Gaz Geçirmeyen Bebek Arabası

in #steempress4 years ago (edited)
Merhabalar,

Bugün günlerden pazartesi. Okullar açıldı. Sokaklarda bir heyecan ve karmaşa hakimdi. Trafik olabildiğince yoğun. Minik minik çocuklarda ve ailelerinde tatlı bir heyecan ve telaş.

Herkes için yararlı bir eğitim ve öğretim yılı olmasını diliyorum.

Aslında bu günün anlam ve önemine ya da duygusuna uygun olmayacak paylaşımım ama gördüğümde beni derin etkileyen ve düşündüren bir fotoğraftı bu. Ve görmeyenler için bu kareyi paylaşmak istedim.

 


Gaz geçirmeyen bebek arabası

Bu fotoğraf 1938 yılında İngiltere'de çekilmiş. Savaş yılları ve bu korkuyu iliklerine kadar hisseden bir halk. Oysa bu daha bir başlangıçtı. Devam eden yıl içerisinde II. Dünya Savaşı patlak verdi ve her şey daha da inanılmaz ve acımasız boyutlara ulaştı. Ancak bu tek kare bile savaşın dehşet dolu yüzünü yeterince yansıtıyor bence.

Savaş çığırtkanlıklarından uzak, birlikte yaşamayı ve hoşgörüyü temel kabul eden barış dolu bir dünya dileğiyle...

 

Posted from my blog with SteemPress : http://steemblog.online/?p=118
Sort:  

Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c-squared topluluk hesabından oy ve resteem almıştır.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and resteemed by the @c-squared community account after manual review.