WIEŚCI Z INFLANT. Nowy Prezes ZPŁ

in #polish5 months ago

W sobotę, 15 kwietnia br., odbył się w Jēkabpils Zjazd Związku Polaków na Łotwie. Podczas kongresu wybrano nowy Zarząd organizacji, w skład którego weszli: Pēteris Dzalbe, Ryszard Stankiewicz, Andżela Liepa, Maria Kudrjawcewa i Bernadeta Geikina-Tolstowa. Najciekawsza jednak okazała się zmiana w fotelu prezesa. Nowym szefem ZPŁ został Peteris Dzalbe. Dotychczasowy prezes Ryszard Stankiewicz (pełnił funkcję od 2012) został wiceprezesem.

Czy to dobra zmiana? Czas pokaże. Niewątpliwie nowy prezes jest mniej "zanurzony" w polskości niż Ryszard Stankiewicz. Jest to raczej Łotysz z polskimi korzeniami. O jego aktywności w Związku niewiele można wyczytać w Internecie. Więcej jest za to o jego działalności politycznej. Obecnie jest dyrektorem wykonawczym powiatu Augšdaugavas oraz członkiem Rady Miasta Daugavpils (z ramienia partii DNP Daugavpils attīstībai). Miejmy nadzieję, że uda mu się odmłodzić ZPŁ, bo kadry z powyższego materiału filmowego raczej dobrze nie wróżą na przyszłość...

Sort:  

Ostatnio nie śledzę na bieżąco tego, co u łotewskich Polaków więc dla mnie to duże zaskoczenie.
Myślę, że trzeba dać szansę nowemu Prezesowi, po owocach go poznamy.


The rewards earned on this comment will go directly to the people( @polish.hive ) sharing the post on Twitter as long as they are registered with @poshtoken. Sign up at https://hiveposh.com.