„Kolorowa rodzina” - Czyli jak kreatywnie spędzić czas z dzieciakami.

in #polishlast year

„Kolorowa rodzina” - Czyli jak kreatywnie spędzić czas z dzieciakami.

Dziś chciałam wam pokazać jak fajnie i kreatywnie można spędzić z dzieciakami dzień a przy tym stworzyć coś naprawdę ciekawego pod względem artystycznym
Zdarzają się dni, a ostatnimi czasy bardzo często, kiedy to dzieciaki zmuszone są zostać w domach... z różnych powodów, a to choroby, przeziębienia czy choćby nawet pandemii. I dziś w tych trudnych chwilach przychodzę Wam z pomocą. Ten pomysł chodził mi po głowie już od dłuższego czasu, a że lubię działać artystycznie postanowiłam zaangażować moje dzieci do pewnego projektu.

Wszystko działo się w styczniu przed dniem Babci i Dziadka. Długo zastanawialiśmy się, jaki prezent byłby dla nich odpowiedni. Chcieliśmy żeby czuli, że prezent jest od kochających wnuków, którzy wsadzili całe małe serduszko w wykonanie przedmiotu.
Zdjecie 1.jpg

Każde z dzieciaków otrzymało wcześniej przygotowane przeze mnie blejtramy. Były pomalowane na biało odpowiednią farbą z naklejonymi wcześniej pasami taśmy klejącej. Pewnie się zastanawiacie, po co są te paski? A no po to, żeby całość tworzyła ze sobą spójny efekt. Obrazy są ze sobą w pewien sposób połączone. Dokładnie tak samo jak rodzeństwo! Zawsze razem, wspierające się i mogące na siebie liczyć. Jedno jest dopełnieniem drugiego.

Jedyne, co mieli robić to przelać swoją radosną twórczość na papier. Umazani w farbie po same nadgarstki stemplowali fantazyjnie płótno swoimi drobnymi paluszkami. Pomysł bardzo im się spodobał i już chwilę później wszystko było gotowe.

zdjecie 2.jpg

Następnym bardzo ważnym etapem było przygotowanie szablonów ich ładnych twarzyczek. Musieli ładnie zapozować do zdjęcia na jasnym tle. Przygotowanie fryzur i świetnego nastroju trochę trwało. Niestety nie udało mi się udokumentować tych fajnych chwil. Wtedy nie przypuszczałam, że będzie to tematem artykułu.

Pomysł okazał się na tyle trafny, że postanowiliśmy stworzyć również naszą domową, rodzinną wersje.

zdjęcie 4.JPG
zdjęcie 5.jpg
Kolejnym etapem było odciśnięcie gąbeczką szablonów na pomalowanych przez dzieciaki płótnach. Chłopcy również mieli w tym swój czynny udział jednak sprawa okazałą się dosyć trudna i skomplikowana. Całe szczęście nie poddawaliśmy się i całość szła w bardzo ciekawą stronę.

zdjęcie 6.JPG

zdjęcie 7.JPG

zdjęcie 8.JPG

zdjęcie 9.JPG

zdjęcie 10.jpg

zdjęcie 11.JPG

zdjęcie 12.JPG

zdjęcie 13.JPG

Na sam koniec pozostało tylko dopasowanie ramek. Niestety ramkę w kwadracie idealną do blejtram, ciężko jest kupić gotową, trzeba odpowiednio dociąć passe-partout. Przy takich pracach przydają się odpowiednie narzędzia, takie jak skalpel i pistolet do kleju na gorąco. Jak już wszystko dopasujemy do siebie, przyklejamy obrazek do tylnej deseczki od ramki, na to przygotowane passe-partout i Voila!

Gotowe! Tak przygotowany obrazek można już wieszać na ścianie.

zdjęcie 14.JPG

zdjęcie 15.JPG

zdjęcie 16.JPG

zdjęcie 17.JPG

zdjęcia 18.JPG

Prezent dla Dziadków okazał się strzałem w dziesiątkę! Byli zachwyceni. Oczywiście portrety ich wnucząt zagościły w domowych galeriach a dzieci były dumne ze swojej świetnej pracy!

zdjęcie 19.PNG

zdjęcie 20.PNG

Dziękuję, że dotrwaliście do tego miejsca. Mam nadzieję, że troszkę Was zainspirowałam i również spróbujecie stworzyć takie dzieła ze swoimi pociechami! Bardzo polecam.

Pozdrawiam Kasia Voitak.

Sort:  

fajny i ciekawy pomysł,
ale u mnie też bez 🍷 by się nie obeszło 😅

nic nie stoi na przeszkodzie :D mało tego czasami to pomaga :D

Fajnie, fajnie :) Gratuluję pomysłu a chłopakom wykonania :)

Dziękuje Ewuniu ❤️

Ale super 🤩

Dziekuje ❤️