Etiket (tags) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

in #busy6 years ago

Arkadaşlar içerik (post) hazırlaladıktan sonra bir çoğumuz etiket yani tags ekliyoruz yazımızın altına. Bunu yazımızı daha çok kişinin görmesini sağlamak amacıyla yapıyoruz.

İlk olarak kesinlikle konu ile alakasız bir etiket kullanmayalım. Hesabınız bu hatadan dolayı ceza alabilir, itibar puanınızın düşmesine neden olabilir. Daha fazla kişi görsün diye en çok kullanılan etiketleri ilgisi olmayan paylaşımlara eklememek gerekiyor bu yüzden.

İkinci olarakta bilmemiz gereken ingilizce içeriklere "tr" etiketi eklememk gerekiyor. Buda steemit kurallarına aykırı bir durum.
İlk olarak steemit, esteem ve busy de etiket nasıl eklendiğini göstereyim. Toplamda 5 adet etiket kullanma hakkımız olduğunu unutmayın.

Birde Türkçe karekter ve harf dışında başka birşey kullanamıyoruz. Örneğin; ş, ı, ğ,ü ,?,& gibi.

Türkçe içerik yazdıysanız "tr" etiketi kullanmanızı öneririm. Birde konu ile alakalı 4 adet daha etiket ekleme hakkınız oluyor onu kullanabilirsiniz.

Busy.org'da Etiket Paylaşımı;
2018-03-06 22.58.30.png

Not: busy.org'a steemit'teki kullanıcı adımız ve şifremizle giriş yapabiliyoruz. 12 saatte bir paylaşım yaparak busy den oy alabiliyoruz. Etiket olarak "busy" yazmayı unutmayın.

Esteem'de Etiket Paylaşımı;
2018-03-06 23.01.45.png

Not:Esteem bir uygulamadır telefonuza indirim steemit kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. 24 saatte bir oy alma şansınız var ve etiket olarakta "esteem" yazmayı unutmayın.

Steemit.com'da Etiket Paylaşımı;
2018-03-06 23.05.49.png

Genelde bir çoğumuz steemit.com üzerinden paylaşım yapıyoruz. Etiket kullanırken dikkatli olmayı unutmayalım. Yanlış etiket kullanmanın yasak olduğunu asla unutmayalım.

Yazıda hatalar olduysa kusura bakmayın önemli bir konuydu ve elimden geldiğince izah ettim. Herkese başarılar.

Sort:  

Yeni başlayanlar için faydalı bir yazı olmuş

Açıklayıcı olduysa ne mutlu bana sağolun

Sınırlı Türkçe kaynak içerisinde güzel bir paylaşım. Teşekkürler.

Ben teşekkür ederim yorumunuz için

Bildiğim bir konu olmasına rağmen çok emek vermişsiniz . üstelik yenilerini işine yarar.Emeğiniz upvote haketmiş.

Teşekkür ederim. çok yeni arkadaş getiridm onlara tek tek anlatmak yerine böyle yazılar hazırlıyorum ve diğer arkadaşlarda fayfalansın istiyorum.