Historia z krokwią w tle - Część 1.

in #tematygodnia4 years ago (edited)

W niedzielę to się stało. Chyba. Tak - w niedzielę.

Prawdę mówiąc nieważne kiedy. Zdarzyło się. Wtedy gdy Jarek i Łukasz... poszły pogadać chłopaki. Milenka została - niby bagaży pilnować; no bo gdzie tam kobiecie między męskie rozmowy? A mieli o czym gadać - rozmówić się poszli, który przy Milence zostanie. Który pójdzie. Okazja w sam raz była bo Jarek akurat wysępił papierosy od takiej baby co to z cmentarza szła.


krokwia.jpg
źródło:Wadera

Ten cmentarz od zawsze był. Ogrodzony solidnym betonowym... płotem, bo jak to inaczej nazwać. Chociaż to płocisko nie płot - na 10 centymetrów grube na dwa metry wysokie... kto fragment odgiął na tyle, że człowiek przejść mógł nie zgadniesz. Tam za cara jakieś forty były, bunkry zostały...


mausoleum-2442284_1920.jpg
źródło: Pixabay

Potem wokół tych bunkrów dali cmentarz. Bunkry niby zabytek a przez lata siusialnia tam była; kto z wizytą był u krewnego a natura go męczyć zaczynała, "szedł w ruskie" i hołd oddawał czy jak tam górnolotnie zwano te takie... fizjologiczne różne.


forest-2942481_1920.jpg
źródło: Pixabay

I proboszcz, któryś kolejny nie wytrzymał, bunkry zburzył, karę zapłacił. W miejsce zabytku nowe kwatery wytyczyli.

Płot, wie licho jedno, czy carski jeszcze czy późniejszy... czyj by on nie był, drugiego takiego ze świecą szukać. Dzisiaj jak nawet z betonu robią to cienki on niczym koronka przy staniku. Aż dziw, że taką dziurę wydłubali. Tir wjechał?

Tą dziurą, przez płot ludzie na skróty szli z cmentarza, bo brama daleko.


nature-3493870_1920.jpg
źródło:Pixabay

Oni zwykle siadywali we trójkę tuż przy płocie w takim grodzonym kwadracie na tyłach Tesco. Nikt nie przeszkadzał, czasem tylko jakiś kierowca dostawczaka wykręcał na pusto.

Bezpieczniej było mieć drogę odwrotu jakby co.

Bo gdy Tesco zamykali wieczorem to zawsze trochę jedzenia, którego nie sprzedali a łatwo się psuło wynosiły kobiety. Nie dla nich specjalnie, no ale przepisy takie, że termin ważności na sztywno ustawiony. I tuż po nim, z definicji - "jedzenie zepsute".


hamburger-4103070_1920.jpg
żródło: Pixabay

Takie ono zepsute, że się oczy świeciły na sam widok.

No ale komu za dobrze w życiu nie ceni tego co ma. Strata sklepu - ich zysk. Tylko na zimne dmuchać lepiej w razie gdyby przestali oczy przymykać i mieć gdzie wiać jakby psy nasłali. Stąd to i miejsce sobie upatrzyli bezpieczne - i osłonięte przed ludźmi i blisko dziury w płocie.

Baba od papierosów, jak ją Jarek zaczepił to najpierw mówiła, że nie ma. I poszła. Potem wróciła, przyniosła paczkę. I poszła na dobre. I dobrze bo jeszcze by tego brakowało by ją chłopaki wspólnym żarciem częstowały z tej radości, że palić mają co. Już i tak kłopoty się zaczęły.


street-food-4215369_1920.jpg
źródło: Pixabay

Kilka tygodni dzielili tę miejscówkę i było dobrze. I coś się takiego chłopakom stało, że zaczęli się porożem trykać i miny stroić. Jakby to nie mogli w zgodzie żyć. Bez sensu trochę bo życie trudne - troje zawsze łatwiej przeżyje niż dwójka... Ale widać tak już mają te chłopy... Jak jest dobrze, to im źle czegoś po chwili i chcą inaczej. A jak już to inaczej mają to znowu im źle - w świat ruszają lepszych opcji szukać.

Tego Milenka zrozumieć nie mogła ale życie nauczyło, że lepiej cicho siedzieć niż z łapą między drzwi się pchać. Można owszem próbować; tłumaczyć, że mają szczęście i siebie. Głodno nie jest, dach nad głową mają, dogadują się... czegoż chcieć więcej?


flowers-101868_1920.jpg
źródło: Pixabay

Ale to nie tak.

Zaraz by na nią wsiedli, że zła i pognali od siebie. A gdyby który grosz gdzie zdobył na wódkę by wszystko poszło; stypę za utraconą... z żalu po niej by pili. Tak więc siedziała Milenka przy gratach i czekała co postanowią. Czekała godzinę, dwie... Gdy trzecia mijała zaczęła w drzwi popatrywać gdzie weszli. Z niepokojem coraz większym.


light-809961_1920.jpg
źródło: Pixabay

Co im tam? Skłócili się tak, że jeden drugiego nożem dźgnął nie chcąc ustąpić? Poczekała chwilę jeszcze. Poszła zobaczyć.

Pusto.

*********************************************

Post zgłaszam do Tematów Tygodnia #68.
Temat No. .... bez numeru: Riposta

cdn...
Sort:  

!tipuvote 0.4 hide

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Lista osób z naszego triala oraz wszystkie podbite przez nas posty są publikowane we wtorkowych raportach z działalności grupy. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Congratulations @angatt! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 800 upvotes. Your next target is to reach 900 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!