Czy Twoja giełda kryptowalut jest bezpieczna?

in #artykuly-pl4 years ago (edited)


image.pngLokowanie środków na giełdzie nie spełniającej odpowiednich standardów i rynkowych wymogów bezpieczeństwa jest jak rejs hiszpańskim galeonem wypełnionym tonami skarbów w okresie złotej ery piractwa. Co złego może się stać? Bez wsparcia floty wojennej, która w tym przykładzie reprezentowałaby zabezpieczenia giełdy, rejs byłby krótki i okupiony ogromnymi stratami, a w inwestowaniu przecież nie o to chodzi.

Bezpieczeństwo czy zuchwałość?

Na ile potrzebne są Wam bezpieczne giełdy, musicie odpowiedzieć sobie sami. Jeśli Wasza strategia finansowa przewiduje duże dopuszczalne straty, być może warto wybrać giełdę mniej pewną, lecz za to z ogromnym wolumenem i obrotem. Jednak mało kto lubi tracić swoje pieniądze, a historia widziała już więcej upadków niż wzlotów instytucji płatniczych. Zdarzały się przypadki, kiedy nie tylko znikały pieniądze, lecz również całe giełdy. I owszem, użytkownicy przy sporej stopie zwrotu nie narzekali, jednak ci zuchwalsi i doświadczeni w porę wycofali swoje środki widząc podejrzane działania na platformie.

Jeśli nie chcecie się martwić o takie rzeczy jak stabilność, warto dłuższy czas spędzić nad wyborem tej bezpieczniejszej. Dzisiejsze giełdy kryptowalutowe w pełni rozumieją powagę i potrzebę istnienia zabezpieczeń, więc często umieszczają wszelkie informacje na swojej stronie.
Macie chęć na dreszczyk niepewności? Zainwestujcie w ICO. Potrzebujecie stabilnej platformy giełdowej? Szukajcie i czytajcie.

Parametry zabezpieczeń

Istnieje kilka grup najważniejszych parametrów zabezpieczeń, na które powinno się zwrócić uwagę.

  • Po pierwsze: okres obecności na rynku. Im dłużej istnieje giełda, tym większe prawdopodobieństwo, że jest bezpieczna. Często platformy pracują długimi latami na swój wizerunek i wiarygodność, co z reguły daje dość wysoką pewność, że nie powstała jako jawny scam.
  • Z tym też wiąże się drugi parametr, czyli rejestr niepokojących incydentów. Duże ataki? Znikające środki? Zdecydowanie takich giełd należy unikać.
  • Jako trzecią grupę wyróżnić możemy otoczenie prawne – w zależności od kraju, w którym zarejestrowana jest giełda mogą wystąpić różnice prawne, a nawet przekręty łamiące prawo innych terytoriów.
  • Po czwarte: zabezpieczenia techniczne. Kryptowaluty stworzone są wyłącznie z linii kodu. Warto, aby giełda nimi obracająca również za swój wyróżnik wzięła zabezpieczenia na nim oparte.
  • I ostatnia grupa: zabezpieczenia organizacyjne. Im lepiej przeszkolony zespół i bardziej przemyślane procedury, tym mniejsze ryzyko, że fundusz inwestycyjny zniknie w odmętach internetu.


Czytaj dalej na https://cryps.pl/artykul/czy-twoja-gielda-kryptowalut-jest-bezpieczna/