Końcówka listopada - idziemy na rekord?

in #polish2 months ago

Mamy 24 listopada 2021 roku i 28380 stwierdzonych przypadków covid19 w dniu wczorajszym, pewnie 1 do 5 % procent to takie przypadki jak mój. Zdrowy ale na kwarantannie.
Sprawdzając codzienne statystyki, wcale nie wygląda to dobrze. Prawie o 1000 przypadków więcej niż przedwczoraj. Czyżby miał się powtórzyć poprzedni rok?
Jak tak dalej pójdzie znów na Święta Bożonarodzeniowe będzie lipa i wszystko zamkną.

Wykres stworzony programem napisanym przez moją osobę

wykres_listopad_zarazenia.png

W łódzkim też nie wygląda to zaciekawie, zaczynają zamykać szkoły i przedszkola. W tamtym roku też zamykali ale nie słyszałem o żadnym przypadku koronowirusa wśród dzieci, w tym nawet szkołę mojego syna ponownie zamknęli spowodu stwierdzonego wirusa u kilkoro uczniów różnych klas.

Wczoraj stwierdzono 1886 przypadków zarażenia, a przedwczoraj 1151, liczba zarażonych wzrasta w dużym tempie. W kolejkowych plotkach można usłyszeć nie tylko o podwyżce ale i o zamykaniu wszytkiego. Mówi się że Pani Prezydent Łodzi rozpatruje wariant lockdown-u, a z reguły jak się o tym mówi to tak będzie.

Kluby zaczynają odwoływać imprezy, słyszałem też o wycofywaniu się z sylwestra. Pomału ludzie sami przygotowywują się do zamknięcia. Ciekawe czy zostanie wprowadzona segregacja? Ty szczepiony możesz a Ty nieszczepiony spadaj się szczepić.

W Łodzi na jednej z siłowni już wprowadzono taki sposób segregacji, niezaszczepiony nie wchodzi. Syn mi mówił że stoją dwaj bramkarze i jak nie pokażesz świadectwa to cię nie wpuszczą. Sam osobiście jestem za szczepieniem i nic mojego zdania nie zmieni, ale segregacja? Ty dobry , ty ble nie dobry. Za chwilę ludność podzieli się na trzy obozy: szczepionkowcy, antyszczepionkowcy i obojętni. A taki podział dobrze nie wróży.

Od razu kojarzy mi się film "Jestem legendą", gdzie wojskowi maszynkami jadą po oczach i dzielą: ty zdrowy, ty chory. Ty możesz wejść, ty zostajesz przed bramą.

105869.3.jpg

Już teraz można poczytać o wymianie i to czasami dość agresywnej pomiędzy szczepionymi a nieszczepionymi. A od słowa do czynu nie jest daleka droga. Zwłaszcza gdy do tego włączą się pseudo kibice itp. Czy nie powinniśmy się nad tym zastanowić?

wykres_kraj_listopad_zgony.png

"Ludzie nie chcą, niech się nie szczepią. Rząd nie powinien niczego zamykać. Jeśli ktoś zachoruje i umrze to tylko na swoje życzenie."

Takie rzeczy można znaleźć w internecie w mediach społecznościowych. No może i tak, tylko czemu mam zarażać się od kogoś kto ma w dupie szczepienia i zanim się spostrzeże że jest zarażony, zarazi mnóstwo osób szwędając się po galeriach, w pracy, szkole czy innych miejscach publicznych. Czemu ja mam cierpieć. Więc czy segregacja jest złym pomysłem?
Trudno zdecydować. Mimo wszystko jestem przeciwny.

Ja nikogo nie namawiam do szczepień, bo to i tak nie ma to żadnego sensu. Każdy antyszczepionkowiec ma swoją rację i swoją teorię, ma swoje przekonania i nic i nikt nie jest w stanie tego zmienić. Zabewne jednak jest to że wiele z tych osób ma swoją teorię każda inna, każdy ma swój autorytet na który się powołuje i każdy inny. Tylko osoby zaszczepione i te które chcą się zaszczepić mają jedną teorię a właściwie stwierdzenie: "nie chce umierać". Taka ciekawostka!

A teraz poproszę o hejt :)

wykresy moje autorstwa, kadr z filmu "Jestem legendą" zaczerpnięty z filmweb.pl

Sort:  

A ja popieram segregacje, ale nie panstwową, a prywatną. Prywatny wlasciciel ma prawo zarządac, by u niego byli tylko bezpieczni. W panstwowych firmach powinny byc oddzialy,miejsca dla obu grup.

