Krzysztof Bosak liczy na pokonanie Trzaskowskiego

in #reakcjalast month (edited)


Konfederata powiedział, że liczy na II turę wyborów, tego chcą wyborcy Konfederacji. „Gdyby zdarzyła się druga tura beze mnie, będziemy się zastanawiać, czy udzielimy komuś poparcia” – oświadczył.

Bosak był pytany na antenie „TVN 24”, czy w razie znalezienia się w II turze wyborów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, podpowie swoim wyborcom, na kogo głosować. „Wyborcy Krzysztofa Bosaka chcą Krzysztofa Bosaka w drugiej turze. Nie chcą wyboru Duda – Trzaskowski, bo to kandydaci podobni do siebie, wywodzący się z partii, które toczą jałowy spór polityczny, który trzeba w całości odrzucić” – odpowiedział.

„Konfederacja notuje poparcie na poziomie trzeciej siły w polskiej polityce. W zeszłym roku nikt nie dawał Konfederacji szans, mówiono, że jak będzie wysoka frekwencja, to nie wejdziemy do parlamentu, a weszliśmy” – kandydat zaznaczył rosnącą siłę jego ugrupowania i udowodnił, że pokonanie Trzaskowskiego jest możliwe. Na pytania dotyczące tego, czy w przypadku braku jego osoby w drugiej turze poparłby któregoś z kandydatów, odpowiedział: „gdyby wydarzyła się druga tura beze mnie, będziemy się zastanawiać”. Podkreślił, że z żadnego ze sztabów wyborczych, zwłaszcza tych dużych, nie dostał propozycji spotkania. „Te sztaby boją się nas jak diabeł święconej wody” – dodał. Został zapytany o opinię na temat rozmów urzędującego prezydenta Dudy z Donaldem Trumpem. Przypomnijmy, że prezydenci omawiają między innymi kwestię obecności wojsk amerykańskich w naszym kraju. „Słyszałem, że na poziomie międzynarodowym negocjowane jest to, żeby żołnierze amerykańscy byli wyjęci spod polskiego prawa. Nie chciałbym, żebyśmy mieli idącą w tysiące grupę cudzoziemców wyjętą spod polskiego prawa” – podkreślił. Wiceprezes Ruchu Narodowego wyraził opinię, że Polska potrzebuje współpracy w ramach NATO, rozwijania możliwości polskiego wojska, a także transferów nowych technologii. Dodał, że Amerykanie nie proponują Polsce tych rzeczy. „Raczej chcą, żebyśmy kupowali po zawyżonych cenach ich uzbrojenie i płacili za utrzymanie ich żołnierzy. Jeżeli mamy do wyboru płacenie za utrzymanie żołnierza amerykańskiego i polskiego, to ja bym raczej płacił za utrzymanie żołnierza polskiego i rozwijanie polskich kompetencji obronnych, bo mamy tutaj bardzo dużo do zrobienia” – zaznaczył. kresy.pl

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Sort:  

tvi47d.jpg

Stop promocji faszyzmu na Hive!