PODSUMOWANIE 27 KOLEJKI LOTTO EKSTRAKLASY!

in #polish6 years ago (edited)

Podsumowanie 27 kolejki LOTTO EKSTRAKLASY!

Za nami bardzo bramkostrzelna kolejka Lotto Ekstraklasy. Tylko jedno z ośmiu spotkań zostało nierozstrzygnięte. Mecz Górnika z Zagłębiem bo o nim własnie mowa zakończył się wynikiem 2-2. Zabrzanie stracili 3 punkty już w doliczonym czasie gry za sprawą bramki strzelonej przez Filipa Starzyńskiego. Warto wspomnieć , że Zagłębię od 11 minuty grało w dziesięciu po czerwonej kartce dla Matrasa. Bardzo ważne zwycięstwo w kwestii utrzymania pozycji w TOP8 odniosła Wisła Kraków. Po hattricku Carlitosa Biała Gwiazda pokonała Śląsk Wrocław 3-1. Hiszpański super snajper Wiślaków zrównał się w klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy ze swoim rodakiem Igorem Angulo i z 19 trafieniami na koncie przewodzą w stawce. Sandecja gładko uległa Piastowi 0 do 3 i jest głównym kandydatem do spadku. W grze Piasta za to widać wyraźną poprawę i gdyby nie wybryk kibiców w 26 kolejce mieliby już sporą przewagę nad strefą spadkową. Pogoń dość niespodziewanie przegrała u siebie z Cracovią aż 0-3. Wynik na pewno nie oddaje przebiegu spotkania w którym to Szczecinianie prowadzili grę. Piłkarze Probierza niczym zespoły prowadzone przez Mourinho wypunktowali przeciwników i w 100% wykorzystali swoje szanse. Płocka Wisła wygrała u siebie z Korona Kielce 2-0 i umocniła się w górnej połowie tabeli. Lech Poznań w hicie kolejki podejmował u siebie Jagiellonie Białystok. Kolejorz mimo że pierwszy stracił bramkę rozbił przeciwnika aż 5-1! W drugiej połowie Lechowi wychodziło wszystko i lider z Białegostoku był dla nich tylko tłem. Porażkę Jagiellonii wykorzystała Warszawska Legia. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 3-1 i odebrali Gdańszczanom szanse na grę w grupie mistrzowskiej. W ostatnim meczu 27 kolejki Lotto Ekstrakalsy Arka Gdynia na własnym stadionie odniosła bardzo okazałe zwycięstwo. Wygrali 4-0 z Bruk-Bet Termalicą i nadal są w grze o awans do TOP8.