Segregacja to segregacja...typowe zamordystyczne podejście. Z takim podejściem lepiej głośno nie wypowiadać się publicznie...

!ENGAGE 100

Te tokeny działają? Bo jeszcze ani jeden nie wszedł 😄

There has already been too much ENGAGE today.

Segregacja państwowa =/= segregacja prywatna, która istnieje od dawna i ma się dobrze.

Prywatny przedsiębiorca (o ile jest mądry) czegoś takiego nie zrobi, bo mu spadną obroty.

Nie zrobi, ale ma prawo. Yo 2 rozne rzeczy.

nie ma czegoś takiego jak "prywatna" segregacja. Wszyscy w Polsce są RÓWNI wobec prawa i ŻADNE regulaminy prywatne nie stoją ponad prawem. Przynajmniej nie w tym kraju. To o czym mówisz to namawianie do łamania konstytucji a namawianie do popełniania przestępstwa to wykroczenie.

@webstorm, sorry! You need more to stake more $PIZZA to use this command.

The minimum requirement is 20.0 PIZZA staked.

More $PIZZA is available from Hive-Engine or Tribaldex

Wlasciciel prywatny ma prawo odmowic wykonania uslugi lub zrobic swoj bar, lokal dla palących lub nie. Ogarnij sie, to podstawowe prawo czlowieka.

Polecam bo dobrze prawi co takich czeka przez wymuszenie. Podpisuje się jak wielu... https://www.facebook.com/100062553437164/videos/945772615936684/

co to za idiotyzm?

Do baru dla palących NIKT nie zabrania ci wchodzić po prostu musisz się zgodzić z tym że większość osób tam pali. A w barze dla niepalących NIKT nie zabrania ci przebywać tylko jak chcesz zapalić to musisz wyjść na zewnatrz?

Nie słyszałem też żeby osoby palące były gorzej traktowane w pracy chyba żę np w ciagu 8 godzinnej zmiany palący marnują godzinę pracy łącznie na wychodzenie na "papieroska" a niepalący w tym czasie pracują to logika sam przez się nasuwa się że ten kto nie pracuje ten zarabia mniej.

Czy tobie się już na prawdę rządowa propaganda rzuciła na mózg że różnicy nie widzisz i takie bzdury głosisz?!

Może mniej netflixa bo chyba zaczyna ci szkodzić...

Koncze dyskusje w tym momencie,bo zaczales stosowac wyzwiska ad personan bedsc mega hipokrytą jak obsrany nastolatek. To nawet srodowiska lewicowe zgadzają sie z tym, ze prywatny wlasciciel ma prawo do odmowy. Korwin yo samo wielokrotnie mowil, pseudo wolnosciowcu. Hatfu.

W niektorych pracach masz zakaz palenia w innych dostajesz za to mniej pieniędzy.

Koncze dyskusje w tym momencie,bo zaczales stosowac wyzwiska ad personan bedsc mega hipokrytą jak obsrany nastolatek.

ojej XD

W niektorych pracach masz zakaz palenia w innych dostajesz za to mniej pieniędzy.

palenie to WYBÓR możesz to robić lub nie, palenie można też RZUCIĆ. Wzięcie szczepienia to TRWAŁA rzecz. NIE MOŻESZ sobie włożyć vaxa przed pracą i wyciągnąć z ciała po pracy. CO do ciebie kur.. nie do ciera? i jakim cudem jeszcze do ciebie różnica nie dotarła?

Czego ty próbujesz na siłe bronić? tego żeby ludzi segregować na lepszych i gorszych pod pretekstem źle rozumianej wolności? Masz pojęcie ile implikacji społecznych się wiąże z tym co mówisz?

dociera do ciebie że to o czym mówisz to w praktyce gorsze warunki dla WSZYSTKICH nieszczepionych osób i powód do szerzenia dalszych podziałów w społeczeństwie ale też aktów nienawiści przemocy i dyskryminacji?

Jak mam spokojnie do ciebie mówić jak rzucasz argumentami jak byś był niezbyt kumaty i różnicy między białym i czerwonym nie widzisz? A może jesteś myślowym daltonistą i dla ciebie nałóg to to samo co np trwały brak nogi?

