Miałem 69 lat i postanowiłem się odmłodzić update #4

in #polish3 years ago

Kilka słów do pamiętniczka

Forma powoli ale stabilnie rośnie. W ostatnim miesiącu wpadło kilka wyjazdów rowerowych, dlatego objętość treningów biegowych musiała być mniejsza żeby nie przesadzić z obciążeniem.

Zrzut ekranu 2018-04-16 o 13.08.50.png

Przebiegłem 107km a na rowerze pokonałem 397km z czego 170km w ostatni weekend (wycieczka na Jurę Krak-Cze). Polecam krótki filmik prezentujący trasę:

https://www.relive.cc/view/g19649681997

W ostatnim miesiącu udało mi się zdemolować moje buty biegowe (po 31 treningach) jednak na szczęście reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Musiałem jednak tymczasowo zakupić buty zastępcze. Może to wpłynęło trochę na pojawiające się bóle w prawym udzie, a może nie ;) W każdym razie wdrożyłem jako ćwiczenia uzupełniające rolowanie mięśni na wałku (roller) oraz solidne rozciągania.

Efekt "odmładzający" podtrzymany - wiek wydolnościowy 20 lat :)


Zrzut ekranu 2018-04-16 o 13.20.46.png

jednak dalej trzeba pracować nad poprawą pułapu tlenowego.

Spadek masy ciała od początku akcji, 31 stycznia do dzisiaj to 9 kg

To tyle. Do następnego raportu.

Sort:  

Wow 170 km to już nieźle pokręcone, mi ciągle brakuje czasu na pierwszą setkę w tym sezonie.

Tak, to już spore wyzwanie (dla mnie w każdym razie) tym bardziej, że teren również wymagający jeżeli chodzi i "górzystość" - prawie 1400 metrów wzniosu daje popalić nogom. Ale cały tydzień poprzedzający wypad dość solidnie suplementowałem potasem/magnezem, dużo węglowodanów i na szczęście obyło się bez jednego skurczu. Najbardziej bałem się skurczy lewej "czwórki" - jakoś ostatnio wrażliwy jest ten mięsień. Na szczęście udało się ;)

Congratulations @whitas! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

To support your work, I also upvoted your post!
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

20 lat! Pozazdrościć :) właśnie rozważam zakup zegarka sportowego, podzieliłbyś się info jaki masz? Wygląda na genialny!

Wybór jest dość spory. Zależy czego potrzebujesz. Ja zaufałem marce Garmin. Jeżeli ma to być typowy zegarek sportowy do biegania to polecam Garmin Forerunner 235. Bardzo lekki, nadaje się dla kobiety. Moja żona nosi go 24h na ręce.

Ja mam trochę bardziej rozbudowane urządzenie Fenix 5x - świadomy wybór - solidny męski, ciężki zegarek (lubię czuć że coś mam na ręce). Mapy, nawigacja i mnóstwo fukncji, statystyk itd.

Oba mają odczyt tętna z nadgarstka, jednak mi to nie wystarczyło bo na rowerze potrafi trochę fiksować - dokupiłem jeszcze pas piersiowy HRMRun - polecam.

Konkretnym zegarkiem jest też Forerunner 920XT. Oczywiście można to jeszcze wszystko skonfrontować z modelami innych producentów jak Sunto czy Polar.

No i co najważniejsze - one same nie biegają i nie odchudzają ;) Można na początek zacząć bezkosztowo ze smartfonem i aplikacją sportową typu Endomondo lub Strava. Ewentualnie, jako dodatek, z paskiem piersiowym na Bluetooth do odczytu tętna

Dzięki wielkie! Bardzo mi pomogles! Chyba też zdecyduje się na Garmin Forerunner, ale tańsza wersję 35 - wlasciwie potrzebuje tylko gps :)

To też dobry wybór. Poza GPS ten model będzie Ci też pokazywał informacje na temat rytmu biegu (kadencja, ilość kroków na minutę) co jest dobrą opcją w treningu i wyrabianiu odpowiednich nawyków i techniki.

A i jeszcze jedno - ten model nie pozwoli na oszacowanie tytułowego "odmładzania" czyli wieku sprawnościowego bo nie posiada możliwości szacowania pułapu tlenowego.

I jeszcze jedno - nie wspiera Garmin IQ - czyli możliwości wgrywania dodatkowych aplikacji i widżetów (np. aktywność Yoga, czy wspinaczka).

To tak tytułem uzupełnienia tylko, nie namiawiam do niczego droższego.

Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje! Na razie jestem bardzo zadowolona, szczegolnie że gromadzę wszystkie aktywności w endomondo, także te z garmina, więc jogę i inne treningi wpisuje bezpośrednio. Fajna opcja są wiadomości i telefony przez zegarek - trochę ułatwia życie. Jeszcze raz dziękuję za rekomendacje - bardzo mi się przydaly przy wyborze! :)

Cieszę się że dobrze Ci idzie akcja odmładzająca ;) :)

Dobrze dobrze ;) A jak u Ciebie?

Też dobrze, regularne i urozmaicone treningi w pracy + ćwiczenia domowe ;) Jednym słowem sezon letni zaczęliśmy już 3 tygodnie temu :)

Pięknie ;)