Power Up olmadan Steemit olmaz! [Cointurk 23.Projesi] [handan#9365]

in #cointurk6 years ago

Merhaba arkadaşlar, bugünkü yazımda aslında hepimizin çok yakından bildiği ve sıkça duyduğu "Emek olmadan yemek olmaz" atasözümüzden uyarladığım kendimce Steemit'te ilerleyebilmek adına hedeflediğim programı anlatacağım. Bu yazımda ayrıca neden Steem biriktirmemiz gerektiğine ve Power Up işleminin önemine ve gelecekte bizlere ne fayda sağlayacağına değineceğim.

Bu proje yazılarının amacı Türkiye'de kripto para dünyasını tanıtmak ve geliştirmek olduğu için yazılarımın dilini genellikle bu işe yeni başlayan arkadaşlara yönelik, onların akıllarında soru işareti kalmayacak şekilde kaleme almaya çalışıyorum.

Yazımın ilk bölümünde Steem hakkında bilgi vermek istiyorum. Steem şu anda sadece Steemit üzerinden kazanılan herhangi bir madencilik yöntemi bulunmayan küresel piyasada en çok işlem hacmine sahip 25. kripto para türüdür. Bizler burada oluşturduğumuz içeriklerden yazar olduğumuz zaman %75 oranında kazanç sağlamaktayız. Bu %75lik kazancın ise yarısı Steem olarak yarısı Steem Power olarak hesabımıza işlenmektedir. Genelde bu konuda çok fazla kafa karışıklığı yaşanıyor. Steem Power sizin Steemit'te ki oy gücünüzdür arkadaşlar, Power Down yani bozdurma işlemi yaptırmadığınız sürece Steem Power'larınızı herhangi bir yere aktaramazsınız veya bunlarla işlem yapamazsınız. Steem Power miktarınız ne kadar fazla olursa beğendiğiniz içeriklere upvote yaptığınız zaman kazanacağınız kürasyon ödülü miktarı da o kadar fazla olacaktır. Bu sayede hem beğendiğiniz içerik sahibine bir miktar Steem kazandırırken sizde karşılığında Steem Power kazanmış olacaksınız.

Günümüzde kripto para piyasası henüz tam olarak yerine oturmadığı için çok fazla dalgalanmalar mevcut olabiliyor. Normalde dövizlerde yaşanan %1 lik bir değişim bile günümüzde son derece aşırı karşılanırken kripto para piyasasında sabah ve gece bir coinin değeri yaklaşık %70 oranında değişime uğrayabiliyor. Bu aslında bizlere hem güzel bir kazanç imkanı sağlarken hem de son derece tehlikeli bir piyasanın içerisine sokuyor. O yüzden işlem yaparken iki kere düşünmekte büyük fayda var.

Steemit'te Türk kullanıcılar arasında gözlemlendiğim en yaygın sorun oluşturdukları içeriklerden sağladıkları kazançları hemen bozdurup kendi hesaplarına çekmeleri. Acil paraya ihtiyacı olan kişilere lafım yok fakat bu işi şimdilik hobi veya ek gelir kaynağı olarak yapan arkadaşlara nacizane tavsiyem hesaplarındaki Steem'leri hemen nakite çevirmesinler. Eğer bu Steem'lerle daha çok Steem Power gücü satın alırsanız uzun vade de kazancınız çok daha fazla olacaktır.

Uzun lafın kısası arkadaşlar kazandığınız Steem'leri mümkün olduğunca Power Up yaparak Steem Power'a aktarın. Bu sayede hem Steemit hesabınız güçlenmiş burada otorite sahibi olma yolunda ilerlersiniz hem de uzun vade de çok daha fazla kazançlı olmuş olursunuz.

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Sort:  

This post has received a 0.52 % upvote from @drotto thanks to: @handan.

This post has received a 1.33 % upvote from @speedvoter thanks to: @handan.

This post has been upvoted by @microbot with 2.8%!
You want higher upvotes?

Vote for my creator @isnochys as witness!

Did you know, that you can make some profit with your witness vote?
More profits? 100% Payout! Delegate some SteemPower to @microbot: 1 SP, 5 SP, 10 SP, custom amount
You like to bet and win 20x your bid? Have a look at @gtw and this description!

Tebrik Ederiz! Bu Paylaşımınız'da 'destektr' Tag'ını Kullandığınız İçin Upvote Ve Resteem Kazandınız.

@destektr Yeni Türk Steemit Topluluğununa Destek Olmak Adına Hayata Geçirilen Bir Projedir.
Herhangi Bir Karşılık Ve Ödeme Talep Etmeden, Sadece 'destektr' Tag'ını Kullanan Ve @destektr'yi Takip Eden Herkesi Upvote Ve Resteem Yapar.

PhotoText-1521414670653.jpg

Lütfen Bu Hizmeti Sürdürmeye Ve Bundan Sonra Verdiğimiz Desteklerden Daha Yüksek Oy Oranı Alabilmeniz İçin, Oylama Gücümüzü Artırmaya Yardımcı Olmak Adına Alttaki Linkler'i Tıklayarak Çok Az'da Olsa Bağışta Bulunmak İstermisiniz.
(0.010 SBD) - (0.020 SBD) - (0.050 SBD) - (0.100 SBD) - (0.200 SBD) - (0.500 SBD) - (0.750 SBD) - (1.000 SBD)
Tüm Bağışlarınız SP Kiralamak İçin Kullanılacaktır. @destektr'ye Verdiğiniz Önemden Dolayı Çok Teşekkür Ederiz!

Congratulations @handan! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

To support your work, I also upvoted your post!
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Do not miss the last announcement from @steemitboard!

Merhaba @handan,

Yazınız @trdaily tarafından otomatik olarak seçildi. Ve @trdaily curation trail'i takip eden
diğer üyelerden de oy aldınız.

Yine görüşmek üzere! :)

Cok guzel aciklamissiniz. Tavsiyeleri degerlendirecegiz. Proje konusu cok iyi imis ayrica.

This comment has received a 0.16 % upvote from @speedvoter thanks to: @azadakar.