You are viewing a single comment's thread from:

RE: Coś jest nie tak z kryzysem...

in #polish9 months ago

a możę hiperinflacja zbliża się dużymi krokami? Od ponad pół roku banki dodrukowują sobie pieniędzy tyle ile chcą bo niema już żadnych limitów. Może więc takie są oznaki hiperinflacji? najpierw zaczyna się od skupów surowców ponieważ skupujący wiedzą że surowce będą cenniejsze od pieniędzy właśnie gdy zacznie się rozpędzać hiperinflacja oferują więc dużo wyższe stawki bo i tka zaraz te pieniądze nie będą nic warte ;]

Sort:  

Wróciłem własnie ze skupu podpytałem trochę szefa :) okazał się takim samym spiskoteoriowcem jak my :) i też coś przebąkiwał o bankach centralnych że to może być ich sprawka. Ale ogólnie on jako skup nie ma prawa przetrzymywać złomu dłużej jak rok, a obecnie huty robią ogromne zamówienia na przetop i żeby zachęcić skupy do dostaw podnieśli cenę. i tu rodzi się kolejne pytanie po co zwiększa się produkcję stali w czasie super kryzysu?
Ja już miesiąc nie byłem po materiał a na złomie dowiedziałem się, że dwa tygodnie temu ceny poszły o 30% w górę.

moz to tez miec wzwiązek z dziaaniami zbrojnymi. jesli przed 2 WŚ było to samo ze przemysł ciezki huty itd aż huczały od pracy. Obecna sytuacja jest wysoce niepewna. Elity napewno będa chciały zrobić nam do 2030 roku jakąś nową szopkę pod swój reset bo ten cały świrus to moim zdaniem dopiero preludium

kurcze nie mam takich danych jedynie to co pamiętam, to na pewno huty w DE i PL pracowały pełną parą w 39, a jak było gdzie indziej to nie wiem. Ogólnie na świecie ciągnął się jeszcze wtedy wielki kryzys lat 20. Danych trzeba szukać po forach pracowniczych albo po znajomych co w hucie robią. Stal na wojnę jest dość specyficzna pracownicy od razu się domyślą że to nie jest standardowe zamówienie. Ogólnie teraz jest świąteczny przestój piece ruszają dopiero po 3 króli więc pracownicy zapewne jeszcze nic nie wiedzą. Pewnie zdziwią się jak zobaczą hałdy złomu do przetopienia.

no więc właśnie trudno powiedzieć. W każdym razie to są bardzo cenne informacje które tu przekazujesz. trzeba to śledzić i monitorować bo o dotyczy nas wszystkich.

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.