Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir? Boğaz Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

in #steempress5 years ago


Boğaz ağrısına ne iyi gelir sorusunu cevaplandıracağımız bu makalede, boğaz ağrısına iyi gelen yiyecekler ve içecekler bulunmaktadır.

Boğaz ağrısı büyük bir ağrıdan ibaret olabilir. Bu genellikle çok ciddi değildir, ancak sürdüğü süre boyunca, özellikle yeme, içme ve konuşma söz konusu olduğunda hayatınızı son derece zorlaştırabilir. Boğaz ağrısı genellikle boğazın boğulmasına neden olur ve özellikle de herhangi bir şeyin uyaranı ile boğazı tahriş eder.

 

boğaz ağrısına ne iyi gelir

 

Bal
Bir çok sağlık sorununun önüne geçmesiyle bilinen bal, boğaz ağrısına ne iyi gelir sorusunun da en net cevaplarından biridir. Boğaz ağrısına iyi gelen yiyecekler arasına ilk sıradan giren bal, kendini kanıtlamıştır ve şu anda çok iyi çalışan boğaz ağrısı ve öksürük ilaçlarının çoğunda bir elyafdır. Bal, boğazın tahrişini yatıştırmaya yardımcı olur ve ilişkili enfeksiyonlardan hızlı iyileşmeye yardımcı olabilecek anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Aynı şekilde yararlanamayacağınız şekerli işlenmiş çeşitler yerine çiğ bal tercih etmek daha iyi bir fikirdir.

Elma sirkesi
Elma sirkesi, modern tıbbın babası olan Hippocrates'in kendisi tarafından yüzyıllardır kullanılmış olan bir başka geleneksel çözümdür. Elma sirkesi, teknik olarak bir asit olduğu için, ilk olarak çelişkili gelebilecek eşsiz bir bileşiktir, fakat bir kez alındığında alkali bir bileşik olarak davranır. Alkalin bileşikler bakterileri öldürür ve büyümelerini engeller, bu sinir ağrısından daha hızlı iyileşmenize yardımcı olur. Seçici asetik asitin kendine has keskin bir tada sahip olmasından dolayı, elma sirkesinde ağır olmamasına dikkat edin.

Nane Yağı
Nane yağı, burun tıkanıklığını tedavi etmek için kullanılan etkili bir dekonjestandır, ancak aynı zamanda boğaz ağrılarının tedavisinde de çok iyidir. Nane yağı, tahrişi hafifletebilir, öksürükleri ve boğazın iltihaplı kısmı etrafında ince mukus birikimini bastırır. Tadı daha tolere edilebilir hale getirmek için bal için bir damla ekleyin. Sizler de, boğaz ağrısına ne iyi gelir diye soruyorsanız, zaman kaybetmeden nane yağını kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

boğaz ağrısına iyi gelen yiyecekler

 

Şehriyeli tavuk çorbası
Tavuk şehriye çorbasının boğaz ağrısından ve soğuk algınlığından kurtulmanıza yardımcı olmasının nedeni, bilim adamlarını şaşırtmaktır, ancak hastalığın süresini kısaltmak ve avantajlarından faydalanılması gerekir. Sıcak çorba da mukus yapar ve boğazda hissedebileceğiniz temiz tıkanıklığa yardımcı olur.

Soğuk suda sıkılmış limon
Boğaz ağrısına iyi gelen içecekler arasında bulunan limon suyu kendi başına mükemmel bir sağlık artırıcı içecektir ancak aynı zamanda boğaz ağrısından ve soğuk algınlığından kurtulmayı artırmakta etkilidir. Limon suyu, C vitamini ve bağışıklık fonksiyonunu artıran ve iyileşmeye yardımcı olan antioksidanlar açısından zengindir. Aynı zamanda çok nemlendirir ve boğaz nemli astarını koruyabilir, bu da iyileşmeyi desteklemek ve ağrıyı azaltmak için önemli bir adımdır. Dehidrasyon hasta iken sık görülür ve sadece iyileşmeyi geciktirir.

Meyan otu
Meyan, boğaz ağrısı ile ilişkili ağrıyı hafifletmek için kullanılan etkili bir bitkidir. Meyan kökü ayrıca, boğaz veya soğuk algınlığı ile ilişkili rahatsızlıkların hafifletilmesine yardımcı olarak iltihap ve mukus tıkanıklığını hafifletir. Gerçek anlamda sağlık sorunlarına karşı büyük bir etkisi bulunan meyan otu, boğaz ağrısına iyi gelen yiyecekler arasında yer almaktadır. Sizler de, boğaz ağrısına ne iyi gelir diyorsanız, yukarıda yer alan yiyecekleri tüketmelisiniz.

 

boğaz ağrısına iyi gelen içecekler

 


Posted from my blog with SteemPress : https://www.saglikhekimi.com/bogaz-agrisina-ne-iyi-gelir-bogaz-agrisina-iyi-gelen-yiyecekler/

Sort:  

ben sirkeyi balla karıştırıyorum öyle içiyorum.


@mrtt, sorry to see you have less Steem Power.
Your level lowered and you are now a Red Fish!

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @mrtt! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @mrtt! You received a personal award!

1 Year on Steemit

Click here to view your Board

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @mrtt! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 3000 upvotes. Your next target is to reach 4000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemWhales has officially moved to SteemitBoard Ranking
SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @mrtt! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!