Jesień 2022

in #polish3 months ago

Spojrzałem na prognozę pogody i wszystko wskazuje na to, że jesień poszła sobie na dobre. Przynajmniej ta złotopolska. Szkoda, bo już przyzwyczaiłem się do częstych spacerów z @foggymeadow i kawy na Plantach. Teraz już tylko deszcz i śnieg. Co prawda gen. Maczek mówił, że "czasem to lepsza ulewa żelaza lecąca na głowy, niż ten deprymujący bez końca deszcz", ale trochę w to wątpię. Ja tam wolę, gdy pada deszcz niż rakiety. Przynajmniej nie trzeba siedzieć w piwnicy.

Wczoraj do @krolestwo zajrzała na chwilę Svietlana. Podziękowała za @lekcje polskiego i powiedziała, że wraca do Odessy. Trochę dziwne wracać do kraju, w którym są regularne alarmy przeciwlotnicze i przerwy w dostawie prądu. Z drugiej strony w Krakowie teraz niełatwo o pracę, jeszcze trudniej wynająć mieszkanie, inflacja też nie nastraja optymistycznie - jestem więc w stanie zrozumieć, że ktoś może chcieć niczym Syryjczycy z Damaszku Europy wrócić do siebie, nawet jeśli wciąż nie jest tam bezpiecznie.

Tak więc nie ma wielkiego optymizmu wokoło. Jesień sobie poszła, rakiety trafiają w traktory, ceny wciąż na sterydach, a rynek krypto szoruje po dnie. Tyle dobrze, że zarazy nie ma i można wyjść z domu. Choćby i w deszcz. A jak ktoś deszczu nie lubi, to może sobie pooglądać słoneczny październik i listopad na zdjęciach. Wklejam poniżej. Smacznego.

image.png

17 października, Kraków, Krowoderska

image.png

17 października, Kraków, Biskupia

image.png

30 października, Tarnów, Basteja

image.png

30 października, Tarnów, Wałowa

image.png

30 października, Tarnów, Plac Ofiar Katynia

image.png

1 listopada, Kraków

image.png

2 listopada, Kraków, Cmentarz Rakowicki

image.png

2 listopada, Kraków, Cmentarz Rakowicki

image.png

2 listopada, Kraków, Krowoderska

image.png

2 listopada, Kraków, @krolestwo

image.png

9 listopada, Kraków, Biskupia

image.png

11 listopada, Kraków, Rynek Kleparski

image.png

11 listopada, Kraków

image.png

11 listopada, Kraków

Sort:  

i'm loving the architecture of that city ! is really pretty

Manually curated by EwkaW from the @qurator Team. Keep up the good work!