O a może wprowadzimy prawo że z dwiema nogami nie będzie można wchdodzić do niektórych pubów i rozpropagujemy?

Dasz sobie obciać nogę żeby móc swobodnie chodzić do pracy?

Powiedział typ, który zarzuca mi że do czegoś nawołuję w tym wątku, a w poprzedniej dyskusji nie umiał czytać ze zrozumieniem i zarzucał mi rzeczy, których w żadnym miejscu nie powiedziałem. A teraz szurasz.

Loading...

Jaka według Ciebie jest przyczyna tych "rekordów"?

głównie nie przestrzeganie zasad podstawowej ochrony, ludzie przestali się bać i uważać z kim się spotykają, gdzie się spotykają itd

Z pewnością Białorusini którzy nigdy ich nie przestrzegali i jakoś mają najniższe zachorowania na świecie należą tu do jakiejś innej rasy odpornej na covid XD a możę oni już sie urodzili ze szczepionką ? XD

A to, że przyszła jesień nie ma przypadkiem wpływu?

Myślę że TVN i Polsat na zmianę windujemy staty...:)

Czy nie powinniśmy się nad tym zastanowić?

Nad tym to się trzeba było zastanawiać jak uwierzyłeś w propagandę która ma do tego właśnie doprowadzić ;]

Albo kiedy zacząłeś publikować takie wykresy i nadawać im tytuł "ofiary covid" Zamiast nadmiarowa umieralność ponieważ NIE MASZ POJĘCIA co to sa za ofiary. Nie znasz historii tych ludzi ani też nie wiesz nawet czy ta którą usłyszysz była prawdziwa ale wysnuwasz takei durne wnioski. Równie dobrze ja mogę to wziąć teraz i nazwać:

Ofiary SZCZEPIONKI PRZECIWKO COVID 19. Czy czeka nas 1 fala zgonów zapreparatowanych ofiar manipulacji? Czy należy już chwytać za broń i raz na zawsze zrobić Czystkę w rządzie i porządek z WHO? Czy może jeszcze poczekać?

Po prostu będzie upadek ludzkości jak nikt takim jak ty nie przemówi do rozumu i tego możesz być pewien ;]

"ofiary covid" gdzie to przeczytałeś, bo nie u mnie, zastanawiam się, próbujesz mnie i innych sprowokować?
Pożyjemy zobaczymy jak będzie, mam tylko prośbę nie wykorzystuj moich wpisów do prowokowanych bezsensownych wypowiedzi bo jak napisałem od wymiany słownej blisko do czynów i tak jak ktoś napisał czytaj ze zrozumieniem lub wcale. Pozdrawiam

przecież na wykresie wyraźnie pisze ZARAŻENIA. A wszyscy wiemy że jak ma być niby więcej "zarażeń" to wciskają nam że jest więcej ofiar.

To wurażenie od poczatku plandemi stosowane jest zamiennie bo w 2009 r zmieniono definicję pandemii i w miejsce ofiar wstawili zarażenia właśnie.

tu ni chodzi o ot co ty czy ja rozumiemy tylko o "wrażenie" jakie wytwarzasz publikując to. Prawda możę być bowiem taka że to nie są wcale zarażenia a "zaszczepienia" które prowadza do zarażenia czyli tzw NOP. Albo też wynik fałszywie dodatnich testów czyli tzw "mydlenia oczu" ;]

dlatego sugerując tu takie rzeczy robisz to samo co media głownego nurtu czyli siejesz panikę. bo ich główna manipulacja narracyjna własnie polegała od początku na tym że podaje się "zarażenia" a nie zgony i że nie poddaje się w wątpliwość tego faktu.

wytworzenie czegoś takiego jak "bezobjawowo chory" co jest wierutną bzdurą ;] Np wirusa brodawczaka ludzkiego ma 75% populacji i co też wszyscy są bezobjawowo chorzy? nie bzdura. po prostu nasz organizm ma w sobie różne wirusy i bakterie które pełnią tam określona funkcję lub też są tam bo jak nie one to mogło by być coś gorszego i dlatego tak jest ;] A do chorób zawsze prowadzą NIE wirusy tylko ZABURZENIA w organizmie jak np wyniszczenie go przez chemiczna zywnośc albo niedbanie o siebie. Wtedy ta równowaga mikrobów się zaburza i występuje choroba.