Początek pięknej przygody na blockchainie Terra

in #polish3 years ago


image.png

Właśnie zaczynam swoją przygodę w ekosystemie Terra, który poznałem dzięki webinarom tego Pana (Piotr Misiurek). Projekt wprowadza nowe możliwości w szeroko pojęte DeFi i w sumie łącze z nim moją najbliższą przyszłość w kryptoświatku.

Więc, co tu jest takiego wyjątkowego ?

blockchain Terra + działający na nim protokół Mirror = fabryka stablecoinów śledzących wartość właściwie dowolnego aktywa chcianego przez społeczność


image.png
https://terra.mirror.finance/mint#open

Dla mnie osobiście to wygląda jak zdecentralizowany broker. Tradowanie syntetykami (stablecoinami śledzącymi kurs) akcji, walut, kryptowalut, w przyszłości zapewne złota i innych.
DEX-y przy tym wymiękają

Projekt posiada potencjał i widać, że pomysł się przyjął (bo jest świetny), o czym świadczy wystrzał kursu przy którym BTC wymięka i to nie jest tylko (no nie czarujmy się) efekt obecnej bańki, a prawdopodobnie zaangażowanie kapitału smart money, czy raczej smart krypto oparte na mocnych fundamentach biznesowych i technologicznych.


image.png
https://coinpaprika.com/waluta/luna-terra/

Jedyna rzecz jaka mi się tu nie podoba, to skomplikowany system wewnętrznego bilansu i ekonomii, ciężko to ogarnąć i czuje się jak wtedy gdy kilka lat temu po raz pierwszy wczytywałem się w mechanizmy blockchaina, co w sumie mi się podoba, sentymencik.

Za to portfel na windowsa mają miodzio, wszystko nie dość, że przejrzyste, to jeszcze przyjemne dla oka. Właśnie kończę testy przerzucania środków z giełdy.

image.png


Sort:  

Congratulations @kraken14! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 900 upvotes.
Your next target is to reach 1000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Day - March 1st 2021 - Hive Power Delegation
Hive Tour Update - Communities

ale to na przykład ty generujesz swój token oparty o jakieś aktywo ? czy ktoś na platformie decyduje o dodawaniu jakiegoś aktywa dla wszystkich? bo trochę nie rozumiem

masz katalog tokenów, które możesz generować albo nimi dealować, ale to społeczność demokratycznie określa co jest dodawane do tego katalogu