo "nie możesz zarabiać bo Ci nie pozwalamy? hehe, no to my zarobimy na Tobie" a widzowie niech myślą, że masz hajs z youtuba... zwłaszcza, że wrzucimy reklam do oporu...i z tego powodu filmu nie będzie się dało obejrzeć. Bo możemy i już...
Drugi punkt, to kolejne szyderstwo nie jestem amerykańskim rezydentem podatkowym, a mimo to z tego co rozumiem zapłacę podatek od tantiem w USA , następnie podatek w Polsce...

yt.jpg

Sort:  

No to jeszcze nie wszystko. Oglądam kilku znajomych Yutuberów podróżniczych i mam z nimi kontakt prywatny. Delikatnie mówiąc cenzura na YT wkracza już tak daleko, że nie masz pewności czy twój film nie zostanie zdjęty. Nie wolno wymawiać słowa Covid, nie wolno pokazywać damskich wdzięków, musisz uważać żeby nie złapać obcej muzyki podczas relacji, film musi być odpowiednio długi, bo inaczej go nie pozycjonują - masakra! Dlatego wielu już ma większe dochody z prywatnych dotacji, z partonite itp.

masakra, a ja starałem się robić maksymalnie krótkie filmy i upchać tam jak najwięcej wiedzy :D

no tak naruszenie "standardów społeczności" natomiast kanał odrodzenie komunizmu nie narusza "stanadrdów"
Coś ostatnio słyszałem o tym ich algorytmie do wyszukiwania szkodliwych treści. Ponoć algorytm jak się jeszcze uczył, to sam z siebie uznał treści skrajnie lewackie za szkodliwe i trzeba go było korygować ręcznie żeby na nie nie reagował...
A wiesz w ostatnich dniach podobno poleciało wiele kanałów głównie około prawicowych większość całkowicie bezpodstawnie. Poleciał też Aleksander Jabłonowski. ja go nie oglądam, bo mi nie pasuje taki wulgarny język i krzyk. w jego wypadku faktycznie mogły być jakieś podstawy do usunięcia, ale nie wierzę że usuwanie kilku kanałów na raz to przypadek. po prostu "NKWD robi czystki"

Dlatego wiele osób wynosi się powoli z YT. Ich polityka woła o pomstę do nieba.

No i bardzo dobrze :-) bo tak upadają monopole. Bardzo się cieszyłem gdy wychodził np. twitch bo to była realna konkurencja dla YT w segmencie gier. Po pewnym czasie YT wprowadził live i ludzie zaczęli odchodzić od twitcha. Za każdym razem gdy słyszę o głupim pomyśle YT to cieszę się, że jest szansa, że stracą monopol.

Pytanie tylko gdzie leży punk krytyczny? Taki FB przebija go co jakiś czas i nic z tego nie wynika... chyba ludzie są jednak zbyt głupi aby to ogarnąć. Widzę że jesteś programistą więc sprzedam Ci moje przemyślenia może zrealizujesz albo puścisz dalej. Uważam, że jesteśmy w takim punkcie gdzie nie da się już wyrwać z monopoli nawet budując najlepszą na świecie społecznościówkę. Jedyna opcja to budowa "agregatora, huba" Czegoś do czego da się podpiąć absolutnie wszystkie społecznościówki świata Hub wyświetlał by wszystkie wpisy obserwowanych osób i społeczności na tablicy huba. Do tego panel z zassanymi ustawieniami z każdej społecznościówki do ustawień, włączania i wyłączania. Oraz oczywiście opcja na tworzenie contentu na samym hubie. Uważam, że tylko taka opcja jest w stanie zmieść monopole. Jak znajdę czas to doprecyzuję wszystko w konkretnym wpisie.
jak Ci się uda to stawiasz mi piwo za pomysł ;)

Już słyszałem o czymś podobnym chyba. Wydaje mi się, że Hubzilla miała wtyczki typu twitter, które importowały wpisy na Twoją tablicę. Jak to bywa w takich przypadkach to oczywiście nie jest to na rękę dużym firmą więc przy drobnych zmianach wtyczki przestają działać i trzeba je pisać od nowa ;-)

Ja cały czas wierzę w ideę Diaspory* i myślę, że gdyby doszła do pewnego poziomu to strony typu Twitter czy FB same by wdrażały integrację. Kiedyś nawet bawiłem się w postawienie własnego poda, ale to sporo zabawy ;-)

Nie wiem jak jest z FB, WK, NK ale YT nie ma z tym problemu oni sami zrobili możliwość wstawiania filmów na stronę i raczej nie da sie tego cofnąć bez całkowitego przemodelowania YT. TT też ładnie pokazuje posty na zewnętrznych stornach. Po za tym jest cała masa społecznościowych stron jak sadistic czy wykop. One raczej nie będą walczyć z hubem. Jeśli hub zbierze wszystko oprócz FB do kupy, to jakoś nie wierze że FB będzie walczył dalej.
A to że to nie było by na rękę to wiadomo. Ale przykład wejścia niszowych krypto na scentralizowane giełdy oraz potem na DEXy pokazuje dobitnie, że molochy najpierw walczą i wymuszają haracze, a w pewnym momencie podłączają się pod trend bo tracą zbyt wiele ;)
Sprawdzę tą Diasporę w wolnej chwili :)
Aha i najważniejsze integracja komunikatorów w jednym też jest ważna. Bez komunikatorów nikt nie ustawi sobie takiego huba.

Standardy są ale nie wszyscy z nich chcą korzystać. Słyszałeś o jabberze? Otwarty standard, którego używało m.i. tlen, aqq oraz google talk. Coś na wzór emaila [email protected] pozwalało abym mając gmaila mógł rozmawiać z ludźmi na serwerach o2. Google w pewnym momecnie odwrócił się od standardu.
Trochę podobnie działa diaspora gdzie każdy może zrobić swoją aplikację i postawić własny serwer, a znajomi z listy mają identyfikatory w formacie [email protected] Ogólnie do federacji należy dość sporo projektów.

nie nie słyszałem, ja z programowania jestem tępakiem :D Ale oblukam ten system w jakąś niedzielę :)